prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 cwicie
#212002
Kupujem tekaško stezo za domačo uporabo, pa me zanima, na kaj moram biti pri nakupu le-te pozorna.

Sama imam "le" te zahteve:

Motor po možnosti močnejši od 1.8HP, tekalna površina najmanj 45x130, max. hitrost najmanj 16km/h, avtomatsko nastavljiv naklon ter možnost povezave s Polarjem.

Trenutno tem zahtevam po najbolj ugodni ceni ustreza Reebokova T 3.1.

Me je pa ravno tako navdušila njena večja sestra, 500€ dražja T 5.1.

Sicer ima močnejši motor, več stopenj naklona, programov, večjo tekalno površino ter Motion Control (uravnavanje hitrosti z zamahom roke - z desno da pospeši, z levo da upočasni), vendar sem v dvomih če so te malenkosti vredne dodatnih 500€.

Nočem pa, da mi bo čez 5 let žal, da nisem odštela še to razliko.

Kakšne so pa vaše izkušnje?

Na kaj biti pozoren pri nakupu?
 John Wayne
#212016
Živjo,

Jaz imam zdaj eno leto stezo Bremshey Treadline Scout. V tem času sem na njej pretekel približno 1.300 km in dela super.
Tekalna površina meri 52x149cm in je zelo primerna, saj se mi do zdaj še ni zgodilo, da bi med tekom po nesreči stopil na rob, ki je fiksen. Motor moči 2,2 me je "nosil" brez težav.
Z rokami lahko maham kolikor hočem, pa se hitrost ne bo spremenila, pač pa jo moram ročno s pritiskanjem na gumbe. Hitre gumbe imam samo za 3, 6, 9 km/h, naprej pa pritiskam na gumb (ali ga držim pritisnjenega) za spremembe po 0,2 km/h). Mogoče se sliši komplicirano opravilo za med tekom, a v resnici hitrosti ne menjam tako pogosto, da bi me to motilo.
Edina težava, ki bi jo omenil, pa še ta je manjša, je ta, da sem si že nekajkrat med tekom slučajno roko zapletel v varnostno vrvico, jo nehote potegnil dol in steza se seveda takoj ustavi. Saj je ni problem ponovno pognati, a to je vendarle moteče med tekom, zato zdaj vrvice niti ne uporabljam več.

Pri meni je k dokončni odločitvi za to stezo veliko pripomogel tudi prodajalec, saj mi je znal med veliko povedati o tekalnih stezah. V nekaj drugih trgovinah je bilo namreč tako, da mi niso znali povedati skoraj nič, pač pa so le brali priložena navodila.

Kmalu po nakupu sem imel pomisleke glede največje hitrosti in zakaj nisem kupil tiste s hitrostjo do 18 km/h, a je praksa pokazala, da mi je 16 km/h povsem dovolj, če hočem kaj hitreje, pa to raje počnem zunaj.
Kar se mene tiče, je steza v enem letu "naredila svoje" in je bila vredna vsakega eura, pa če na njej ne odtečem niti km več, saj sem se na njej spet uspel tekaško aktivirati, izgubil veliko odvečne teže, skratka nakup steze je bila ena boljših odločitev.
 cwicie
#212025
Hvala ti za svetovanje.

Saj meni tudi ni nujno, da imam te senzorje, samo vem pa, da mi je včasih pasalo po koncu treninga narediti en kratek šprint na stezi, ki ga seveda potegnem kolikor se le da, a je potem zelo zahtevno pri taki hitrosti potem še 10x pritisnit na gumb, da spustim hitrost vsaj na 9=)

Za nakup pa drugače nimam nobenih pomislekov, že v fitnessu sem bila vedno najrajši na stezi, tudi zunaj ob lepem vremenu rada tečem, pri meni je le to "problem", da zelo ne maram jutranjega teka, ga pa naravnost obožujem ob 9, 10 zvečer in ker ne živim v mestu, ne morem ob taki uri ven laufat po neosvetljenem gozdu. Sem enkrat že probala nekaj podobnega, pa me je bilo tako strah, da sem bila že po 10 minutah nazaj =)
 John Wayne
#212041
cwicie napisal/-a:Saj meni tudi ni nujno, da imam te senzorje, samo vem pa, da mi je včasih pasalo po koncu treninga narediti en kratek šprint na stezi, ki ga seveda potegnem kolikor se le da, a je potem zelo zahtevno pri taki hitrosti potem še 10x pritisnit na gumb, da spustim hitrost vsaj na 9=)


Nazaj na 9 km/h hitrost spustiš samo z enim pritiskom na hitro tipko (hitre tipke so pri meni za 3, 6, 9, nekateri imajo pa tudi druge), tako da ta težava odpade.

cwicie napisal/-a:Za nakup pa drugače nimam nobenih pomislekov, že v fitnessu sem bila vedno najrajši na stezi, tudi zunaj ob lepem vremenu rada tečem, pri meni je le to "problem", da zelo ne maram jutranjega teka, ga pa naravnost obožujem ob 9, 10 zvečer in ker ne živim v mestu, ne morem ob taki uri ven laufat po neosvetljenem gozdu. Sem enkrat že probala nekaj podobnega, pa me je bilo tako strah, da sem bila že po 10 minutah nazaj =)


To je ena od velikih prednost tekalne steze. Jaz sem bil včasih zelo aktiven športnik, potem pa sem aktivno kariero končal, rekreacije je bilo vse manj, služba je zahtevala veliko časa, pa tudi družini sem ga namenil nekaj, zraven še študiral. Govoril sem si, da bo treba začeti spet migat, da se ne zapustim preveč, pa "nikoli ni bil pravi čas", da bi začel hodit na kakšno rekreacijo. In ko sem ženi omenil tekalno stezo, je kar malo debelo pogledala. Zdaj ko vidi rezultate, nima nobenih pripomb. Tekel sem kadar sem imel čas, včasi tudi ob polnoči.
In tebi tudi zdaj ne bo treba ponoči v gozd. Razen če si ne najdeš nekoga, ki bo ponoči po gozdu tekel s tabo, pa se bosta bolje počutila.
 cwicie
#212045
Ja ja je čisto samo moj =)

Ja meni vsi zelo pametujejo kaj mi bo steza, sej imam vse pogoje za laufat zunaj, da je nakup steze čisto nepotreben...samo kot študentka ki dela 8 ur na dan, s tem da se vozim 2 uri v službo in nazaj, se pravi da vstanem okoli 6, pol 7 in pridem nazaj domov po 5 (ko je pozimi že tema), potem pojem kosilo, malo pospravim, se še učim in je mimogrede ura 10. In takrat mi nič ne paše bolj kot kako uro laufat in premetavat uteži ob TVju =)
 John Wayne
#212050
cwicie napisal/-a:Ja meni vsi zelo pametujejo kaj mi bo steza, sej imam vse pogoje za laufat zunaj, da je nakup steze čisto nepotreben...samo kot študentka ki dela 8 ur na dan, s tem da se vozim 2 uri v službo in nazaj, se pravi da vstanem okoli 6, pol 7 in pridem nazaj domov po 5 (ko je pozimi že tema), potem pojem kosilo, malo pospravim, se še učim in je mimogrede ura 10. In takrat mi nič ne paše bolj kot kako uro laufat in premetavat uteži ob TVju =)


Ne daj se, odloči se sama. Če bi se jaz odločal še enkrat, bi se odločil enako. Res je, da je lepše teči zunaj in ko le najdem možnost za to, jo izkoristim, a kadar ne gre, pač ne gre. In takrat je steza zlata vredna. Na njej sem tekel že ob najbolj nemogočih urah, ko se ven prav gotovo ne bi odpravil. Ali pa sredi avgusta tudi ne bi šel ven na tek sredi dneva, ko je bilo 35 stopinj. A ker sem imel ravno takrat čas, je bilo na stezi še vedno primernih 25 stopinj in sem prav lepo oddelal svojo porcijo kilometrov.
Saj ni treba vzet kakšno takšno, da boš zanjo plačala celo bogastvo, ker takšne ne rabiš (seveda pa tudi kakšno za 150 eur ne).

cwicie napisal/-a:Ja ja je čisto samo moj =)


Ni kaj, imaš kaj pokazat. No, pa najbrž ni samo tvoj tvoj (kot si povdarila), pač pa občasno spustiš zraven "najemnika". :))
 cwicie
#212361
Mislim, da se bom kar za dražjo odločila, sicer bom šla še po štacunah, če me morda še kaka "zagrabi", ampak verjetno bom kar pri tej ostala.

John Wayne napisal/-a:Ni kaj, imaš kaj pokazat.


No ja...ni še tako natreniran, kot bi si želela...ampak bo pa =)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA