Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#70507
Jerry napisal/-a:Kaj naj rečem? Katastrofa.

Bla, bla ...
Tako pa spet ne.
Mi smo se imeli fajn.
Fajn je tudi, če je kdo pripravljen pozitivno sprejeti komentarje, ki pa so itak individualni. To mi je všeč, čuj.
Pje, je letelo dol po bregi. Moker sem bil pa, ko da bi ... :wc:
 Simona T
#70513
Res ni bilo vse idealno, tako katastrofalno pa tudi ne - sploh ne.
Mi trije smo bili sicer z vsem zadovoljni, razen z objavo rezultatov. Prav pa je, da organizator sprejme kritike in napake poskuša do naslednjič odpraviti.
Me je pa presenetilo, da so kljub zmedi bili rezultati vseeno kmalu objavljeni.

Lep pozdrav,
Simona
Uporabniški avatar
 bojanu
#70515
Čisto fajn sem se imel. Pogovoril sem se z mnogimi, ki jih že dolgo nisem videl, se pred tem malo prešvical in še bolj namočil od dežja. Županov sladoled za regeneracijo je dobro del, piva (hvala organizatorjem) se pa tudi nismo branili :D
 Altruist
#70517
Jerry, po moje je bilo vse skupaj še zelo daleč od katastrofe. Prav lep tek, idealno navezan na praznovanje občinskega praznika. Tudi zaradi rezultatov se ne smete preveč sekirati. Kljub temu, da je zadeva precej neprijetna, se to »dešava i najboljim«. Mi smo baje v teh zadevah strokovnjaki, pa nas je zadnjič hudo neslo ravno na našem teku. Zaradi podobnega razloga kot pri vas (otroci so imeli številke 'malo mešano'), je nekaj kolegov dve uri orng švicalo, da smo naredili razglasitev, nato pa sem še jaz porabil pol dneva, da je bila stvar res speglana. Sploh pa je zadeva od zunaj ponavadi videti precej manj grozno kot od znotraj.

V zvezi s tem pa bi rad opozoril na resen problem, ki bi se ga morali zavedati vsi organizatorji tekov. Pri razdalji 10km so po mojem mnenju glede zapisovanja vrstnega reda (in časov, če ni zraven elektronike) problematični vsi teki, ki se jih udeleži več kot recimo 150 tekmovalcev. Dovolj je, da jih nekaj priteče skupaj, kakšen od njih ima številko zadaj ali ob strani, in problemi so tu. Še posebej je to problem, ker ponavadi vrstni red zapisujejo ljudje, ki v najboljšem primeru to delajo enkrat na leto. Večino teh težav bi sicer odpravili, če bi imeli VSI TEKMOVALCI ŠTARTNE ŠTEVILKE OBVEZNO SPREDAJ!!! Ob predpostavki, da organizatorji prevzamemo svoj del odgovornosti in tekmovalce ustrezno opozorimo, bi morali vse ostale neusmiljeno diskvalificirati, pa tudi če iz Lendave pridejo na tek v Lucijo. Mogoče bi lahko pri tem pomagali tudi osveščeni tekmovalci, s tem da bi opozorili ostale (sam sem sicer bil tokrat udobno tiho, čeprav sem opazil nekaj številk na hrbtu, malo tudi zato, ker nisem bil na domačem terenu in se nisem hotel delati preveč pametnega).
Obstaja seveda še boljša rešitev – merjenje s čipi – če smo vsi pripravljeni plačevati kakšnih 5 jurjev štartnine :?: .

Rad pa bi dobronamerno opozoril še na eno manjšo pomanjkljivost. Potem ko sem približno pol proge (očitno kar uspešno :D ) igral zajca poznejši zmagovalki, sem kakšen kilometer malo počival in spustil nekaj tekmovalcev naprej. Pri devetih kilometrih mi je bilo tega dovolj in sem spet malo dvignil tempo, vseeno pa se mi je približevalo še nekaj tekmovalcev. Počakal sem še do oznake za 10km, nato pa sva se z najbližjim zasledovalcem začela poditi gor in dol po pločnikih (600m bomo pa ja še zdržali :wink: )... Cilja pa od nikoder. Po približno 700m, kot je pozneje pokazal števec v avtu, sem končno zagledal cilj… kakšnih 300m daleč. Izjavil sem lahko samo še nekaj v stilu: »P**** kdo je to meru!? :evil: « Moj zasledovalec je rekel »Aha!« in jo je veselo odkuril mimo mene proti cilju… :cry: :D :D

Konstruktivnih pripomb je najbrž vsak organizator vesel in takih je na tem forumu velika večina. Vseeno pa je včasih potrebno upoštevati, da gre za pokal v rekreativnih tekih in da smo tudi organizatorji bolj kot ne 'rekreativci'.

Sicer pa če mi bo tudi prihodnje leto čas dopuščal takele 'strokovne ekskurzije', se z veseljem spet oglasim.
Uporabniški avatar
 MatjazV
#70520
Na tem teku sem sodeloval že tretjič in sem kar zadovoljen. Še najbolj vesel sem bil dežja na progi, saj vročine ne maram. Kljub poškodovani peti sem precej izboljšal lanskoletni rezultat.

Pomankljivosti je bilo kar nekaj in o tem ste že pisali, zato ne bom ponavljal. Vseeno menim, da je dovolj razlogov, da drugo leto spet pridemo. Verjetno bo do takrat organizator postoril vse, da bo tekma na nivoju kot mora biti, še posebej, če šteje za olimpijski tek, pa tudi za vegetarjance bodo poskrbeli.

Upam, da na ta račun ne bodo ukinili priboljškov (županov sladoled, pivo...).

LP

MatjazV
Uporabniški avatar
 Katrin
#70521
pia napisal/-a:Druga kritika je pa glede hrane za tekače. Ali bodo organizatorji tekov že enkrat dojeli, da vedno več ljudi ne je mesa? Ampak štartnino plačamo pa vsi. Bilo bi lepo, da bi v bodoče s toplim obrokom poskrbeli tudi za številne vegetarijance, ki si morajo hrano prinašati s sabo.
Čas klobas in golaža je definitivno mimo!!!

:laola
Uporabniški avatar
 Pingo
#70523
Razen nekaterih spodrsljajev ki so opisani zgoraj in se jih organizator zaveda je blo čist cool 8) Prvi tek v nalivu, kljub dežju so bili tudi navijači,županov sladoled,dobra druščina,potem nekaj kozlovske hidracije--hvala organizatorju--potem še malo Kingstonov in že smo zadovoljni brzeli domov.Naklon je bil pa hud,BojanU je nameril 10m vzpona :wink:
Uporabniški avatar
 Nadj@
#70541
CIAO

No tudi meni ni jesen zadnji 10 km mislim da je bil prekratek a tistih zadnjih 600m pa ful dolgih. Kaj je res koliko je bila vproga dolga koliko zadnji 10 km in pa koliko je bila zares dolga 600m pot.
Uporabniški avatar
 Simon Brezovar
#70542
Pozdravljeni!

Sam lahko le potrdim tisto kar ste že napisali: vzdušje je bilo zelo dobro; tako na štartu kot na cilju in pa že opisani spodrsljaji, za katere pa sem prepričan, da si jih bo organizator vzel v zakup in da jih naslednje leto ne bo ponovil. Navsezadnje gre le še za zelo mlad tek in prepričan sem, da bo naslednje leto bolje. S svojim rezultatom sem izjemno zadovoljen, glede na to, da sem zadnje čase bolj malo tekel in predvsem pohajkoval po hribih. Na koncu pa moram priznati, da bi se tudi meni bolj prilegle kakšne testenine, kot pa klobasa.

Aha točno...nekaj pa mi ni jasno. Vsi omenjate slastni županov sladoled, ki pa meni osebno ni padel v oči. A so ga to talali na cilju :roll: ; ob klobasi ga namreč nisem zapazil :lol: .

Lep pozdrav želim,

Simon
 daša
#70543
Že tretje leto tečem v Zagorju in kot vedno je bilo tudi letos prijetno, na dež v Zagorju smo se pa tudi že privadili :wink: Proga je super, srečamo se stari tekaški znanci, pa tudi županov sladoled pripomore k boljši končni oceni prireditve.

PS. še pohvala organizatorju - po končani tekmi sem v garderobi pozabila tekaške copate in to ugotovila šele, ko sem se pripeljala domov :( . Ob majhnem upanju, da jih dobim nazaj sem prosila organizatorja za pomoč in danes so me že obvestili, da so jih našli :juhuhu: . Še enkrat hvala in na svidenje naslednje leto.
LP, Daša
 eggy
#70545
Oj,

Vidim, da imam podobne pripombe......Pia.....super, da si zacela tole debato o klobasi. Se popolnoma strinjam s tabo.

Sicer pa.......organizatorji, dobri ste bili. Na tem teku sem sicer bila letos prvic, sem pa pogosot na kaksnih drugih tekih in.....nic se vam ni treba sramovat, dobro je bilo.

Ja, vreme.....na dez pac ne morete vplivat. Saj ne recem, da je bilo slabo, da nas je malo namocilo. Moje superge se se vedno susujo....no, danes se uporabila za tek alternativno izvedbo, jutri bodo pa ze nared..... do nedeje, pa sploh.....medna bodo zopet mokre.

Se vidimo....
Uporabniški avatar
 jegart
#70548
Mislim, da ne smemo preveč kritizirat organizatorjev, saj so na vsaki tekmi pomankljivosti, samo ,da je drugod manj tekmovalcev. Tu je bilo pač veliko tekmovalcev in je logično, da ne more vsem odgovarjat. Mene moti samo to, da ni cilj pri garderobah in avtomobilih. Tako bi se vsi lahko stuširali ,in potem odšli pod uro na razglasitev. Saj avta tak nimaš kje parkirat, če pa ga, pa te prične kakšen pameten takoj zmerjat in grozit s policijo.
Uporabniški avatar
 Katrin
#70597
Altruist napisal/-a:V zvezi s tem pa bi rad opozoril na resen problem, ki bi se ga morali zavedati vsi organizatorji tekov. Pri razdalji 10km so po mojem mnenju glede zapisovanja vrstnega reda (in časov, če ni zraven elektronike) problematični vsi teki, ki se jih udeleži več kot recimo 150 tekmovalcev. Dovolj je, da jih nekaj priteče skupaj, kakšen od njih ima številko zadaj ali ob strani, in problemi so tu. Še posebej je to problem, ker ponavadi vrstni red zapisujejo ljudje, ki v najboljšem primeru to delajo enkrat na leto. Večino teh težav bi sicer odpravili, če bi imeli VSI TEKMOVALCI ŠTARTNE ŠTEVILKE OBVEZNO SPREDAJ!!! Ob predpostavki, da organizatorji prevzamemo svoj del odgovornosti in tekmovalce ustrezno opozorimo, bi morali vse ostale neusmiljeno diskvalificirati, pa tudi če iz Lendave pridejo na tek v Lucijo. Mogoče bi lahko pri tem pomagali tudi osveščeni tekmovalci, s tem da bi opozorili ostale (sam sem sicer bil tokrat udobno tiho, čeprav sem opazil nekaj številk na hrbtu, malo tudi zato, ker nisem bil na domačem terenu in se nisem hotel delati preveč pametnega).
Obstaja seveda še boljša rešitev – merjenje s čipi – če smo vsi pripravljeni plačevati kakšnih 5 jurjev štartnine :?: .


Se strinjam, da bi bilo to najbolj pametno... Jaz sem imela številko namreč zadaj, ker me zaradi naravnih izboklin pripeti papir spredaj moti :wink:
 Altruist
#70604
Katrin napisal/-a:Jaz sem imela številko namreč zadaj, ker me zaradi naravnih izboklin pripeti papir spredaj moti :wink:


Ja, vem Katrin, tudi to sem opazil. In to je tudi bil drugi razlog zakaj sem bil tiho (bilo je veliko ljudi, pa bi mi bilo nerodno, če bi slučajno moral pomagati stvar prestaviti na pravo mesto :oops: :wink: )

Dejstvo je, da je z nekaterimi ženskimi dresi težava, ampak ne vem kaj naj rečem. Lahko samo ponovim, da je pri sedanjem načinu merjenja štartna številka na nepravem mestu eden večjih problemov, ki lahko doletijo sodnika v cilju. Za povrhu v takem primeru odpove celo kamera, ki je sicer zelo koristen in zelo priporočljiv pripomoček.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA