prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
#44614
Izkušene tekače oz tiste, ki te tekaške copate poznate, prosim za mnenje!!!

Prepisano iz HERVIS reklame:
>> TEKAŠKI COPAT LETA - MIZUNO Wave Pursuit
Namenjeni rekreativcem, ki željo fleksibilen in vzdržljiv copat | primerni za vse naravne površine | Wave tehnologija omogoča dobro blaženje in ustrezno stabilnost | X-10 guma za boljšo vzdržljivost copata
14.990 SIT namesto 19.990 SIT

Naj dodam, da sem jih že pomeril v Hervisu in mi zelo dobro ležijo na nogi, skrbi me samo dokaj votla struktura petnega podplata glede na to, da imam skoraj 100kg.

Torej, sprašujem, ali so copati primerni zame glede na mojo težo :cry: (tedensko pretečem okoli 30km) in katere tekaške copate mi v nasprotnem priporočate??

Že vnaprej hvala za konstruktivne odgovore!!!

2MUCH4ME senior
Uporabniški avatar
 kustus
#44623
LP

Tudi sam sem preko sto kilaš in sem testiral copate NEW BALANCE

http://www.superge.si/html/svn/473-AA.shtml

in so bili zelo super in tudi glede na moje kile so ni jih priporočali v trgovini.

Za enkrat se še nisem odločil kaj kupiti trenutno tečem v Puma copatah.
 PPoce
#44680
Najprej bi bilo treba pozabit na hervisov slogan TEKAŠKI COPAT LETA.

Jaz bi svetoval model Nike Kantara. Pravi trening copat namenjem tezjim tekacem, veliko blazenja in dovolj stabilnosti. Ob tem ne gre drugace kot da so seveda malo tezje tudi same superge.
LD
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#44740
No kar se tiče copat, ki si jih omenil je pa takole.Če ti MIZUNO WAVE PURSUIT ustrezajo, ko jih obuješ seveda na obe nogi, ker ponavadi je ena noga za kanček bol razvita kot druga.In se lahko šele doma izkaže, da drug copat enostavno ne paše, tedaj lahko nastane pravi problem!
Naredi nekaj korakov po sami trgovini.To o copatu leta je pa tako ali tako marketinška poteza.Tisto o spuščanju cen je pa za lase privlečeno.Saj imajo v Hervisu res take cene kot jih opisujejo, ampak zakaj, ker jih nabavijo tako količino diskontno veliko, da dobijo potem tak popust.In seveda kupcem potem navedejo kakšne so priporočene cene, ki so jim dali dobavitelji.Kajti nekdo ki kupuje manjše količine bo definitivno moral plačati več kot pa nek večji trgovec, če bo vzel večjo količino športnih copat, to je dejstvo!
Tisto o čemer pa govorišm, da ima MIZUNO toliko lufta vzadaj, tako imenovano valovito površino.To pa ima MIZUNO izredno razvit sistem blaženja, ki ga mislim da NIKE v mnogih primerih nima.Saj jaz sem nabavil v mesecu aprilu NIKE copate, in sem mislil da jih bom imel vsaj pol leta.Oziroma določeno količino pretečenih kilometrov, pa sem se uštel.V samem petnem delu je bil takoimenovan zračni sistem, kjer je bil nafilan zrak.In glej ga zlomka že v začetku aprila pa so mi ti copati popolnom spustili, kot kaka zračnica na kolesu :lol: , resnično.
Izgledalo je tako, kot da bi nekje štanfal.Sedaj pa bodo ti copati na žalost šli počasi samo še za navadno hojo in nič drugega.
So me NIKE v tem primeru razočarali resnično.In to ni bil prvi primer, ki se je pripetil.
Vzemi tak copat za trening, ki bo imel dovolj debel podplat in s tem primerno blaženje v tem primeru lahko tudi MIZUNO, katerega imajo tudi v TOMAS SPORTU2 recimo v Ljubljani ali na Bledu, Kranju in še kje.
Gledati pa moraš da boš imel vsaj en prst lufta vspredaj da ne dobiš kakega žulja, in da bodo copati doživeli kolikor toliko dolgo življensko dobo!Dokler imaš tako kilažo se ne obremenjuj z nevem kakšnimi copati in glej predvsem nato, da boš obdržal zdrava kolena in veselje do teka!
Uživaj v teku, seveda v copatah ki si jih boš izbral!
ČAO!
Uporabniški avatar
 kustus
#44755
LP

Tomaž prosim za namik kako očuvati kolena ali ojačati da ne pride do bolečin.
Hvala na odgovoru. :P :P :P :P :P :P
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#44774
kustus napisal/-a:LP

Tomaž prosim za namik kako očuvati kolena ali ojačati da ne pride do bolečin.
Hvala na odgovoru. :P :P :P :P :P :P


Tu sicer ni preveč kaj dosti za filozofirati.Treba je tečti čimveč po mehkem terenu travnatih predelih, ali po klancu navzgor ( makadam ), hribi naklon tam nekje do 15% strmina!
Asvalt pa teci toliko za vzorec, da se noga samo navadi na asvalt.Dobro je tečti tudi nekje v zimskem času na stezi kjer imajo še zmeraj tisti rdeči pesek.Ko se to zmehča je prava ludnica tečti po tem.Kajti noge se ti tako utrdijo, in gležnji.Seveda po nekaj določenem času, ne takoj!
Edina slabost tega je da imaš lahko mokre noge.
Sam priznam da bom letos zopet iskal tako tekaško stezo, kjer ni tartana, ampak je posuta s takim rdečim peskom.Ma sedaj imam na koncu jezika kako se reče, pa mi ne kapne :o :lol: :wink: !
Seveda v tem času ne tečeš s šprintaricami, ampak s supergami.
Pa še ena stvar je ki ti lahko ojača kolena oziroma vse vezi ( potrebna je potrpežljivost in seveda čas ).
Ko tečeš navzdol, nikoli ne teci naravnost.Saj so kolena veliko bolj obremenjena če tečeš naravnost, kot pa če tečeš slalom varianto levo, desno in tako naprej!
Pri gležnjih se ti tako utrdijo vse vezi, in resnično se to splača narediti.Tartan pa teci vsake toliko časa da ne izgubiš mogoče občutka z njim.
Pa seveda počitek za kolena, to tudi vsekakor velja za celotno telo!
Pa seveda polega vsega naštetega delati vaje, ki ti ogrejejo stranske vezi!
Lepo se imej in uživaj v teku!
ČAO!
Uporabniški avatar
 kustus
#44829
LP

Tomaž naj HVALA :lol: za izčrpen odgovor :!: bom :idea: upošteval nasvete :oops: :P :P :P 8) .
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#44835
Ja še to sem pozabil omeniti!
Marsikdo se vpraša zakaj recimo Kenijska in vsa tista dobra tekaška falanga nima toliko problemov s samimi poškodbami.No ja nekaj imajo samo ne toliko.
Če je kdo pogledal ali videl po kakšnem terenu oni trenirajo, bi se marsikdo zamislil.Mogoče marsikdo sploh ne bi šel tečt, ker bi si dejal, da pa superg že ne bo tako umazal :lol: :wink: !
On tečejo po brezpotjih in izredno valovitih terenih, asvalt jim je bolj tabu tema kot pa pravilo!
Poznajo ga že, ampak ga definitivno ne srečavajo toliko kolikor ga mi! :wink:
Ko pridejo na stezo pa se vidi kako letijo, kot snete sekire, in uporabljajo neke vrste kolesarsko pravilo.Da drug drugega vlečejo naprej in konkurenco uničijo skoraj takoj na začetku :o :wink: !
Nekateri jim še za vrat ne morejo dihati.
Je pa stvar sledeča, da je vse to posledica skromnega življenja, ki ga živijo, čeprav niso lačni.Saj kolikor mi je znano za Kenijo in Etiopijo.Seveda pa nimajo takega izobilja, kot ga imajo nekateri Evropejci.
Vsa poanta dobrega teka je " v odrekanju marsikaterih dobri in počenjanja stvari ", če želiš narediti kak dober rezultat pri sebi.
Do neke mere gre z vsakdanjimi razvadami, potem pa mora človek črtati določene stvari, če želi res "trgati" na teku!
Skratka poleg vsega naštetega je treba pošlihtati v glavi kaj hoče človek.In ne sme se ozirati na to kaj porečejo drugi ljudje.Sam pravim takole:
"Dokler je z mojim zdravjem vse v redu!Potem bom delal vse kar je za človeka normalno in samemu sebi dostojanstveno početi, se pravi skrbeti za svoje zdravje!"Nekateri bi temu oporekali, ampak stvar je taka, tisoč ljudi, tisoč čudes!
Imejte se še naprej skrajno fino fajn!
Jaz pa sedaj letim na Dobrčo juhuhuhuhuhuhuhuhuhuhuhuhuhuhuhuhuhuhuhuhuhu :lol: :wink: se mi je zataknil na tipki!
Kak je lepo vreme vzunaj, škoda je vsakega trenutka da bi bil notri!
ČAO!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA