prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 Tomaz25
#44550
Pozdravljeni, zanimam se za nakup kakšnega lahkega pohodnega teniska ali čevlja, kaj mi priporočate. Sem si nagledal že tolko stvari da se res ne morem odločit več, ali se bolj splača kupit kaj od Salomon,Raichle in teh firm, ki se ukvarjajo s takimi čevlji, ali pa vzeti kaj od Nike ACG? Jaz bi copate uporabljal za lažje pohode, pač za malo neraven teren itd. Ne pa za neko plezanje in težke ture in skale.
Pa kateri model, nekaj sem si jih izpisal:

AIR WALLOWA II
nike AIR ZILLER
nike TENGU II GTX f4
nike air zoom orizaba
Air Teocalli GTX
Air Zoom Steens II
Zoom Terra Ridge
Air Tumalo II hiking

Kako je recimo s tem modelom orizaba, prebral sem da je to namenjeno adventure race, ni potem za pohodništvo še boljše, saj vbistvu hodiš po istem terenu. Ker po eni strani se mi zdi da so ti Salomon modeli kar malo pretežki že za lažje pohode. Po drugi strani pa so ti Orizaba namenjeni laufanju, torej verjetno nimajo tolko trdega podplata itd, kar pa bi naj blo dobro za pohodništvo. Mi lahko kdo malo svetuje kaj se mi splača vzeti pa kolko so pomembni ti blažici pri nike, air,.. al je dovolj že če vzameš kar kakšen cenejši model recimo acg ziller.

Hvala za pomoč

lp

Tomaž
 PPoce
#44602
Kakorkoli vzames je bistvo pohodnega cevlja podplat.
Vidim da si v krog kanditav dal zelo razlicne modele (Tumalo recimo visok resen pohodniski cevelj z vibram podlatom s katerim gres mirno na Triglav, Teocalli ljudje uporabljajo za tek).

V glavnem jest imam Teocalli (z gore texom) za obcasne teke pozimi (imam se druge prave gore tex superge).
Wallowo uporabljam za vsakdan - odlicen nizek pohodniski treking copat.
Tumalo sem le probal v trgovini in obcutek je super.

Se bos moral odlocit kaj rabis -> vsekakor pa vibram podplat - ker sicer ti bo zal za prisparanih par tisoc sit.

Priporočam Wallovo - nizke (brez gore texa) ali se bolje mid (polvisoke) z gore texom.
LD
Uporabniški avatar
 ero
#44604
hoj,

jaz za vsakodnevne gozdne sprehode uporabljam kar Lowa Sapporo. so goretex a nimajo vibram podplata, kar je njihov edini minus.

kot je rekel ppoce - odloči se, za kaj boš čevlje primarno uporabljal. vsekakor pa ne šparaj pri bistvenih delih. na dolgi rok se ne splača...
 Tomaz25
#44608
Okej, hvala za pomoč, vbistvu sem si itak wallowa najbolj ogledal ja edini problem je ker pri superge.si nimajo moje številke, to je 41.
Bom probal itak malo v nike shop pogledat in v tomas sport, upam samo da niso tam dosti dražji.

Kako je kaj s popusti, še veljajo 20 % na člane tekaškega foruma?

Aja pa še to, kolko so kaj ti wallowa težki? Sam bi predvsem rad en pohodni copat ki ni preveč težek da se ne utrudiš že s samim dvigovanjem nog :))

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA