Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#104141
Tokrat bom precej krajši kot pred dvema letoma:
http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.p ... in&start=0
saj še vse drži :D (ko sem šel tole še enkrat brat, mi je blo pa kar všeč :D )

Zaradi spleta okoliščin sem letos že kar kmalu vedel, da se bom zadnji vikend v septembru nahajal v Berlinu. To se mi je zdela odlična priložnost, da ponovno doživim najboljše, kar lahko ponuja maraton. Ker pa je to obenem tudi moj maraton Nr. 5 se pa že spodobi, da je za ene sorte mini jubilej zadeva na nivoju :D

Glede na to, da sem približno vedel, kakšno navijaško vzdušje me pričakuje, sem se pa kar zavestno odločil, da se bom tokrat manj posvetil okolici in bolj svojemu teku. (tako se opravičujem vsem navijaćem in upam, da je preostanek 39.999 tekačev tokrat bilo bolj komunikativnih kot jaz :D )
Že prejšnji dan je bilo vreme bolj kislo, rahel dež, veter in mraz, napoved za nedeljo pa ugodna, brez dežja in kakšnih 15 stopinj. Tako nekako je tudi bilo - pogoji praktično idealni. Nekaj vetra po 20 km, pa ni bilo sile.
Tek pa - kaj naj rečem, očitno pridejo dnevi, ko se vse poklopi. In to je bil tak dan! Pripravljen sem bil toliko kot vedno, v zadnjih tednih bistveno manj teka kot sem nameraval, pa vseeno - na koncu je čas več kot 6 min boljši od mojega PB, utrujenosti, krize in bolečin, kar me je običajno 'presenečalo' (včasih že tam okrog 26 km), pa sploh ni bilo. Sploh. Ves čas sem imel tek 'pod nadzorom', kilometrski časi enakomerni, utrip v želenih okvirih, počutje super. Zadnjih 5 km sem se matral in dodajal na gas, da sem pravzaprav držal tempo, ampak to je bilo to. Še nekoliko zaresnega pospeševanja v zadnjih 2 km in resnično veličastni občutki prihoda v cilj. Res enkratno.
Že dolgo nisem bil tako zadovoljen sam s seboj :D :D .

Kar se ostalega tiče pa lahko bolj ugotavljam, katere malenkosti so npr. drugačne od organizacije pred dvemi leti, kar pa ni pretirano zanimivo. Npr. v cilju letos zastonj brezalkoholno pivo in red bull, pa več masažnih postelj, pa več gledalcev, morda kakšen bend manj,... Pa še enkrat, da ne bo pomote - to je en tak velik tekaški praznik, da je užitek biti zraven, ne glede na rezultat.

Je pa globoko v ciljnem prostoru nam spiker sporočil, da je Heile G. uspel in postavil nov svetovni rekord - smo kar spontano zaploskali - med tekači je bilo čutiti resnično spoštovanje.

Tudi sedaj, ko lahko že v miru analiziram vse skupaj, ugotavljam da letos nisem počel prav nič drugače kot vsa leta do sedaj, pa prej rezultata, za katerega sem vedno vedel, da mi 'pripada', ni bilo. Tokrat pač.

ja, takla mamo. se splača bit trmast.

aja, 3:36:46 :D

primus
#104147
Pozdrav!
primus napisal/-a:....snip, snip, mnogo lepo poročilo, snip, snip.....aja, 3:36:46 :D

:cast: Čestitam :!: :cast:
8) Ampakl si pa tudi baraba, da me našišaš za dve sekundi. :) :D Morda pa najdem še kakšen termin za revanšo letos. :P

lp, oranzni slon
Uporabniški avatar
 MatjazV
#104160
Bravo,

čestitke vsem, ki ste pretekli maraton v Berlinu. Primus, hvala za vtise in napotke, bodo prav prišili, morda že naslednje leto.

LP

MatajazV
Uporabniški avatar
 Dolenjski pokal
#104180
Na tem mestu čestitam tudi Primožu Kobe iz Društva Marathon, ki je s svojim časom 2:35:45 izvrstno opravil s progo in jo končal na 83.mestu!! Bravo care! :!:
 damjan10
#104202
čestitke Primožu tudi iz moje strani!
#104470
oranzni_slon napisal/-a:... Ampak si pa tudi baraba, da me našišaš za dve sekundi. :) :D Morda pa najdem še kakšen termin za revanšo letos...

hja, da ne bo pomote, to sta seveda debeli dve sekundi :D :D

Zdaj me pa najbolj skrbi, kolk in kako se bom moral naslednjič pripravljat, da bom izboljšal ta čas. :D
Sicer pa - pri meni je bilo vsega v septembru toliko, da mi je bil z vsakim dnevom maraton čedalje bolj odveč in sem si rekel, da potem se pa nekaj časa tega sigurno ne bom šel več... no takoj po prihodu v cilj sem si (se mi zdi) nekako premislil... (a ni običajno ravno obratno ? :D )

pa hvala za čestitke!

primus
 Nataša
#104543
Čestitam! :clap: Si mi en tak idol :wink:
Uporabniški avatar
 raziskovalec
#104559
Bravo Primus :cast:

Tak čas, pa še svež. To je užitek.
Uporabniški avatar
 pegaz
#104591
Stari,
vir frojde, kaufenzi blumen?
Ales klar, zer gut, kongratulacijon!

en fous sotekac
Letece kljuse :)
Uporabniški avatar
 Matej
#104599
Pismu, Primus, dobr si.

Če je dolžina tvojih poročil obratno sorazmerna z rezultatom, boš čez ene par let napisal sam še enih par vrstic. :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA