Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

Uporabniški avatar
 jcerni
#5151
Maraton Pariz 2004
Na maraton Pariz 2004 sem potoval v lastni režiji z letalom iz brniškega letališča.
Na maratonu Pariz 2004 me je impresionirala ogromna množica tekačev.
Med samim tekom praktično ni bilo nobenih problemov. Problem pa je bil pred štartom, če si imel na sebi trenirko, glede njene shranitve. Sam sem poskušal najti shrambo za mojo obleko pri kakšnem gostilničarju ob štartu. V glavnem gostilničarji niso želeli shraniti obleke. Končno sem našel italjansko govorečo gostilno, kjer so mi po obljubi denarne nagrade le shranili obleko. Ko pa sem se po maratonu vrnil po njo, je bila v gostilni velika gneča. Natakarja, ki je sprejel mojo obleko ni bilo nikjer videti. Natakarji, ki so intenzivno stregli gostom, pa so pogledali za mojo obleko le okoli šanka. Ko jo niso, našli, so rekli, da jo ni.

Šele ko sem pretekel v cilj, sem opazil, da bi lahko obleko shranil na cilju.

V tem primeru, se je še enkrat uresničil rek: "Vsaka šola nekaj stane".
Uporabniški avatar
 Dule
#5170
Ja to je pa smola :? in kiks organizatorja. Upam da ni bil cilj 42 km od starta :roll: :?:
Uporabniški avatar
 ero
#5173
hoj,

jcerni je poslal nekaj fotk iz Pariza - hvala! za komentar prosim kar njega in Mira...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
 jcerni
#5246
Pred štartom nisem natančno vedel, s kakšno hitrostjo se bo gibala tako velika množica. Sam pri sebi sem načrtoval hitrost do 12 km/h.

Glede na to, da sem imel svojo uro 20 min v zaostanku, sem skočil v štartni prostor, ko je množica tekačev že štartala. Šele v tem trenutku sem se zavedal, da je že štart. Malo čudno je bilo, da smo tekači skakali čez plastenke z vodo, ki jih je bilo polno pod nogami. Do štartne črte je šlo bolj počasi, za kar smo iz mojega štartnega mesta potrebovali 4 minute. Ko pa smo prestopili štartno črto, sem takoj lahko dosegel svojo načrtovano hitrost 12 km/h. To hitrost sem držal do 35 km, ko so me pošle moči. To se mi je zgodilo ravno takrat, ko sem ujel moder balon za čas 3 h in 30 minut. Od 35 do 42 km sem se potem prebijal bolj počasi z hitrostjo okoli 9 km/h in z večimi postanki ob stojnicah z hrano, da sem pridobil manjkajočo energijo. Ciljno črto sem pretekel v bruto času 3h in 47 min.

Zelo pohvalno je bilo bučno navijanje gledalcev ob progi in obilica pijače in hrane na stojnicah. Na cilju pa smo dobili tudi enostavne plave palerine z oznako adidas, ki so nas grele. Hkrati pa so nas po njih prepoznavali kot maratonce vsi mimoidoči.
Uporabniški avatar
 miro
#5247
Hojla
Za te slike sem kar jaz poprosil Janeza , da jih pošje na "TF".
Jaz sem rabil celih sedem minut , da sem prestopil štartno črto.
Če bi Janez tekel tudi na breakfast runu bi vedel , da sta start in cilj neposreno blizu.
Drugače pa so bili na startu šotori v katere si oddal garderobo-v skladu s startno številko.
Več sreče prihodnjič!
Lp
 dragons
#5248
A je fotograf tudi tekel z vami ? :roll:
Uporabniški avatar
 jcerni
#5254
Slika
Slika
Slika

Ker so nam fotografi, ki so nas čepeče čakali na progi, posneli na večih mestih samo 7 slik (na vsako osebo približno 2), vam sedaj lahko pokažemo še nekaj slik spremljajočih dogodkov pariškega maratona.
Uporabniški avatar
 5rca
#5282
joj fantje, dejte no mal manjše slike smle notr dajat...
sm morala po še en monitor, da sm si jih lahko ogledala :wink: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
 miro
#5335
Na progi - dejansko na sredini ceste je bilo več "punktov" kjer so bili fotografi po dva trije so nas "streljali " s fotoaparati.Srečali smo se na najman petih- šestih mestih.
Uporabniški avatar
 jcerni
#5345
Še nekaj slik iz maratona Pariz, ki je bil tudi velik biznis.

[img]www2.arnes.si/~jcerni/Slike_pariz/DSC02372.JPG[/img]
[img]www2.arnes.si/~jcerni/Slike_pariz/DSC02376.JPG[/img]
[img]www2.arnes.si/~jcerni/Slike_pariz/DSC02396.JPG[/img]
[img]www2.arnes.si/~jcerni/Slike_pariz/power_bar.jpg[/img]
Uporabniški avatar
 jcerni
#5346
Pariški maraton je bil tudi velik biznis, kar prikazujejo spodnje slike.

Slika
Slika
Slika
Slika

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA