prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 France
#174192
Zdravo,
odpiram temo, ker me zanima, če je kdo naštudiral kako bi Nokia ST čim bolj uporabljal. Oz v kolikšni meri lahko konkurira raznim uram Polar, itd.


lp Franci
 France
#174709
Zdravo,
uporabljam Nokio N79. Imam zabeleženih 8 tekov.
Muči me zakaj nimam podatka steps 0,0/min.
Ali polarjev pas ki verjetno dela preko Bluetotha je na polnilec ali moraš menjati baterije ?

lp Franci
Uporabniški avatar
 Wega
#231254
Opozoril bi samo, da se Nokia Sports tracker zapira. Projekt nadaljuje http://www.sports-tracker.com , na tej strani pa lahko do konca avgusta tudi uvoziš svoje podatke iz Nokia Sports tracker.

Glede telefončka in GPS pa je zelo dobra rešitev (če imaš bluetooth) BLUETOOTH GPS SPREJEMNIK, s pomočjo katerega telefon postane pravi navigator. Jaz imam enega prastarega, pa še vedno deluje dobro.
 kontrero
#231274
Kako bi iz prejšnje strani nokia sports tracker beta uvozil vse treninge v novo stran nokia sports tracker? Če slučajno kdo ve odgovor bi bil hvaležen! Hvala lp
Uporabniški avatar
 Wega
#231307
Ko se boš prijavil v novi sports tracker te zgoraj desno čaka povezava "Import data from Nokia Sports Tracker" Zadeva deluje ok.
 Elyon
#239385
Pozdravljeni

Tudi sam uporabljam Sports Tracker na Nokii in ker se še spoznavam z aplikacijo, me zanima če je kje mogoče nastavljati da ti zapiska ko se heart rate zone spremeni...npr iz easy na medium itd. Vse ostalo je super kul, le tega ne vem če je mogoče nastavit, pa bi mi zelo koristilo. Pa še eno vprašanje imam. Kot sam razumem je tako da je najbolje da imaš HR v medium zone (upam da mi lahko to potrdite oz. ovržete), poleg tega pa opažam da je zelo težko tečt, da ne prekoračiš tega, ker jest sm takoj v hard zone, torej imam HR nekej okoli 190...maximalnega sem pa dosegel tudi 211. Torej kar me 'bottom line' zanima je, ali je normalno da si v hard zone ko začneš teči, in ali je bolje biti v medium zone. Stvar je v tem da, da ni problem pretečt 10 km v 40 min (vem da ni veliko, ampak za začetnika je kar vredu,...verjetno ), ampak me pa skrbi HR če je to normalno

Tnx vsem za odgovor

LP
#239397
Vidim da uporabljaš tudi Polarjev trak za merjenje pulsa pa me zanima kje si ga nabavil in koliko si dal zanj in kako si zadovoljen.
To kar sprašuješ pa mislim , da se preveč obremenjuješ s pulzom oz. kot je bilo že mnogokrat poudarjeno in napisano, da najbolje pozna vsak sam sebe, pa čeprav je tudi to en pokazatelj, ki ni zanemarljiv.
Osebno sm z Sport trackerjem zelo zadovoljen, le to da se ne smeš ustavljati preveč, ker ti potem pokaže napačno razdaljo.
 Elyon
#239430
Živjo

Trak sem nabavil preko spleta na tej strani http://shop.sports-tracker.com , stalo je pa 70€ trak + poštnina 8€. Da sem dobil je vse skupaj trajalo ene 4 dni. Sem brskal tudi na bolhi, pa je blo že vse oddano. S trakom sem precej zadovoljen, nič ne žuli, tam kjer je tisto 'usnje' je precej mehak, tko da je res udoben. Zase lahko rečem, da se mi je splačalo. Ga pa uporabljam od srede septembra, torej nekje 2 meseca.

Zdej tole z ustavljanjem še nisem sprobal, bom malce potestiral za koliko dela te napake z razdaljo. Sam tečem bolj po gozdnih poteh in do sedaj še nisem zgubil signala, razen enkrat ko sem že začel teči in mi že od začetka ni kazal da se je povezal z GPS. Sem šele nekje na sredi opazil da mi nič ne kaže, pa sem samo ponovno zagnal program in je blo vse kul. Tko da čez njega res nimam kaj rečt. Edino ta prehajanja v HR zone bi morda rad da bi mi piskal, ampak okej.

Baterija na telefonu Nokia N86 mi je vklopljena s sports trackerjem zdržala nekaj več kot 3 ure in pol, kar ni tako slabo, spet vredu pa tud ne. Za tek baterija ni problem, bolj je težavno če greš nekam na pohod kjer potem delaš kompromis ali boš imel telefon za statistiko ali boš rajši avtonomijo obdržal, da boš v primeru česarkoli lahko koga poklical. To velja če si sam.

Uglavnm to se mi zdi edini problem teh gadget naprav, da so baterije tako slabe. Vse ostalo je pa prima.

LP
 atoma
#239554
Pozdravljeni !

Tudi sam že kakšna dva meseca uporabljam ta program na N95 in opažam, da se ob vmesni prekinitvi teka razdalja ne izračuna pravilno in tudi nadmorska višina v nobenem primeru ni prava, saj je med startom in ciljem v isti točki tudi več kot 25 višinskih metrov razlike.

Zanima pa me, ali je kdo že prenesel podatke v kakšen drug program s pomočjo exporta?
Uporabniški avatar
 Wega
#239578
Višinska razlika je vedno bolj kot ne mimo in skorajda na nobeni GSP napravi ni točna. Glede napačne dolžine pa je vprašanje kaj počneš ob prekinitvi. Če se skriješ pred sateliti lahko zelo sfali. Ker predvidevam, da telefona nimaš nekje na satelitom dobro vidnem mestu (naprimer na roki kot uro) lahko hitro pride do napake. Pa še ena reč je: mogoče imaš nastavljeno tudi avtopause when speed is les than...in ti takrat prekinja. Nastavitev je pod Activities -> Running...

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA