področje za sporočila o ugodnih nakupih
tekaške (in druge) opreme, o popustih, akcijah, ...

Moderator: jkarmen

 matjažF
#39883
Živijo,

zanima me, kateri Polar naj kupim. V glavem ga uporabljam pri teku (maraton), hribolazenju, večkrat pa tudi kolesarim. Gledal sem modele S610i in pa modela, ki podpirata kolesarjenje S520 in S720. Glede na to, da imam na kolesu že merilnik hitrosti me zanima, kakše imate izkušnje s Polarjem.

Hvala in tekaški pozdrav!
Uporabniški avatar
 Grinhorn
#39973
Če denar ni problem potem 625x z dodatki za kolo! :wink:
Edini ti meri hitrost pri teku in razdaljo.
Uporabniški avatar
 tekačica
#39974
živjo!
Berem kaj se pogovarjate, pa me zanima če tuki na temu forumu vsi prisegate na polar, a se vm zdijo tut kere druge znamke vredu? :?: :?: :D
Uporabniški avatar
 Tatjana
#40026
tekačica napisal/-a:živjo!
Berem kaj se pogovarjate, pa me zanima če tuki na temu forumu vsi prisegate na polar, a se vm zdijo tut kere druge znamke vredu? :?: :?: :D


Če rabiš le osnovne funkcije je vredu tudi Sigma.
Uporabniški avatar
 Grinhorn
#40040
Pred Polarjem sem imel Sigmo in sem bil zelo zadovoljen z njo. Za Polar sem se odločil samo zato da lahko potem na računalniku gledam analizo treninga.
Cenovno sta seveda neprimerljiva. :wink:
 Benady
#40046
Grinhorn napisal/-a:Pred Polarjem sem imel Sigmo in sem bil zelo zadovoljen z njo. Za Polar sem se odločil samo zato da lahko potem na računalniku gledam analizo treninga


Ravno tako je bilo pri meni...

Ful sem si zelel tistih grafkov, zdaj mi je pa nekako vseeno zanje :(
Uporabniški avatar
 Damijan
#40073
Hm... Ure Polar so menda mnogo več kot grafi.

Sicer pa je pri vseh stvareh tako: Polar je pač original s x-letno tardicijo (poznam nekoga, ki ga uporablja že od začetka 80-ih), Sigma je pač +/- cenena kopija, z manj lastnega razvoja, manj (dodelanih in zanesljivih) funcij. Kakorkoli... vsakemu svoje, da ne bo spet kakih prepirov za prazen nič. Da ne pozabimo - tu je vsaj še Suunto, pa novi Garminov Forerunner tudi ponuja merilec utripa, zraven pa še malo morje koristnih informacij (tudi višinomer, ki je lahko zanimiv na planinskih pohodih) - več o njem na drugem mestu foruma...

Če pa že Polar: najprej si odgovori, kaj želiš. A so to grafi? Nastavljanje programov vadbe a lá intervali ter tempo teki? Ali ti je bistven podatek pretečena razdalja in trenutni tempo teka? S625x ponuja spremljanje slednjega, vendar... jaz ga ne bi vzel. Vendar - debata o tem modelu teče na drugem mestu foruma. 720-tka: bi rekel, da super. Zato, ker ima velike cifre na zaslonu, pa kolesarski dodatek (zraven - zastonj), omogoča prenos na računalnik (super za analize, primerjave napredka). Če tečeš bolj/manj po istih trasah, si s kolesom izmeriš razdalje in to je to. Ne potrebuješ "razdaljomera" (ki so po mojem vsi po vrsti manj zanesljivi od povprečnega, a dobro nastavljenega kolesarskega števca). In na nekem drugem mestu je že bilo napisano - pomisli, da je to investicija, ki traja kar nekaj let in če zdeliš strošek dobre ure na leta uporabe... vredno svojega denarja. Ali pa - nimam denarja, da bi poceni kupoval.

Samo, da boš zadovoljen s svojim izborom!
 Benady
#40083
Ha, pri 625 lahko dokupis kolesarski merilec hitrosti pa tudi ostale kolesarske pripomocke, docim pri 720/725 pa foot poda ne mores dokupiti, ker ga ni v seznamu dodatne opreme - vsaj tako kaze TU

Velikost stevilk na zaslonu je pa popolnoma enaka pri teh modelih!
Uporabniški avatar
 peter_s
#40952
Uporabljam S625X s senzorjem teka in sem zelo zadovoljen (natančno merjenje hitrosti, razdalje, višine...). Dokupil sem senzor za kolo, da ga lahko uporabljam pri kolesarjenju - tudi ta deluje odlično. Številke niso premajhne.

Meni je to izvrstna kombinacija in jo zelo priporočam, če tečeš in kolesariš. Če samo kolesariš je verjetno boljši model 720i.

LP

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA