Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#140203
Super organiziran tek, kot sem že lani napisala v poročilu, ponavljam tudi letos, da je to najbrž edini tek, kjer je zagotovo več organizatorjev kot samih tekačev.
Vidi se, da ima župan res posluh za to tekaško prireditev.

Tega teka se udeležujemo vsako leto, a smo imeli vedno preveč dela z otroki, da bi na tek odšla tudi sama. No, letos je ta mali znal že sam, kaj in kako, pustili smo ga v varstvu Stojanovi ženi Karolini, tako sem se na tek lahko prijavila tudi sama.( če bereš, Karolina, hvala še enkrat)
Za 10,6 km doline sem potrebovala 54 minut in sem s tekom samim in z uvrstitvijo zadovoljna.
Po teku dobra pogostitev, tako za mesojedce kot za vegetarijance.
Sladoled je bil super, ( pst!!! sem pojedla dva in pol)
Majčke krasne, podelitev hitro, nekaj je najbrž bilo narobe z rezultati, a verjamem, da se je pošlihtalo, da je na koncu vse O.K.
Sem pa na štartu, minuto pred pokom, v skupinci pogledala proti eni lepi gospe, ta mi reče, da me od nekje pozna ( po očeh) , povem od kje sem in glej , po 27 letih sem videla svojo sošolko, s katero sva skupaj obiskovali SGŠ. Pa ni mogla verjet, da sem to jaz, saj sem bila takrat ena okroglina....
No, na cilju sva si podali še par besed in seveda se bova zdaj še večkrat videli na tekih...
Skratka, na naslednji tek v Zagorje zagotovo pridemo....
 docca
#140208
Ja, lepo je po dolgem času videt kakšen znan obraz.
Tudi jaz sem se prvič udeležila teka (tečt sem začela 3.junija 2008) in prav lepo mi je bilo na štartu srečat bivšo zagorjanko, po 18 letih. Pa še skoraj v žlahto bi prišli (kajne R?) :D

Tako da bom še trenirala in hodila na take prireditve. Pa še veliko mišic na kupu vidiš :D
Uporabniški avatar
 jegart
#140214
Tudi jaz se pridružujem vsem pohvalam organizatorjem. Vsako leto nas znova presenetijo z dobro organizacijo.Res je velika skupina ljudi, se vidi, da so vsi kot eno in, da ta kraj živi za šport. Vsa pohvala tudi županu, za posluh prirediteljem.
Posrečen je tudi srečelov, res izvirno, saj je bolje kot žrebanje nagrad,.
Z uvrstitvijo sem tudi zadovoljen.

KAR ME NE UNIČI, ME OKREPI
Uporabniški avatar
 lenči
#140220
Vse pohvale potrjujem, nam polžkom pač ta tek ni namenjen, zato me verjetno na prihodnje teke ne bo, ker ko se cesta odpre, je res neprijetno teči. Upam, da bo organizator v prihodnje opozoril na odprtje ceste po eni uri, da se počasni raje ne prijavijo, saj tekanje čez cesto potem v gužvi med avtomobili ni bilo prijetno. Pa še mojega so prestrašili, ker so rekli, da so vsi tekači v cilju in je cesta odprta, mene pa še od nikoder.

No, ker so nam ostale samo klobase, smo raje odšibali domov :wink: in pospravili porcijo stročjega fižola, njam.

Vsem pa čestitke za dobre rezultate :clap: .
Uporabniški avatar
 zz topka
#140269
Nekaj sem pa le pozabila napisat.
Rada bi povedala, da je le malo tekov , kjer se dame ne ustrašijo kilometrov, in tudi tu se jih je udeležila skoraj tretjina vseh udeležencev- natančno 50. Dame, kar tako naprej! Ne ustrašite se , če se medtem cesta že odpre za promet, bo naslednjič več časa zaprta!

In še to: ne vem, če se kje udeleži teka toliko otrok, kot tukaj. Zares pohvalno za vse otroke.
Menim pa, da bi prav zaradi te številčnosti organizatorji morali tek otrok razdeliti na več kategorij. Ne more se nekdo iz prvega razreda kosit s fantincem iz četrtega! Saj otroka vse mine! Ne mi reč, da ni prikrajšan ta mali za medaljo, ki si jo zasluži! Ne vem, to je moje mnenje! Povsod so otroški teki razdeljeni tja, v največ po dva letnika skupaj!
 docca
#140272
zz topka napisal/-a:Nekaj sem pa le pozabila napisat.
Rada bi povedala, da je le malo tekov , kjer se dame ne ustrašijo kilometrov, in tudi tu se jih je udeležila skoraj tretjina vseh udeležencev- natančno 50. Dame, kar tako naprej! Ne ustrašite se , če se medtem cesta že odpre za promet, bo naslednjič več časa zaprta!

In še to: ne vem, če se kje udeleži teka toliko otrok, kot tukaj. Zares pohvalno za vse otroke.
Menim pa, da bi prav zaradi te številčnosti organizatorji morali tek otrok razdeliti na več kategorij. Ne more se nekdo iz prvega razreda kosit s fantincem iz četrtega! Saj otroka vse mine! Ne mi reč, da ni prikrajšan ta mali za medaljo, ki si jo zasluži! Ne vem, to je moje mnenje! Povsod so otroški teki razdeljeni tja, v največ po dva letnika skupaj!


Saj so tudi otroci razdeljeni v kategorije.
Moja hči je bila s svoji kategoriji 3. in je dobila medalijo. Tekla je na 300 m.
Glede na starost so tekli še na 600 in na 1000m.
Tako, da so bili razdeljeni v kategorije.
Uporabniški avatar
 lenči
#140273
Če bodo uredili zaprtje proge pa še z veseljem pridem. Bom pa verjetno že hitrejša :oops: , ampak, nekaj pa je vedno bolj počasnih. Mi je pa žal, da ne vidim otroških tekov, ker je vse istočasno.
Uporabniški avatar
 grb
#140275
Ojla

Se strinjam z ZZtopko okoli malo vec otroskih kategorij. Sej vem da je organizacijsko to vec dela, ja pa potem toliko vecje zadoscenje ob pogledu na nadebudneze, ki so vsi iz sebe od navdusenja. Drugace pa otozne ocke ko ga prehitijo vsi za glavo vecji od njega. Tako ali tako pa ne razume, da je bil v bistvu v svojem letniku pa najboljsi.

Mogoce bi jih lahko na isti razdalji spuscali na start po letnikih. Tako da ne bodo recimo 3 letniki skupaj s 6 letniki.

No ampak to nima veze s samim tekom v Zagorju, da ne bo kdo narobe razumel.

G.
Uporabniški avatar
 aadler
#140282
Tudi mene je zelo presenetilo,tako množično število DAMin zelo pohvalno,prva štiri mesta so zasedle Mlajše Veteranke ,če se lahko tako izrazim! Tudi sam sem bil z tekom in organizacijo zelo zadovoljen ,tako da mi nI žal ker sem se odloČIL za ta tek ,sprva sem mislil iti na tek v BOHINJ.LE KORAJŽA VELJA. :P :P
Uporabniški avatar
 RoKo
#140346
Odlično, brez plohe, odtekel svjoj najhitrejši tek, popravil PB na 5 in 10 km. Prejšnji dan v Ljutomeru sem bil na 5 km počasnejši.

Ta dva teka jemljem vsako leto za neko merilo napredka.
Škoda da se mi je spet mudilo v službo. Standard.
Kakšna je razlika med organizatorji. Rezultati v Ljutomeru takoj, v Izlakah še prej, tudi na internetu, Tek na goro Oljko pa taka kolobocija.
Uporabniški avatar
 natasa
#140356
zz topka napisal/-a:In še to: ne vem, če se kje udeleži teka toliko otrok, kot tukaj. Zares pohvalno za vse otroke.
Menim pa, da bi prav zaradi te številčnosti organizatorji morali tek otrok razdeliti na več kategorij. Ne more se nekdo iz prvega razreda kosit s fantincem iz četrtega! Saj otroka vse mine! Ne mi reč, da ni prikrajšan ta mali za medaljo, ki si jo zasluži! Ne vem, to je moje mnenje! Povsod so otroški teki razdeljeni tja, v največ po dva letnika skupaj!


Ja tele kategorije tudi meni niso všeč moj sin je rojen konec leta 2001 in je tekel z letniki 1998.
Predvsem me pa moti, da je štart otroškega teka ob isti uri kot štart za odrasle. V naši družini tečemo prav vsi in, zares bi si želela biti na štartu pri obeh otrokih.

Tek za odrasle pa odlično organiziran !!!

Sigurno še pridemo !!!
 docca
#140461
Odgovor organizatorja Teka po Zagorski dolini g. Rudija Bantana na pripombe glede kategorij in cestne zapore:


Pozdravljeni!

Mi smo že prejšnje leto hoteli naredidi več otroških skupin. Prosili smo,
da bi bila cesta zaprta vsaj 1h in 15min.
Ker so nam odobrili zaprtje ceste samo 1h, nikakor nismo mogli speljati
tekmovanja z več skupinami v tem času.
Drugo leto bomo ponovno poskušali pridobiti zaprtja ceste za daljši čas. Če
nam to uspe bodo otroci sigurno
tekmovali v več skupinah.

Hvala za dobronamerno pripombo!

Lep pozdrav,
R.Bantan




Torej se trudijo tudi v tej smeri.
Uporabniški avatar
 lenči
#140463
Vse pohvale organizatorju za ves trud :clap: . Če jim slučajno ne bo uspelo, naj samo opozorijo, da bo cestna zapora samo eno uro, da so tekači že na razpisu seznanjeni. Drugače pa še enkrat pohvale organizatorju.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA