Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#103363
Danes smo se udeležili že ljubilejnega 10. teka ob Kolpi s štartom v Gorenji Žagi pri Kostelu in ciljem pri turistični kmetiji Konda v Dolu. Dolžina proge 14,4km, v celoti po cesti, ki je bila med tekmo zaprta.

Organizator se je spet iskazal in pripravil lepo cestno dirko, pestro pa je bilo tudi kasneje v ciljnem prostoru. Zopet je zabeležena nova rekordna udeležba tekmovalcev . Od forumovcev smo tekli Janika, Bigfrik, Laufar, matjazV ... (sem koga izpustil?).

Z rezultatom in uvrstitvijo zadovoljen. Pridemo tudi naslednje leto.

Nekaj FOTK

LP

MatjazV
Uporabniški avatar
 Laufer
#103403
Prvič na tej tekmi. Proga zelo lepa, v prelepi naravi ob reki Kolpi.
Do sedaj moj najhitrejši tek in sem z rezultatom zelo zadovoljen.
Edini problem pri organizaciji je bilo manjkajoče stranišče na startu. :oops:

MatjazV - HVALA za prevoz.

Rezultati
 usmiljeni_brat
#103445
Generalno lepo organizirana prireditev, bilo pa je nekaj kisksov:

-kilometerske oznake so bile točne do 9km, potem pa je bil naslednji km po mnenju organizatorja dolg 1800m, naslednjih oznak pa sploh bilo ni. Proga je bila dolga 14,5 km in ne 14.
-Štartna pištola je zatajila in posledično tudi avto, ki naj bi vodil kolono, tako da smo lahko povsem od blizu tesno kontaktirali z novim twingom, katerega je bil volaniziral gospod doktor.
-čas vseh tekmovalcev na uradnih rezultatih je napačen in zgrešen vsaj za tri minute. Po mojem so mojstri gledali na štoparico ki so jo vklopili ob štartu tekmovalcev na rolerjih.

Svoj lanski čas sem popravil za 5 minut in moram bit zadovoljen. Na koncu sem bil silno razhudil mojstra za čušpajs, ko sem mu polil njemu ljubo jed po delilni mizi...... trdno sklenem, da se bom poboljšal.
Bilo je lepo.
 nova
#103454
Na tem teku sem bila že drugič. Okoli 9.ure zjutraj je bilo le skromnih 7 stopinj. Še v času, ko so potekale prijave, je nad dolino visela jutranja megla. Malo pred štartom se je megla vendarle dvignila, dolino je obsijalo sonce in s štartom smo stekli v nov, krasen dan.

Proga ves čas poteka ob reki, po asfaltirani cesti. Letos sem si čas izboljšala kar za cele 4 minute. Nekaj zaradi idealne temperature, verjetno pa tudi zato, ker sem na samem teku s sabo nosila 2 plastenki vode - lani sem pogrešala več postaj. Letos so bile sicer tri postojanke, vendar sem tu in tam slišala, da bi jih lahko bilo vseeno še več, še posebej v zadnjem delu proge, ko ti pohajajo moči, temperatura pa se viša. Morda še ena nerodnost, kot je že omenil Laufer, na startu res ni bilo postavljenih WC-jev.

Na splošno pa lahko organizacijo pohvalim. Za varnost je bilo poskrbljeno, kakor tudi za prevoz in prtljago. Objava rezultatov je bila hitra. Ob oddaji štartnih številk je vsak tekmovalec dobil lepo praktično nagrado: npr. nogavice ali CD tamburaške skupine Dupljak. Za malico je bila juha z zelenjavo, ki je teknila tudi vegetarijancem.

Skratka, tek je bila dobra izbira za trening pred Ljubljano.

PS: Laufer, večji del proge sem tekla za tabo :)
Uporabniški avatar
 MatjazV
#103456
Ja, se mi je zdelo, da je bilo na štartu več predstavnic in predstavnikov TF, torej: nova, usmiljeni-brat, bigfrik, Laufer in matjazV.

LP

MatjazV
Uporabniški avatar
 bigfrik
#103560
Ja vse super res edin tole z rezultati se jim pa res ni izslo,so vsem dodali tri minute!Sej pravzaprav zanimivo da niso popravili,uvrstitve pa drzijo vseeno!Pa mojga priimka tud ne znajo napisat,pa ocitno majo tud ostale stvari se od prej v racunalniku,ker sem vpisal tekaski forum pod klub!Ocitno me dobr poznajo! :D :oops: :twisted: :evil:
Sicer pa precudovit dan,pa glede na to da me je ful bolelo grlo tud dobr rezultat,ampak sem posledicno spil samo eno pivo in presprical podelitev in kolkor vem MatjazaV na stopnickah(pa mogoce se koga?),ampak sej to je itak vedno,tko da pa naslednjic na drugi tekmi!Sicer pa zelo v redu organizacija,na kateri drugi tekmi te pa se poskusa zdravnik povozit z avtom!?! :lol: To pac ne dozivis vsak dan! :roll: Se je vredno tud malj bolj dalec zapeljat!
 damjan10
#103766
Proga je bila hitra.
Vode dovolj.
Hitra objava rezultatov (napačni časi)!!!

Na štartu ni bilo WC!!!

Dolžina proge 14,75km (POLAR S625X, +- 1%)
Uporabniški avatar
 Dolenjski pokal
#103849
NA koncu prireditve je bilo večkrat povedano po ozvočenju, tudi med samo podelitvijo, da se časom na rezultatih odšteje 4minute, ker je bil to čas, ko so štartali rolarji.... NE vem kako eni niso slišali, ko pa so vsi govorili o tem...
Uporabniški avatar
 bigfrik
#104047
A pa ne bi bilo pol to lepo tud v uradnih rezultatih naredit,al je zdej ko je konec pa ze brez veze? :twisted:
 edo-brko
#104070
Lp

Bigfrik je napisal
...al je zdej ko je konec pa že brez veze?

Še enkrat dokazujemo, da znamo komplicirat tam kjer sploh ni potrebno."Bigfrik" - ali je bil potreben tako obtožujoč in trd konec stavka v komentarju? Pri vseh pozitivnih ocenah res lepe prireditve (tek in spremljajoče dogajanje) tega ne razumem. Zakaj gonja zaradi rezultata, ki sploh ni imel (nima) nebenega vpliva na dosežen vrstni red.
Naj obrazložim zadevo, da bo mogoče bolj razumljiva in boste posamezniki, ki vas to tako moti, lažje dojeli bistvo in uvideli, da je bilo tako kot je bilo še najboljše.
Najprej to, da je v Dolenjskem pokalu pomemben vrstni red in ne dosežen rezultat (čas). Povdarek je, da se vedno zagotovi pravilen in točen vrstni red prihoda v cilj. Zato pri izmeri časa ne "kompliciramo" in včasih pride do odstopanj od "osebnih"izmer časov posameznikov. Na prireditvah opravljajo časovne meritve volonterji s preprosto opremo (ne opravljajo to poklicne organizacije z drago elektronsko opremo, ki svoje storitve tudi drago zaračunavajo) z računalniško obdelavo podatkov koordinatorja pokala. Na tak način se "prišpara" nekaj sredstev, ki jih organizatorji lahko več namenijo posamezni prireditvi.
Na omenjeni prireditvi so sodelovali tudi tekmovalci na rolerjih, ki so startali prvi oz.prej, 3 minute kasneje (za njimi) bi startali tekači (kar je bilo pred startom tudi obrazloženo) vendar je prišlo do manjšega zamika in ni bilo vse tako kot je bilo predvideno. Da ne bi prišlo do zmešnjave (neizkušenost časomerilcev z preprostimi napravami) pri evidentiranju obeh zvrsti tekmovalcev in kasnejšem preračunavanju rezultatov je obveljal "uradni" čas od prvega štarta. Računalniška obdelava podatkov je potekala sprotno ob prihodu v cilj z obstoječim časom in se potem ni šlo še v eno preračunavanje (popravljanje navzdol). Se je o nastali situaciji pa večkrat uradno obvestilo sodelujoče.
Večina tekmovalcev ima svoje ure (razne merilne naprave) in si sami merijo svoj rezultat ter vrednostijo svoje dosežke, za ostale pa je bilo pojasnjeno, da ga koregirajo na tak način in dobijo realno sliko.
Še enkrat naj povem, da uradno izmerjen in tudi evidentiran čas ni vplival na vrstni red, ki je bil pravilen in točen. V vsakem primeru bi bil vsak tekmovalec na svojem (istem) mestu z objavljenim ali pa z koregiranim časom.
Narejeno je bilo tako, ker se je smatralo, da je v danem primeru to najbolj ustrezno in ne, ker naj bi bilo že brez veze. Če vi smratrate tako potem to ni v redu. Če je pa to tako pomembno, se bomo potrudili in uradne rezultate koregirali ter jih na ustreznem metu ponovno objavili.
Uporabniški avatar
 bigfrik
#104181
Ok,ok,sam brez panike!Men se je pac zadeva zdela pomembna,ker mogoce pa vsak tud ne meri sam casa,pa mu je vseeno pomembno,pa tud mislim da zadeva ni tko zlo komplicirana za izvest,ker tud marsikje ne delajo profiji pa vseen stima zadeva.Drugac pa nc ne kompliciram,sam vseen me zanima kako bi kej vi cudn pogledal,ce bi pri prijavi reku da je startnina 4 eure manj,pa da sem vam pac povedal in da me to kok jo mate vi ne zanima,da tekel bom pa! :lol: Sej drugac mi je pa vseen ker je ostalo vse spilal,sam ne maram pa ce nekdo rece ,a je to vazn,sej smo vam povedal!Pa vsi tud ne delamo dolenjskega pokala,pa smo vseen prisli tud od dalec.No pa brez zamere,ze od nekdaj veljam za zleht,pa ne vem zakaj bi se zdej spreminjal,bom se naprej tezil kadar se mi bo zdel! :twisted: Pa se cas mam k sem v sluzbi! :twisted: 8)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA