Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

Uporabniški avatar
 samostojni
#129185
Pozdravljeni in čestitke vsem nam in ostalim, ki so sodelovali na svojih dolžinah teka v Radencih. :laola

Res je tek tukaj nekaj posebnega, tako kot v Sežani in v Ljubljani. Vsak ima svoj čar in svojstvene učinke na tekače, zato ga je lepo teči, vsakega od teh, seveda poleg ostalih prireditev.

Kot ste že vsi pred tem omenili glede proge pa vetra pa vonja po ujčekih pa vročina z vlago, se pridružujem in velja da je kar težka, čeprav so jo prestavili na dopoldanski čas, ampak še vedno nam jo lahko zagode.
No letošnja je bila kar zahtevna, saj se je že po parih kilometrih slišala sirena reševalcev, ki so imeli včeraj kar veliko dela z onemoglimi od vročine čez celo progo.

Na začetku sva z Radolco (ki mi je priskrbel tudi vrečke z števikami) se ti ZAHVALJUJEM ZA POMOČ, pa tudi mali Lovro ni imel nobenih skrbi zaradi šundra okoli sebe=mirno spal brez :--( ,
skupaj štartala.
Potem pa nas je zares poneslo proti vmesnemu času z vetrom u laseh, seveda z zadnje plati, tukaj smo pridobivali na sekundah, pol se je pa stvar na kontro dala in nam pomagala na minutah seveda na podaljašnju časa, da ne bi kdo narobe razumel.

Ker smo navajeni da tečemo neki tempo, nas je prvi del presenetil s časom, kar smo tu pridobili, smo v drugem delu še bolj izgubili v glavnem, al pa z večjo muko obdržali, sem opazoval tudi druge, da so v podobnem položaju. Ko so se prikazali zadnji kilometri preko mostov, se je porajala misel samo da pridemo do cilja, čas tam nekje pod 1:40, na 20 tem sem mel nekje 1:34 min po uri, :lol: :clap: :juhuhu: ampak z mukami.
ta zaden kilometer je pa prinesel nekaj trenutkov, ki si jih velja zapomniti, na krožišču sem opazil nekega fanta, ki se je gibal zelo čudno, se je opotekal, pa so kar mem tekli :lauf: :lauf: :lauf: :lauf: , ma ni važn cajt :nono: :nono: :nono: sem takoj priskočil in ga zagrabil pod roko pa sva še en čas hodila pa hladila z vodo, pridruži se še en mlajši tekač SVAKA ČAST :cast: pa smo šli, vendar je bil čist na koncu že , tako da smo ga s pomočjo ostalih ob progi položili na tla ob cesti in iskali reševalce, poleg se je ustavil policist na motorju, tako da jih je poklical, medtem smo ga še hladili pa noge dvignili da zdrži ta čas.

Te minute se takrat KO ČAKAŠ res vlečejo
Fant se ni zavedal več .

No medtem so mi rekli, da naj kar grem do cilja, ga bodo že zrihtali, vmes sem že reševalce videl da se že pomikajo tistih nekaj sto metrov do njega, tako da je blo urejeno. :oops: :oops:

Čas se je ustavil tam pri 1:45 nekje ampak z razlogom, ki ga je vredno si zapomniti. :nono: :nono: :nono: :nono: :nono:
Ker nikoli ne veš kdaj te lahko doleti kakšna nevšečnost, ma bilo kaj se lahko zgodi v trenu oka.

Sem kasneje šel pogledat v boks z pomoči potrebnim, je bil že v boljšem stanju, UPAM da je danes že boljši.

Ob tem me pa spreleti srh, ko to vidiš, doživiš, pa se jih tako malo spomni, ustavi, pa da bi kaj pomagali. :?: :idea: :?: :?: :idea: :?:

Smo res vsi tako ......
..............................razmislimo kdaj pa kdaj, pa se postavimo v njegovo kožo, mi bo kdo pomagal v danem trenutku :?: :?: :?: :?: :?:

No tole smo letos doživeli v Radencih.
Pol sem še na masažo skočil v šotor z POLARJEM Int Act-a, da smo meča malo porihtali, vedno pomaga, zato se splača počakat in prepustiti 25 minutni masaži z elektrostimulatorjem COMPEX.
z veseljem odhitel proti šoli, da se stuširam, tam pa ZAPRTO, pa gremo nazaj do cilja, kjer nas je SLOVENSKA VOJSKA oskrbela z TOPLO VODO :cast1: :cast1: :cast1: vsa čast: paše tudi tistim na 42 km pa počasnejšimna 21 tki
Pivo :toast: z Radolco :toast: pa Vitezem :toast: ni škodljivo deloval, čeprav sem že na okrepčevalnicah mal pobaral zanj :beer: , ampak tudi letos ni bilo nič, no nekaj nasmejanih obrazov pa je bilo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , sej to tud dobr za zdravje


Drugo leto pa kej drujga.

Aja pozdrav še vsem TF jevcem, ki ste pretekli.
Pohvala organizatorjem, pa GASILCEM in REŠEVALNI SLUŽBI, ki je letos imela kar dost dela.
Hvala tudi tistim, ki so pomagali, (najbrž ne berejo foruma) pri pomoči z fantom, ki je bil res u k :cenz: in to tik pred koncem, pa ne gre, te kar zmanjka....

Upam da se mi taku ne bo kdaj dogodilo...

Lepo se mejte pa naj bo malo v premislek vsem.... :rol: :-(( :rol:


Samostojni
Nazadnje spremenil samostojni, dne 19 Maj 2008, 00:20, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 MarP
#129188
Še moje kratko poročilo.
V Radence sem se prijavil na 10ko, se zadnji dan na pobudo ZdravkaČ premislil in odtekel svojo najtežjo, najpočasnejšo 1.43.25 in najbolj vročo in soparno in vetrovno in še kaj 21ko. Danes, ko sem malo prišel k sebi mi sploh ni žal, kajti res sem premagal samega sebe. O odstopu sem razmišljal že pri 7.km, a me je sama trma gnala do konca. kakšni so bili pogoji na progi najbolj priča komentar zmagovitega Kenijca, ki je rekel, da mu je bilo zelo vroče. Kaj šele nam.
Drugače pa organizacija super. Okrepčevalnice in tuši na progi BOMBA.
Gledalci izredni. Moderatorja Fata (Lucija Čirović) in Emil zabavna.
Včeraj sem šel s familijo prvič na kakšno tekmo s forumovci (beri avtobus) in bilo je zelo prijetno. Spoznal sem cel kup forumovskih legend od Pershinga do Obivankenobija in vseh vmes. Vodja delegacije BojanM se je odlično odrezal. Šofer je bil svetovna faca. In da moja žena prvič v življenju po naključju spozna svojega tamavga strica (BojanM) moraš iti v Radence s forumovskim avtobusom.

Še za konec: Tae je zelo športno priznal 4 sekundni zaostanek za Inotom. Spoznal sem da je zelo v redu dečko. Čestitke obema!

Lepo se imejte.
Marjan :lol:
Uporabniški avatar
 MarP
#129191
Samostojni tebi pa klobuk dol v vseh pogledih. :clap: :cast:
Uporabniški avatar
 klatez
#129194
SAMOSTOJNI VSA ČAST!

Ko sem vaju opazil, mi sprva ni bilo čisto jasno, kaj se je dogaja.
Fant je deloval kot, da je malo prizadet, ti pa kot njegov spremljevalec.
Ampak kmalu je bilo očitno, da zgublja zavest.
Ker je bila v bližini okrepčevalnica, sem zaklical naj pokličejo prvo pomoč.
Ni pa mi bilo jasno, zakaj se niste ustavili ampak ste nadaljevali s hojo proti cilju.

Žal je tudi to del maratonov...

Da boste vedeli, o čem govorimo:

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
 Laufer
#129195
SAMOSTOJNI :cast1: :cast1: :cast1:
Zdi se mi, da si bil pri svojem plemenitem dejanju tudi slikan.

Inot - Tae, obema :cast: , oba si zaslužita pohvalo. Misilim, da se bomo na tečaju samoobrambe lepo imeli.

Še malo o teku. Tako kot nekateri sem tudi jaz zamudil start, malce me je čudilo, zakaj se kolona tako počasi pomika proti startni črti, potem pa sva z MojcoZ ugotovila, da stojimo med tekači na 10km :roll: . No ja, nakako sva se prebila med njimi in v divjem tempu podala na progo. Do 10 km je šlo super potem pa muke. Na 12,5 km sem se ustavil zaradi "atentata" name in upal, da bom dobil kak obliž, vendar je bil tam v oskrbi že en tekač, ki je bolj potreboval pomoč kot jaz (ravno so klicali rešilca), zato sem se podal v lov na MojcoZ in jo tudi ujel. Malo kasneje sva dohitela Vetra v laseh in potem smo skupaj nekako dosegli cilj. Tam na 17,5 km me je že skoraj vse minilo, vendar sem stisnil zobe in se ponovno podal v lov. Na zadnjem km potegnem, še v tale majhen vzpon in potem samo iztek do cilja, nakar sem ugotovil, da je v meni še zelo veliko moči in sem močno pospešil in dosegel cilj. To je bil do sedaj moj najtežji polmaraton, ne glede na to, da je bil letos že šesti.
Posledice med tekom so vidne na Bobrovi slikici. :bum: .
Ne glede na dobro pripravo tekačev TF-ja, so imeli vsi po vrsti probleme in so med tekom tudi hodili, se ustavljali na vseh okrepčevalnicah in skrbeli za hidracijo. Zdi se mi, da so se na :TF) naučili, da rezultat ni vse, važna je tudi super družba :laola , kot tudi nasveti, ki jih dobiš od izkušenejših tekačev.
Uporabniški avatar
 mediterano
#129196
Da še jaz dodam svoj delež; samo sem odtekel svojo najtežjo in najpočasnejšo 21-ko v življenju :? .
Zadnje tedne zaradi bolečin v kolenu namreč nisem treniral s polno paro, ampak bolj rezervirano in to je žal prišlo do izraza predvsem včeraj. Da ne govorim o trebušnih krčih, ki so se mi začeli pojavljai nekje na 11-em km. In to je bil vzrok, da sem se nekako mučil tam do 18-ega kilometra, torej celih 7km sem se boril s krči v želodcu, vročino in nezadostno pripravljenostjo. To pomeni, da sem vso to razdaljo skorajda napol prehodil in temu je bil primeren tudi končni čas. Šele nekje v 19-em km sem malo prišel k sebi in odtekel dobra dva km do konca.Skratka, polomija!
Ampak včasih pač pride tudi tako in grem z optimizmom naprej! :clap:
Sem pa vesel za svojo varovanko, ki je uspešno pretekla svojih prvih 10km in bi ji čestital ob tej priliki! :laola
Uporabniški avatar
 tae
#129197
Inot, če Klateževi podatki držijo in je ta desetka dolga 10,32 km, to pomeni, da sva tekla s povprečnim tempom 3:56 min./km.

spela*, a te nisem povabil na analizo ? :D
Uporabniški avatar
 bosti72
#129204
samostojni napisal/-a:ta zaden kilometer je pa prinesel nekaj trenutkov, ki si jih velja zapomniti, na krožišču sem opazil nekega fanta, ki se je gibal zelo čudno, se je opotekal, pa so kar mem tekli :lauf: :lauf: :lauf: :lauf: , ma ni važn cajt :nono: :nono: :nono: sem takoj priskočil in ga zagrabil pod roko pa sva še en čas hodila pa hladila z vodo, pridruži se še en mlajši tekač SVAKA ČAST :cast: pa smo šli, vendar je bil čist na koncu že , tako da smo ga s pomočjo ostalih ob progi položili na tla ob cesti in iskali reševalce, poleg se je ustavil policist na motorju, tako da jih je poklical, medtem smo ga še hladili pa noge dvignili da zdrži ta čas.

Samostojni


sem ravno tekel mimo ko so mu začeli dvigovati noge...pa še rešilec je iz daljave tulil ...res srhastičen pogled na tekača je bil to...sem samo upal, da prezivi in da ni nič hujšega......samostojni res pohvalno dejanje saj če bi na cesti padel v kolaps potem bi bilo lahko še kaj hujšega saj bi lahko z glavo priletek direktno na asfalt.....no samo, da se vse dobro končalo.
Uporabniški avatar
 Cormi
#129215
Počasi se šele zavedam, da včeraj teči v Radencih ni bila šala mala. Tudi sama sem bila med tistimi, ki sem želela teči kakšno minutko hitreje in bila zato v cilju za hip razočarana, ker sem bila počasnejša kot v Lj (10K). Danes sem ponosna, ker sem sploh tekla v Radencih. :D

Lepo mi je bilo potovati s TF busom, spoznati TFjevce v živo. Super družba ste (smo)!
Uporabniški avatar
 Vreme
#129216
samostojni vsaka čast, da si pomagal so tekaču v njegovih najhujših trenutkih, ne razumem pa tekačev, ki so odhiteli mimo njega. Ali so tako šprintali, da ga sploh niso opazili, ali pa jim je bilo prav vseeno kaj se dogaja okoli njih. vsekakor upam, da je bilo tisto prvo, saj nikoli ne veš kdaj boš sam potreboval pomoč.
Uporabniški avatar
 solatka
#129218
Maša napisal/-a:
Dežurni POLŽ :wink:


Prosim lepo... ne žalit Polžkov :lol:

Samostojni, še od mene vse pohvale. Človek se res zamisli ob takihle stvareh.
Če sem še včeraj razmišljala, da bi šlo lahko hitreje, če se ne bi smilila sama sebi... Pa če sem se na progi jezila, ko sem žrla pesek, ko je rešilc peljal mimo, se danes zahvaljujem tistim tam gor, da se je vse srečno končalo.



P.S. Laufer tega polžka v podpisu pa bi lahk posodil polžji sekciji :lol:
Sej bi ti ga vrnili. Nekoč :wink: .
Uporabniški avatar
 TicTac
#129221
Sam sem tekel, kot že nekaj zadnjih let, 10 km. Prvih 5 km je bilo brez težav, na 6 km sem izgubil ritem, potem sem se ujel, a 9 in 10 kilometer sta bila zopet (pre)počasna. Dosežen čas 48 in pol minut :mrgreen: .
Uporabniški avatar
 zajc
#129222
Na štartu sem bil optimistično razpoložen, vendar me je vreme opozarjalo, da ne bo vse v redu. Tako disciplinirano kot sem odtekel prvi krog, še nisem nikoli. Nisem hitel, na vsaki okrepčevalnici sem pil vodo (požirek ali dva), pojedel kakšno pomarančo, ampak sem bil na 21. kilometru utrujen, kot bi pretekel že 35 kilometrov. "Obrnil" sem celo z nekajsekundno zamudo glede na planiran čas. Vendar sem sem se spraševal, kako se bo vse skupaj končalo.

Na 28. kilometru sem za "planom" zaostajal samo 1 minuto, utrujen pa sem bil kot bi pretekel že vseh 42 kilometrov. Takrat (in še zdaj) mi ni bilo jasno kje sem izgubil za tistih preostalih 14 kilometrov moči. So bile to trojke pred enim tednom, bolezen dva dni nazaj (glavobol, boleče grlo, kašelj, smrkanje...), vreme, zvezde, napačna taktika, premalo treninga... Zadnjih 14 kilometrov sem se vlekel kot polž, privoščil sem si celo nekaj hitre hoje ampak sem trmasto vztrajal do konca in postavil svoj drugi najslabši čas v maratonih. Za spremembo nad časom nisem bil preveč razočaran, ker sem na cilju spoznal, da so Radenci res tak tek, kjer težko dosežeš dober čas.

Bo pa drugo leto boljše :) Že komaj čakam, na naslednji maraton.

Čestitke vsem, ki ste premagali svojo razdaljo in hvala TF-jevcem, ki ste me spodbujali.
 spela*
#129223
Vsa čast, samostojni! Ni vse oziroma ni bistvo v tem, kako hitro pretečeš progo. Je pomembnejše vse kaj drugega, in ti si skupaj s sotekačem, ki ga omenjaš, to dokazal.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA