prostor za obvestila in debato o forumu samem - delovanju, uporabi, težavah, predlogih, ... torej tehnični in ne vsebinski vidik uporabe foruma
Uporabniški avatar
 ero
#13481
hojla,

včeraj zvečer sem namestil novo inačico fotogalerije - Coppermine 1.3.0

pri sami namestitvi preko stare verzije sem imel nekaj težavic in uspešno sem rešil vse, razen ene. male slikce na seznamu uporabniških albumov so se izgubile neznano kam. a vse funkcionalnosti so ohranjene, pa še kaka nova je zraven:

1. možnost nalaganja več datotek hkrati
zdaj vam obrazec za nalaganje slik omogoča, da hkrati naložite do 5 datotek z vašega računalnika in do 3 datoteke z interneta. seveda je dobro, da imate hitro povezavo, ker zna zaradi povečane količine podatkov priti do time-outa pri izvajanju procedure
po uspešnem prenosu vas program vpraša za opis za vsako fotko posebej in pri tem obrne vrstni red. zato predlagam, da fotke izbirate v obratnem vrstnem redu prikaza

2. ftp nalaganje fotk
fotke se na strežnik naložijo prek ftp prenosa in potem z eno potezo vstavijo v album. ta možnost je omogočena le administratorju, kar pomeni, da bom zdaj lahko hitreje naložil obljubljeno. če pa bi vi radi naložili večjo količino svojih fotk, se lahko dogovorimo za moje posredovanje...

3. pošiljanje e-razglednic
ob nadgradnji sem usposobil tudi pošiljanje e-razglednic. ko si ogledujete posamezno fotko, kliknite na ikono s kuverto (desno nad fotko poleg ikon za naprej in nazaj). odpre se vam obrazec za pošiljanje razglednic - waw :D

hvala za pozornost in klasika - poglejte in povejte ...
Uporabniški avatar
 bojanu
#13502
Ql :D Meni vse dela normalno in mi nič ne manjka ali da bi bilo kaj spremenjeno.
Dodajanje večih slik hkrati je gotovo korak naprej, čeprav sem že videl tudi bolj preproste rešitve, kot tole dvostopenjsko dodajanje. A je zgleda filozofija programa pač takšna, da je potrebno vsakič povedati, v kateri album paše slikca, čeprav običajno dodajaš naenkrat v isti album. Ko bi si vsaj zapomnil album :twisted: Coppermine ima zelo dober način prikaza slik, medtem ko je dodajanje in urejanje bolj špartansko za običajne uporabnike. Za administratorje je seveda lepše poskrbljeno :roll:

Edino, kar sem opazil, je opozorilo na kritično napako, ko na glavni strani galerije (Domov) klikneš na user galleries http://www.sportosplet.net/galerija/index.php?cat=1 (There was an error while processing a database query )


Pohvale Erotu za uspešno nadgradnjo, coppermine bo pa z naslednjo verzijo gotovo spet izboljšan :wink:

PS koliko je dovoljenega prostora za posameznega uporabnika? Ali se da kje videt, koliko prostora ti še ostane na razpolago?
 Lučko
#13517
bojanu napisal/-a:Edino, kar sem opazil, je opozorilo na kritično napako, ko na glavni strani galerije (Domov) klikneš na user galleries

Ja škoda, da ne vidiš vseh albumov. Pregled fotk po albumu je bil lažji. A ni nobene variante za albume?
Uporabniški avatar
 5rca
#13521
jest sm samo u svojga znala splezat :cry: :cry: :cry:
Uporabniški avatar
 Barb
#13526
Kot nalašč se je odprla tale tema
...sicer moja prošnja ne sodi čisto v kontekst,ampak,.....

Dpopa- sem prosila-glede nato,da sama nimam potrebne tehnike,da mi zapeče Cd s fotkami,na katerih se pojavljam.CIa me namreč išče,pa da jim bo lažje,....

...zato vas naprošam, da vsi ki imate doma po arhivih kakšno tako fotko, in ni na forumu, če jo lahko poisredujete dpop-u

Hvala
Uporabniški avatar
 ero
#13533
Lučko napisal/-a:
bojanu napisal/-a:Edino, kar sem opazil, je opozorilo na kritično napako, ko na glavni strani galerije (Domov) klikneš na user galleries

Ja škoda, da ne vidiš vseh albumov. Pregled fotk po albumu je bil lažji. A ni nobene variante za albume?


hm, tole pa tudi meni ni všeč. če sem logiran pod svojim imenom (kot administrator), vidim 'user galleries', če nisem logiran, dobim pa napako.

se pri vas pojavlja napaka, ko ste logirani?

bom še malo raziskal in vsekakor uredil zadevo!
 dpop
#13535
ero napisal/-a:
Lučko napisal/-a:
bojanu napisal/-a:Edino, kar sem opazil, je opozorilo na kritično napako, ko na glavni strani galerije (Domov) klikneš na user galleries

Ja škoda, da ne vidiš vseh albumov. Pregled fotk po albumu je bil lažji. A ni nobene variante za albume?


hm, tole pa tudi meni ni všeč. če sem logiran pod svojim imenom (kot administrator), vidim 'user galleries', če nisem logiran, dobim pa napako.

se pri vas pojavlja napaka, ko ste logirani?

bom še malo raziskal in vsekakor uredil zadevo!


Meni ne rata odpret "user galeries"... sploh :wink:
There was an error while processing a database query

LP Darko

P.S. trd je kruh računalniški :wink:
Uporabniški avatar
 ero
#13538
mah, človk hoče dobr pa si sam dev nardi :cry:

:D nič, vklopil sem debug način dela galerije, zato bo do nadalnjega prikaz malo okrancljan z dodatnimi sporočili. že brskam po kodi in iščem po support forumu...
 Lučko
#13541
Super, sedaj sem prišel do albumov (po novem UPORABNIŠKE GALERIJE).
Tja pridem v obeh primerih: logiran ali ne!
Uporabniški avatar
 ero
#13543
hoj,

mislim, da so težave s prikazom seznama uporabniških galerij odpravljene. buga sicer nisem odpravil, sem pa odstranil vzrok.

za tehničarje/ke med vami:
ena izmed galerij je imela 'čudno' nastavljene pravice dostopa in zato je programu uspelo narobe sestaviti select stavek:

SELECT count(*) FROM cpg12_albums as a WHERE category = '1' and AND a.aid NOT IN (83)

tisti dvojni 'and AND' gotovo ne prispeva k uspešnemu izvajanju stavka, ne res? zdaj dodatnega pogoja (ki ga administrator ne vidi, zato je meni delalo) ni več in select stavek je pravilen. bug pa ostaja in čaka na naslednjo priložnost

žal je prikaz ikonc pri seznamu uporabnikov še vedno 'napačen'. se bom malo poglobil še v to...
Uporabniški avatar
 ero
#13547
ero napisal/-a:žal je prikaz ikonc pri seznamu uporabnikov še vedno 'napačen'. se bom malo poglobil še v to...


another one bites the dust. po brskanju po support forumu sem odkril popravek za to napako in ikonce na strani uporabniških galerij spet delajo :D

zdaj je pa dovolj zezanja z galerijo - treba delat...
Uporabniški avatar
 bojanu
#13557
Ja, kaj bi brez interneta in forumov :roll:
Uporabniški avatar
 Dule
#13574
bojanu napisal/-a:Ja, kaj bi brez interneta in forumov :roll:


in Erota :D !!
Uporabniški avatar
 Staša
#13638
IF

ero napisal/-a: :hack:

SELECT count(*) FROM cpg12_albums as a WHERE category = '1' and AND a.aid NOT IN (83)



THEN ero :clap: diplomo za najbolj strokovnega :hack: :TF) :shock: :shock:
Uporabniški avatar
 lojzeP
#13725
Staša = Nostradamus :oops: :wink:


2x LP

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA