Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#99666
Danes sem se udeležil še enega nenačrtnega teka oziroma tekmovanja v bližini Kočevja. Ker sem čez teden več treniral nisem na tej tekmi ravno pričakoval, da bo tek uspel po mojih željah, kar se je mi je pokazalo predvsem v drugi polovici proge oziroma na 7km, ko sem preveč popustil v tempu. Drugače pa zanimiva, prijetna prireditev, ki me je pozitivno presenetila v več pogledih in praktično nisem opazil nobene pomanjkljivosti. Konkurenca dovolj dobra (Tae & co.) :oops: :lol:. Ja, Tae je še vedno prehiter zame, tako, da mu čestitam za boljši rezultat, vendar sem po naravi zelo trmast in še vedno nisem obupal, da mi ga bo enkrat uspelo prehiteti...Proga zanimiva, razgibana, ki je potekala v prijetnem hladu po gozdu, dovolj oziroma veliko okrepčevalnic z vodo, kar mi je bilo v veliko pomoč :clap: :cast1:, rezultati bliskovito hitro objavljeni, golaž sicer malo presladek, vendar zame še vedno dovolj okusen, lubenice, domači piškoti, zares dovolj tekočine v cilju (dobra domislica z sodi... :cast1: :cast:), bil celo izžreban, dobil rožo v lončku, česar je bila še posebej vesela moja boljša polovica :D :lol:, tako, da sem se zadovoljen odpravil proti domu...in seveda razmišljal, drugo leto se zopet udeležim te dobro organizirane prireditve...

Lp!

p.s.:Tokrat sem se odločil, vas ne bom obremenjeval s tehničnimi podatki mojega teka... :lauf: :P
 darcy
#99688
Še en lep "dolenjski tek".
Pohvale organizatorju in domačinom (zelo okusno pecivo), za organizacijo prireditve.
Sam potek proge me je pozitivno presenetil, (začeli smo v drugo smer kot pred leti, ko sem bil nazadne tu) tako, da smo se že takoj brez gneče razvrstili v kolono.
Dosežen čas nepričakovan, kaže da včerajšnji kolesarski vzpon na Mangartsko sedlo ni pustil preveč posledic (regeneracija :pivo: ), ali pa so bili kilometri malo krajši.

rezltati http://www.drustvo-marathon.si/wp-conte ... -10-km.xls so bili pa hitro objavljeni.

lp Dare
Uporabniški avatar
 tae
#99690
Jaz bom pa kontra od obivankenobija, malo analiziral številke ali kot on pravi tehnične podatke. Tole spodaj, so copy-paste absolutni rezultati današnjega teka na 10 km (le prvih 43 in ne vsi).

1 KOBE Primož 0:33:32
2 LENDARO Robert 0:33:44
3 MENIČ Franci 0:33:49
4 JANJATOVIČ Mirko 0:34:00
5 GROBELŠEK Marko 0:34:30
6 KRAVCAR Franci 0:34:42
7 KOMAT Marko 0:35:12
8 KRAŠOVEC Dušan 0:35:18
9 ŽLOGAR Jure 0:35:31
10 ROBIČ Andrej 0:35:35
11 GJEREK Srečo 0:35:40
12 ŠURBEK Ida 0:35:46
13 ŠTEMPIHAR Vinko 0:35:50
14 KRULJAC Marko 0:36:13
15 ARKO Matjaž 0:36:31
16 KIRM Jože 0:36:45
17 OŽANIČ Matija 0:36:53
18 LUŽAR Jože 0:37:01
19 SAJE Leopold 0:37:13
20 ROJC Leon 0:37:25
21 MEMEDOVIČ Matej 0:37:41
22 CIMERMAN Stane 0:37:52
23 KOVAČIČ Aleksander 0:37:57
24 ROVANŠEK Darko 0:37:59
25 BARIČ Zdravko 0:38:01
26 LOPEZ LOPEZ Joaqin 0:38:07
27 LEŠNIK Štefan 0:38:18
28 ZRIMŠEK Robert 0:38:22
29 TAVČAR Cveto 0:38:30
30 GORNIK MILAN 0:38:37
31 KUKMAN Zdravko 0:38:42
32 BAVDEK Dare 0:38:48
33 VOK Tomaž 0:39:00
34 PEZDIRC Bojan 0:39:08
35 MARTIČ Igor 0:39:09
36 ŽAGAR Toni 0:39:13
37 AŽNIK Miha 0:39:18
38 BEŠO Čamil 0:39:21
39 ŽNIDARŠIČ Zvone 0:39:23
40 BROZOVIČ Stanko 0:39:33
41 GORNIK Jure 0:39:36
42 RAKUŠA Zdravko 0:39:45
43 BALABANIČ Damjan 0:39:49

Prvih 43 tekmovalcev od skupno 131-ih je progo preteklo pod 40 minutami ali z drugimi besedami pod 4 min./km. In pri tem se meni pojavi več vprašanj:

1. ali je bila res takšna dolžina proge ? (zanimivo je, da so bile kilometrske oznake in tudi organizator mi je osebno rekel, da so progo zmerili točno in natančno in meri točno 10 km, POTEM BO VERJETNO TO ŽE DRŽALO).

2. Ali je možno, da razgibana proga omogoča tako hiter tek (rahli klančnki navzgor, kateri hitrosti ne vzamejo dovolj in pa navzdol, pri katerih lahko kar pošteno stopiš na plin v avtomobilskem žargonu)

3. Ali se tega teka vedno udeleži toliko dobrih tekačev (razloge vidim v sledečem: prireditev spada pod dolenjski pokal in vemo, da so Dolenjci hudi tekači, pri organizaciji je imel prste zraven Atletski klub Novo Mesto ali Krka ne vem, se pravi je bilo tudi največ njihovih tekmovalcev, glavna nagrada električni skuter).

Organizacija: 5 (meni ni popolnoma nič manjkalo, se vidi da imajo že dolgoletne izkušnje)

Družba: Vesel sem bil Obivankenobija, s katerim sva se srečala slučajno, brez da bi se prej zmenila. Forumovske zasedbe drugače malo; Janika, Nada, na novo spoznal Darcy-ja.

Moj tek: Če so bile razdalje prave, postavil 2 svoja osebna rekorda in sicer na 5 in 10 km. Zadovoljen.
 lenčk
#99704
Jaz sem tekla drugič, na teke tako hodim samo na najbližje in ugotavljam, da se moram na višje temperature pri teku malo navaditi...

Tečem namreč 2-3 krat na teden zjutraj ob Kolpi, kar pomeni temperaturo med 6 in 12 stopinj (poleti!), tako da me je vročina včeraj kar malo zdelala.... in nisem popravila rezultata z lanskega teka...

Upam, da bo na Obkolpskem teku čez en mesec bolj sveže...

A ja, so pa tekli moji trije fantje v otroških kategorijah, in so se prav razveselili sladoleda na koncu...

Pri žrebanju nagrad pa sem imela tudi jaz srečo z avtomobilskimi predpražniki... in pa domačinke se res vsako leto potrdijo z pecivom..pol vasi peče za tekače...

Lep pozdrav iz Kolpske doline, L
 usmiljeni_brat
#99710
Proga je bila bolga 9.5 Km, izmerjeno z Garminom. Zakaj je organizator zatrjeval da je točno 10 ne vem, sumim pa da jo je izmeril nekdo s slabo kalibriranim footpodom. Na vsaki KM oznaki so zgrešili za novih 50 metrov.
 usmiljeni_brat
#99810
Če si dovolim še kratko oceno, potem gre res pohvaliti organizatorje za izvedbo tega teka. Tek je že po konfiguraciji lep, vsaka dva kilometra nam je bila na voljo voda, ki je bila primerno ohlajena, po teku dovolj tekočine, lubenice in sladkarije ter golaž.
S svojim tekom moram bit zadovoljen, končno peto mesto v kategoriji je standardno, rezultat pričakovan.

Glavna zvezda prireditve je bil zame uradni napovedovalec, ki je vse prisotne večkrat nasmejal s svojimi originalnimi domislicami. Sam sem se smejal še celo pot do doma, ko sem se spominjal nekaterih njegovih štosov. Skuterja je na koncu dobil gospod Lindič, katerega so povsem pošteno izžrebali in mislim, da ga ni bilo tekača, ki mu ga ne bi iz srca privoščil.
 damjan10
#100037
Meni je sveže kalibrirani (3 krat testirani z odstopanjem +- 1,5%) foot pod nameril točno 10km!

organizatorju kapo dol, organizacija na VRHUNSKI RAVNI!
- vode dovolj
- lubenica je bila zadetek v polno
- odlični piškoti
- bogat srečolov

slike so objavljene na www.drustvo-marathon.si

Rad se bom vračal na Kočevje
Uporabniški avatar
 Dolenjski pokal
#100124
Vsi, ki se udeležujete tekov za Dolenjski pokal, na spletni strani društva so objavljeni rezultati skupnega točkovanja po kategorijah za letošnje leto, vključno z zadnjim tekom v Kočevju!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA