prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
#43547
Katere čevlje priporočate za kombinacijo teka po terenu (gozd, korenine, skale) ter visokogorju, vključno s kakšnim vložkom po zavarovanih plezalnih poteh?
Na internetu sem našel par čevljev, ki bi lahko bili primerni in jih je možno dobiti tudi na superga.si:
- SALOMON XA PRO
- NIKE AIR TEOCALLI GTX
- MERRELL CHAMELEON II VENTILATOR
Kdo bi vedel povedati kaj konkretnega?
 snezni_tekac
#43551
gapr napisal/-a:Katere čevlje priporočate za kombinacijo teka po terenu (gozd, korenine, skale) ter visokogorju, vključno s kakšnim vložkom po zavarovanih plezalnih poteh?
Na internetu sem našel par čevljev, ki bi lahko bili primerni in jih je možno dobiti tudi na superga.si:
- SALOMON XA PRO
- NIKE AIR TEOCALLI GTX
- MERRELL CHAMELEON II VENTILATOR
Kdo bi vedel povedati kaj konkretnega?



Brez dvoma TEVA!
#43556
snezni_tekac napisal/-a:
gapr napisal/-a:Katere čevlje priporočate za kombinacijo teka po terenu (gozd, korenine, skale) ter visokogorju, vključno s kakšnim vložkom po zavarovanih plezalnih poteh?
Na internetu sem našel par čevljev, ki bi lahko bili primerni in jih je možno dobiti tudi na superga.si:
- SALOMON XA PRO
- NIKE AIR TEOCALLI GTX
- MERRELL CHAMELEON II VENTILATOR
Kdo bi vedel povedati kaj konkretnega?



Brez dvoma TEVA!


Katera TEVA pa? Kje jo pa lahko vidim/probam/kupim?
 PPoce
#43560
Namesto Nike Teocalli priporocam Nike Thielsen (top trail copat) ali celo Wallova (vibram podplat).
LD
 superga
#43576
Pozdravljen;
Pravi model za tak tek je SALOMON XA PRO.
To je posebna linija obutve za tek (in ima tudi lastnosti tekaških copat !!) po zahtevnih terenih. Veliko se uporablja tudi za tekmovanja ADVENTURE RACING.
Teocalli in Chameleon sta bolj pohodniška modela za hojo.
L.P.
SUPERGA
več o Salomonu na:
www.SalomonSports.com
#43578
- SALOMON XA PRO
- MERRELL CHAMELEON II VENTILATOR

Ta dva para copat sta zaenkrat resnično fantastična, kar se tiče profila podplatov.Tudi ostale dva nista slaba, ampak je treba upoštevati dejstvo, da moraš ugotoviti kateri model ti najbolj odgovarja.Lahko je nekomu NIKE v redu, a kaj ko drugem enostavno noga ne sede v copat.
Tako da jaz bi na tvojem mestu probal vse omenjene potem bi se pa odločil katerega bi vzel.Noga ti mora enostavno lepo bivati v copatih, nikakor se ne sme utrujati v njih, to je dejstvo.
Potem je še tu dejstvo kdaj jih misliš uporabljati ali v bolj mokrem vremenu in podobno.Saj vidiš da imajo nekateri modeli takoimenovano "neprepustnost".
Skratka malce sprobaj vsak copat, ki ti po profilu podplata misliš najbolj tebi odgovarja potem se pa odloči in potem imuri na izprobanje le teh
:wink: !
ČAO!
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#43580
Ja me je SUPERGA prehitel sem sedaj videl šele ups.
Ampak nič ne de.Zgoraj omenjene modele dobite v TOMAS SPORT-u trgovinah in stvar je rešena.
Tudi sam sem si že ogledal SALOMON XA PRO in je fascinanten model resnično!
V končni fazi pa je pomembno da v katerikolih copatih že tečete in grizete hribe, da uživate v njih.In da vam ne povzročajo kakšnih žuljev, ki bi vam odvzeli nasmeh na ustih, ko bi prišli do doseženega cilja!
ČAO!
Uporabniški avatar
 Matevz
#43609
Zraven pa lahko dodaš še Nike Orizaba. Je podoben nkot Salamon XA Pro. Oba sta čevlja razvita za adventure racing, kar je po zahtevah podobno kot jih imaš ti. Lahki, z dobrim oprijemom, pa če so mokri se hitro posušijo (absorbirajo malo vode)
 gapr
#43615
Matevz napisal/-a:Zraven pa lahko dodaš še Nike Orizaba.

A se jih dobi v Sloveniji?
 snezni_tekac
#43620
gapr napisal/-a:
snezni_tekac napisal/-a:
gapr napisal/-a:Katere čevlje priporočate za kombinacijo teka po terenu (gozd, korenine, skale) ter visokogorju, vključno s kakšnim vložkom po zavarovanih plezalnih poteh?
Na internetu sem našel par čevljev, ki bi lahko bili primerni in jih je možno dobiti tudi na superga.si:
- SALOMON XA PRO
- NIKE AIR TEOCALLI GTX
- MERRELL CHAMELEON II VENTILATOR
Kdo bi vedel povedati kaj konkretnega?



Brez dvoma TEVA!


Katera TEVA pa? Kje jo pa lahko vidim/probam/kupim?


V IGLU-ju..
Uporabniški avatar
 Matevz
#43628
gapr napisal/-a:
Matevz napisal/-a:Zraven pa lahko dodaš še Nike Orizaba.

A se jih dobi v Sloveniji?

Mislim, da sem jih v Intersportu videl (ali pa mogoče Hervisu) - cena enih 22 jurjev, če se prav spomnim
Uporabniški avatar
 Tomaz
#44746
Živjo,

sem frišn na tem forumu, a nekje je treba začet.

Kar se salomonovih copat tiče. Zame ni boljših. Imel sem prvo generacijo Salomonovih copat za Adventure racing (še z vezalkami), s katerimi sem šel čez velebit 80km. Brez enega žulja!! Trenutno imama XA Pro 2 s katerimi sem sicer zadovoljen vendar se mi je bolje prilegal na nogo starejši model. Z najnovešimi XA 3D pa se je Salomon vrnil nazaj, vsaj zame.
Sicer pa, vsak ima drugačno nogo zato je treba malo eksperimentirat.

Trekking oz. AR varianta, ki se dobita v Slo. sta še Nike Orizaba (v bistvu ni precej drugačen od ostalih off road Nike copat) ter Merell full pursuit (sicer zanimiv copat vendar je potrebno biti pazljiv če tečeš dolge razdalje saj so naredili šiv ravno na peti)

toliko zaenkrat

lp

Tomaž
Uporabniški avatar
 bojanu
#46124
Nike Orizaba imajo v Nike štacuni na Mestnem trgu za dobrih 15 ksit-30% znižanje :D
 aleksander
#46150
Nike zoom orizaba so v Hervisu znižani na 16.990. Po cca 30 km brezpotij, kar dober občutek, čeprav je za sodbo še prezgodaj.

LP
#46156
snezni_tekac napisal/-a:
gapr napisal/-a:
snezni_tekac napisal/-a:
gapr napisal/-a:Katere čevlje priporočate za kombinacijo teka po terenu (gozd, korenine, skale) ter visokogorju, vključno s kakšnim vložkom po zavarovanih plezalnih poteh?
Na internetu sem našel par čevljev, ki bi lahko bili primerni in jih je možno dobiti tudi na superga.si:
- SALOMON XA PRO
- NIKE AIR TEOCALLI GTX
- MERRELL CHAMELEON II VENTILATOR
Kdo bi vedel povedati kaj konkretnega?



Brez dvoma TEVA!


Katera TEVA pa? Kje jo pa lahko vidim/probam/kupim?



V IGLU-ju..


EEE.. Iglu nima teh Tev.

lp vid

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA