Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

Uporabniški avatar
 zlopi
#138578
tek_v_snegu napisal/-a:In to je to...Grintovec in lep model, kako izvesti projektič naslednje leto.

... krasno.
Lp, zlopi
Uporabniški avatar
 Grinhorn
#138659
zlopi napisal/-a:
tek_v_snegu napisal/-a:In to je to...Grintovec in lep model, kako izvesti projektič naslednje leto.

... krasno.
Lp, zlopi


Res lepo napisano in doživeto....... :shock:
Uporabniški avatar
 matec
#138716
ja reportaža je rez zelo dobra!


jaz se pa sprašujem koliko časa ste tekli na kokrsko sedlo in koliko časa ste potrebovali za na vrh (ciljni čas)
 BOŠTI
#139071
Zanima me s kakšno frekvenco utripa kaj tečete na takih tekmah kot je Grintovec. Moj povprečni utrip na tej tekmi je bil 175, ker pa je bila to moja prve tekma v življenju (in 10.mesto v kategoriji) in nimam s tem izkušenj, me zanima kako tečete vi. Drugače je moj maximum nekje od 182-185. ???L.P.
Uporabniški avatar
 Popaj
#139127
Najprej čestitke vsem, ki ste uspeli priteči na Grintavec. Jaz sem se danes namreč odpravil nanj in ga osvojil (ne prvič) kot planinec.
In kaj sem opazil? Samo eno gobico in en plastičen ovitek od gela za mišice. Organizatorjem vse čestitke, ker ste goro lepo počistili za seboj. Drugače me je pa kar lepo namočil dež.
Pa še to! Ni mi jasno, kako zmorete teči v tako dolg klanec. V hribe kot planinec da, kot tekač ne. Bom raje tekel v soboto okloi bohinjskega jezera.

Se vidimo v Bohinju!!
Uporabniški avatar
 Bojan Ambrožič
#139132
Stvar ti bo jasna, če ti povem da nekateri že hodijo v prvem kilometru. Do vrha zmorejo priteči le asi tipa Tvedt, Wyatt, ki tečejo tiste izjemne čase okoli 1 uro in 15 minut. :shock:

Meni se je seveda na začetku zdelo absolutno nesprejemljivo, da bi hodil. Potem pa sem ugotovil da gre s hitro hojo in kombinacijo teka hitreje, varneje in varčnejše. S samo golim tekom se da pridobit le na ravnini kjer se pospeši. Teči direkt navzgor pa priporočam na Grintovcu le izjemno pripravljenim. Ti pa ponavadi itak točno vedo kaj počnejo.

Jaz sem tekel seveda do žičnice neprekinjeno, potem pa tudi ca 0,5 km naprej še. Potem sem ene 0,5 km precej hodil, ker gre pot v ključih. Vmesne dele med serpentinami se je v glavnem teklo. Potem pa je bilo spet več teka. Tik pod žičnico se bi večino hodilo, če ne bi bilo navijačev ob progi. Zaradi njih je res šlo lažje. Potem se je od Kokrskega sedla 100 - 200m hodilo. Za tem je bila na vrsti dolga spolzka prečnica do Ovnovih čir. To je bil okrog 1 km dolg odsek, ki se ga je celoti preteklo. Pot se je zatem postavila spet navpično in več je bilo hoje, kot teka. Nekaj celo vlačenja po vseh štirih. Tek je sledil le še skozi cilj.

Mogoče se enkrat spravim za trening teči na Grintovec brez vsake hoje. To mi je še izziv.

Sicer pa čestitke za vzpon.

LP, Bojan
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#139232
Popaj napisal/-a:Najprej èestitke vsem, ki ste uspeli priteèi na Grintavec. Jaz sem se danes namreè odpravil nanj in ga osvojil (ne prviè) kot planinec.
In kaj sem opazil? Samo eno gobico in en plastièen ovitek od gela za mišice. Organizatorjem vse èestitke, ker ste goro lepo poèistili za seboj. Drugaèe me je pa kar lepo namoèil dež.
Pa še to! Ni mi jasno, kako zmorete teèi v tako dolg klanec. V hribe kot planinec da, kot tekaè ne. Bom raje tekel v soboto okloi bohinjskega jezera.

Se vidimo v Bohinju!!


Jaz bi na prvem mestu pohvalil planinske aktiviste in markaciste, ki so v dolino znosili odpadke za nami ( olupke in plastenke ).

Naslednje leto bo mi v veselje èe bom lahko ( ne da se delam finega :) in ozavešèenega :):) ampak kot trening :) ) nesel dol kakšno teh vreè.

Prostovoljno se javljam organizatorju za naslednje leto.
Glede na to da sem med bolj zadnjimi mislim da se bo do mojega prihoda nabralo dovolj materiala :).
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#139343
šumberk napisal/-a:So še drugi extremisti: http://video.mpora.com/watch/HMzh2807b/ :shock:


Krasno,

Prav uzival sem v gledanju.

Krasna inspiracija za kombinacijo vzdrzljivosti, moèi , tehnike ter psiho koncetracije !!!


Èeprav si ne želim da bo kdaj tega veè ( steze so malce preozke za vse planince, tekaèe in ostale ) pa vseeno èestitke.
Uporabniški avatar
 zz topka
#141413
AVI napisal/-a:....zztopka...hvala za slikico iz kokrškega sedla... :D


Ja, ni za kaj! Je sicer bolj amaterska, ma za kakšen profi aparat še čakam na loto....
lp Valentina
Uporabniški avatar
 AVI
#141416
zz topka napisal/-a:
AVI napisal/-a:....zztopka...hvala za slikico iz kokrškega sedla... :D


Ja, ni za kaj! Je sicer bolj amaterska, ma za kakšen profi aparat še čakam na loto....
lp Valentina


...ma je prav super in že visi na hladilniku....drugače pa kakor je sreča pri vas .....glede lota ne bo problema..... :lol: :lol: :lol: ....

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA