prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 urosp
#37096
Tecem ze nekaj let (po suhem in na smuckah) in letos bi si rad kupil merilec srcnega utripa. Zaradi tega me zanima predvsem:
- katere funkcije naj ima taksna ura
- kateri merilec predlagate

Ogledal sem si kar nekaj modelov in pri vecini ne vem, kaj bom v resnici potreboval. Pa se cene hitro zrastejo v visave.

Hvala za pomoc

Uros
Uporabniški avatar
 mare
#37246
Po moje sta 2 možnosti:
1. Kupiš merilec za kakšnih 10.000 sit in gledaš povprečen pulz med treningom (naj pa vsaj to točno meri in po moje je dobro, da ima lučko-moj je nima in mi manjka ker večkrat tečem v mraku in temi)
2. Kupiš si merilec za kakšnih 100.000 sit in po vsakem treningu še kakšno uro prenašaš podatke na PC, analiziraš in komentiraš. Marsikoga to celo bolj veseli kot sam trening.
 PPoce
#37263
3. srednja pot bo po moje najboljsa - kak Polar A5 za 20 tisoč.
Lucko rabis, povprecen utrip med vadbo (pogledas po koncu treninga), čas v % in skupno ko je bil utrip med nastavljenina mejama pa se kaj verjetno.
Verjetno bo ze veliko ce si zabelezis za posamezen dan povprecen utrip, cas in razdaljo treninga ter morda se temperaturo zraka.
Po 2 letih moj Polar nabira prah.
LD
Uporabniški avatar
 Grinhorn
#37282
Če ne rabiš poznejše analize na računalniku in grafov, so Sigme čisto dosti dobre. Imel sem tri leta Sigmo PC 14 in je delala brezhibno, sam zdajle se ne spomnim ali je imela lučko. Cena je bila okoli 15.000 SIT.
Uporabniški avatar
 mare
#37371
PPoce napisal/-a:3. srednja pot bo po moje najboljsa - kak Polar A5 za 20 tisoč.
Lucko rabis, povprecen utrip med vadbo (pogledas po koncu treninga), čas v % in skupno ko je bil utrip med nastavljenina mejama pa se kaj verjetno.
Verjetno bo ze veliko ce si zabelezis za posamezen dan povprecen utrip, cas in razdaljo treninga ter morda se temperaturo zraka.
Po 2 letih moj Polar nabira prah.
LD

Vidiš PPoce, jaz sem hotel povedati, da se meni ravno srednja pot zdi slaba. Plačaš 40.000 sit za Polarja, pa imaš neke dodatne programe, ki ti približno računajo kalorije, pa približno računajo tvoj anaerobni prag, pa približno računajo max. utrip itd. Na maratonu pa potem še pobezlja, ker se enake ure motijo med sabo. Jaz sem pred leti dobil en Medion za 10.000 sit, pa je zelo precizen, ne motijo ga druge ure in daljnovodi, baterije lahko menjam sam, ne cvikam, da mi ga bodo ukradli itd. Sem mislil, da ga bom kmalu vrgel stran in kupil nek high-tech ročni računalnik, pa sem hitro ugotovil, da še obstoječih funkcij večinoma ne uporabljam.
Uporabniški avatar
 sunnydae
#37414
Živjo!

Tudi sama sem se kar nekaj časa ukvarjala s temi pulzmetri, pa ugotavljala, kaj potrebujem in kje je razmerje med ceno in vsemi funkcijami za relativnega začetnika najbolj optimalno. Hotela sem nekaj srednjega od Polarja, pa se mi je vseeno zdelo dokaj drago, potem sem pa po naključju brskala po Bolhi in nazadnje kupila rabljen Polarjev S610i. :shock: :roll: Nekdo mi ga je skoraj novega prodal za pol cene v trgovini. :lol: Čeprav ima trenutno zame še totalno preveč funkcij, mi ni žal, ker vem, da bom prej ali slej naštudirala in uporabljala tudi te.

Lahko pa povem, da imamo doma nek cenejši model od CardioSporta, ki ima samo osnovno merjenje trenutnega pulza, nima pa lučke, kar ni fajn zadeva, zlasti pozimi.

Prijateljica pa je pred kratkim v Tschibotu v Avstriji kupila nek merilec za smešno nizke denarce, z ogromno funkcijami, pač ni bil Polar, izgleda pa kar kvaliteten in predvsem je v primerjavi s Polarjem zelo lep ;)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA