prostor za obvestila in debato o forumu samem - delovanju, uporabi, težavah, predlogih, ... torej tehnični in ne vsebinski vidik uporabe foruma
Uporabniški avatar
 ero
#27846
pa še malo o logotipu kot takem, čeprav sem debato o njem zasledil v sosednji temi.

kje piše, da mora videz znaka neposredno izražati dejavnost, ki jo zastopa?

z asociacijami je pa tako - odvisne so od tistega, ki asociira. je pa res, da nam je rdeči krog 'kulturno pogojen'.

mimogrede - če pogledamo državne zastave, ki so ultimativni logotipi - najboljše so najbolj enostavne. japonska, švicarska, kanadska, ...

na zalogi imam risani znak, ki bi lahko služil kot alternativa logotipu. verjetno ga je potrebno še malo dodelati, ker je nastal v parih minutah. a taki so običajno najboljši. lahko si ga ogledate tu :arrow:(če ga najdete)
 Lučko
#27860
Ero
zame in verjetno tudi večina ostalim je ta logo "svet". Ta logo je bil od začetka naj ostane tudi do konca. Jaz ga in ga bom s ponosom nosil.
PS
BASTA FIDEL O LOGUTU :evil:
Uporabniški avatar
 Bajsi
#27869
Helou!
Mat'r, kakšno štalo sem naredil samo zaradi pripombe, ki je bila samo opozorilo, da se tisti nesrečni "š" zamenja s s-jem.
Logo je kul, je od začetka in dober prepoznavni znak.
(ko je matjaž risal znak ga je saša na gobec, ker je spet poscal dilo pa se mu je prikazala rdeča pika press)
Uporabniški avatar
 pegaz
#27870
ero napisal/-a:lepo prosim - a kdo zna japonsko ali pa pozna koga, ki zna japonsko? pa tudi, če je Japonec?
naj nam izda, pokaže, kako se po japonsko reče 'Tekaški forum', da napis vtaknemo v logo.

A si tole mislu? Piše "Runner's Forum" po japonsko.
Pa da damo na slovensko zastavo ;)
Slika

PS.: To mi je poslala prijateljica Japonka iz ZDA (še dobr, da je ura premaknjena v pravo smer, hehehe). Sam čakam potrditev, da ne piše mogoče "Pegaz is good in bed" al pa kej podobnega ;) Iz neodvisnega vira, jasno.
Nazadnje spremenil pegaz, dne 08 Dec 2004, 10:47, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 lunca
#27873
Men je bil logo že od začetka všeč in komi čakam na majčko!
Uporabniški avatar
 runner
#27915
pegaz

Kaj se mogoce tvoja japonska prijateljica pise Molly?

:-)
Uporabniški avatar
 5rca
#27918
Lučko napisal/-a:zame in verjetno tudi večina ostalim je ta logo "svet". Ta logo je bil od začetka naj ostane tudi do konca. Jaz ga in ga bom s ponosom nosil.


se strinjam s teboj, Lučko ... tko da, dejte mer s tem :wink:

:lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
 5rca
#27919
Bajsi napisal/-a:Matr, kakšno štalo sem naredil samo zaradi pripombe, ki je bila samo opozorilo, da se tisti nesrečni "š" zamenja s s-jem.


ja madonca, zakaj bi Š zamenjati s Sjem??? saj živimo v sloveniji pa pišemo slovensko in slovenščina ima črko Š.
www naslov je pa nekaj drugega ... tko :wink:

sm se kr mal razjezila :wink: :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
 Fotr
#27924
zulu napisal/-a:Kdo je avtor logotipa Tekaški forum, kaj je avtorja napeljalo k vzpostavitvi povezave med tekom in logotipom. Kako je avtor razmišljal? Kaj predstavlja rdeča pika, vzhajajoče sonce, kamikaze v supergeh, rdeča pika kot simbol japonskih samurajev, sinonim za vstrajnost, vdanost, odločenost, krog kot simbol združevanja, povezovanja, rdeča pika kot zasledovanje ciljev? Bistvo vsakega logotipa je, da se poistoveti z organizacijo, podjetjem, izdelkom, ki ga predstavlja. V logotipu primeru ni zaznati vidne povezave oglaševalnega pristopa, res pa je da samo oglaševanje umetno ustvarja, poglablja povezavo med izvornim subjektom in tržnim znakom, ki subjekt zastopa. Sedaj, ko je bilo v promocijo vloženo kaj nekaj naporov, ne bi imelo smisla posegati v logotip in ga eventuelno menjati, vendar gledano iz vidika napeljevanja na ciljno delovanje organizacije; foruma, poistovetenja z dejavnostjo, je bilo prvotno načrtovanje logotipa, upoštevajoč teorijo in smernice marketinške zasnove netaktno oziroma zgrešeno. Tako načrtovanje predvideva teorija, v neformalni praksi je seveda lahko vse prosto.


Zulu, razmišljaš preveč komercialno, Tekaški forum pa se takemu razmišljanju kar se da poskuša izogibati. TF ni podjetje ali izdelek. TF skuša biti skupina ali družba ali druščina tekačev, ki hoče pritegniti med svoje vrste čimveč ljudi, ki radi tečejo in se ob tekih radi družijo, lahko bi rekel, da imamo podobno razumevanje dobrega počutja. Pri tem se nam ne gre za zaslužek ali slavo ali promocijo. Pravzaprav za slavo že, ampak samo toliko, da ta slava pomaga aktivirati čimveč statično živečih ljudi, da se dinamizirajo. Logo ima samo en namen, da smo člani TF kar se da najbolj vidni. In po mojem ni boljšega načina za dobro vidnost kot je velika rdeča pika na beli podlagi. Poleg tega pa je preko nje še napis Tekaški forum, da se ve, čigava je pika na hrbtu. Če bi se spuščal v oglaševalsko teorijo, je treba najprej ugotoviti, čemu je neki logotip ali oglas namenjen. Če poveča zanimanje za firmo ali izdelek in s tem prinese zaslužek, je oglas dosegel svoj namen. Logotip TF pa ni namenjen zaslužku, ampak čim večji opaznosti. Torej je dosegel svoj namen, saj so majice in kape z logotipom že zelo razširjene in iskane, pa tudi mnogi ljudje so jih opazili in se nam pridružili.
Če pa bi kdo hotel opis logota, recimo kaj predstavlja, pa ni težko iz rdeče pike napisati vsaj deset obrazložitev, kaj rdeča pika, krogla, plošča, krog, lik, barva in vse ostalo pomeni. Ne vem, zakaj se vsakemu najprej utrne primerjava z japonsko zastavo. Kaj pa jabolko, paradižnik, žoga, balon, parazol, rdeča luč, končni cilj, rdeči planet, vhod v Dantejev pekel, nebesna krogla, draženje bikov, globus, krogla kot izstrelek (hitrost), kaliber, atletsko orodje, kegljaška krogla, jagoda, rdeča vrtnica, rdeča vetrnica, tekaški krog, grelna plošča, longplay plošča, CD ali pizza itd...? Skratka kar hočeš in kolikor hočeš!
Logotip je dosegel svoj namen, člani TF ga imamo radi, smo opazni in privlačimo nove člane in tekače. Še po oglaševalski teoriji je logotip pravi in je dosegel svoje, saj je povpraševanje in včlanitev strmoglavo naraslo.
Uporabniški avatar
 Bajsi
#27925
5rca napisal/-a:
Bajsi napisal/-a:Matr, kakšno štalo sem naredil samo zaradi pripombe, ki je bila samo opozorilo, da se tisti nesrečni "š" zamenja s s-jem.


ja madonca, zakaj bi Š zamenjati s Sjem??? saj živimo v sloveniji pa pišemo slovensko in slovenščina ima črko Š.
www naslov je pa nekaj drugega ... tko :wink:

sm se kr mal razjezila :wink: :lol: :lol: :lol:


Helou!
Sori, sorči, oprosti, sam jest sploh ne štekam kaj si hotla povedat?!
Uporabniški avatar
 5rca
#27928
BAJSI ... sej jest tut ne več :wink: :oops: :oops: :oops:
Uporabniški avatar
 meduza
#57747
Res, da TF logo asocira na japonsko, samo me to prav nic ne moti.
Nas je, ponosni smo naj in ga nima smisla spreminjati.
Zaradi boljsega razumevanja se tudi lahko prevede TF v razlicnih jezikih. Lahko se tudi doda v drugih jezikih na logo, nimam nic proti.

Tisti napis v japonscini ni pravi. Res je da pise "Runner's Forum" samo mi to nismo. Mi smo tekaski forum in je potem treba napisati TEKASKI FORUM v japonski posavi katakana (tista, ki je uporabljena zapis z angleskega prevoda). tako, da bi japonci lahko prebrali v jasponski izgovorjavi "tekasuki forumu" in ne "Runne no Forumu".

Po vsej verjetnosti bi tekasko zdruzenje na japonskem v pomenu TF-ja bilo "Soosha no forumu" in bi se soosha pisalo v japonskih (kitajskih) pismenkah.

V vsakem primeru prevod TF je fonetski prevod in bi moral biti zapisan v katakani oz. pisavi, ki se na japonskem uporablja za tuje izraze (tujce).l
Uporabniški avatar
 pegaz
#57748
meduza napisal/-a:Tisti napis v japonscini ni pravi. Res je da pise "Runner's Forum" samo mi to nismo. Mi smo tekaski forum in je potem treba napisati TEKASKI FORUM v japonski posavi katakana (tista, ki je uporabljena zapis z angleskega prevoda). tako, da bi japonci lahko prebrali v jasponski izgovorjavi "tekasuki forumu" in ne "Runne no Forumu".

Po vsej verjetnosti bi tekasko zdruzenje na japonskem v pomenu TF-ja bilo "Soosha no forumu" in bi se soosha pisalo v japonskih (kitajskih) pismenkah.

V vsakem primeru prevod TF je fonetski prevod in bi moral biti zapisan v katakani oz. pisavi, ki se na japonskem uporablja za tuje izraze (tujce).l

No, Končno se en spozna na orienalske jezike.
Daj, Meduza, zrihtaj svoj predlog - jaz sem naredil vse, kar se je dalo.
O tem, ali se prevaja fonetično ali vsebinsko, lahko še razpravljamo. Odvisno od tega, ali je napis namenjen nam in se samo afnamo s tujo pisavo, ali pa je namenjen Japoncem, da jim pojasnimo, kdo smo in kaj počnemo, kar pa seveda zveni drugače kot v Slovenščini.
V vsakem primeru je to vaja v slogu. :)
Logo je pa tudi meni všeč.
LL, Pegaz :)
Uporabniški avatar
 meduza
#57779
Tako izgleda napisano "tekaski forum"

Slika

Zapis se ni 100%.

Drugi del zapisa "forum" se bere v japonscini foramu in nisem siguren ce je pravi. Trenutno doma nimam uporabnega slovarja.
Pegez a lahko pomagas?

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA