prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
#236120
Sem pred dilemo....Po 4 letih se hočeš, nočeš moram ločiti od Nike Skylona, ker so ga prenehali izdelovati. Po preletanih ducatih športnih trgovin in preizkušenih tonah tekaških copat sem najdel celo dva,ki mi ustrezata....Brooks Glycerin 8 in Infiniti 2. Potrebujem pa hiter, odziven, vendar še vedno blažen copat. Tečem nekako teke okoli 15-25km in lahko rečem, da sodim v bolj pridne rekreativce.

Zbegala me je predvsem teža...saj sem na prvi otip pričakoval, da bo Glycerin veliko težji, a po podatkih je težji od Infinitija le za dober dekagram. Torej tu bistvene hitrosti ne bom pridobil...je pa vprašanje kolikšna je odvečna izguba energije pri tako blaženem copatu kot je Glycerin 8????

Zanimajo me vaše izkušnje oz. mnenja tekačev, ki ste ta dva copata probali, bodisi tečete na njih.

Hvala za vsak nasvet.
#236123
jaz Gylicerin 8 uporabljam zadnji mesec in sem zelo zadovoljen z njim, ker mi je ravno všeč to, da je ful dobro blažen in ima celo spominski gel, ki se oblikuje po tvojem stopalu in tudi samo stabilnost bi pohvalil. skratka zadeva bo z mano tudi na Lm, kot edini model za dirke. za treninge jaz načeloma kolobarim z ene 4 pari superg .
#236170
Osebno prisegam na Infiniti 2, ker ima nekoliko bolj blažen prednji del copata, kar je bolj redkost kot pravilo, vsekakor pa to meni odgovarja saj kljub intenzivnejšemu treningu nisem imel problemov s koleni (nekaj manjših težav je v preteklosti že bilo...). Letos sem praktično obrabil že dva para, tako da en par zdrži minimalno 800 km. Mislim, da bom kmalu nabavil še tretji par... :wink:
#236556
Pozdravljeni!
Ta teden boste lahko preizkusili GLYCERIN 8 na LM V INTERSPORTOVEM šotoru v BROOKS-ovem paviljonu in poizvedeli malo več o vsej tehnologiji DNA!
Ki je letošnje edinstvena revolucionarna novost na svetovnem tekaškem tržišču!
Zato vljudno vabljeni pa lahko tam povem kaj več o vsem kar vas zanima!
Seveda je GLYCERIN 8 poglavje zase, kar se tiče SUPINATORJEV in NEVTRALCEV.
INFINITI 2 in vsi njegovi predhodniki pa so namenjeni rahlim PRONATORJEM...
Seveda pa je vse odvisno od same teže tekača, če je tekač precej težak potem pride v poštev ADRENALIN GTS 10!
Ti pa želim lahkoten korak v katerem koli copatu BROOKS..na Ljubljanskem maratonu in seveda tudi kasneje...
BROOKS TEAM
#236615
Tomaž hvala za odgovor. Mogoče je nekoliko prepozen,pa nič za to, saj sem na koncu izbral Racer ST4. Sem šel v Elan, kjer so mi dali na noge vse tri variante: Glycerin, Infiniti in Racer. Infiniti mi nekako po nekaj minutah, ni preveč ugajal, Glycerin je bil fantastičen, vendar se mi je zdelo morda blaženje že kar prehudo. čeprav priznam, da je občutek na nogah vrhunski. Na koncu je zmagal Racer ST4...k temu je pretehtal občutek, teža in kar nekaj pohval tudi na tem forumu.

Glede na to, da sem bil kar nekaj let na Nike Skylonu in je veljal za enega lažjih modelov, se mi zdi da tukaj prav veliko nisem falil, saj je Racer še za eno malenkost lažji, kar bi znalo malo pomagati pri končnem rezultatu. :)

Je pa ena slabost Racerja, ki sem jo občutil ravno včeraj, ko sem tekel 10km. Nekje na sredini trase je namreč pričelo deževati in oprijem z asfaltno podlago v mokrem je obupen. Intukaj moje stare zdelane Skylonke, še vedno bistveno bolje opravijo z nalogo. Saj to bi mi bilo lahko jasno že po podplatu, če bi se bolje poglobil. Škoda, ker na to nisem pomislil že pred nakupom...glede na to, da je LM skoraj po tradiciji deževen že nekaj let...z izjemo lanskega.

Drugače pa v suhem svaka čast...vrhunski copat. Vsekakor pa na pomlad pade še Glycerin 8, če ne bo do takrat še kaj novejšega. :)
#236619
Matej79 če boš tekel v nedeljo Ljubljanski maraton se lahko oglasiš na promocijskem prostoru, ki ga bomo imeli v INTERSPORT-ovem šotoru seveda!
Pa bova lahko na to temo povedala kaj več o tvoji novi pridobitvi!
Kar se pa tiče vremena pa bo letos zelo zelo dobro in lepo vreme :)! Smo takega naročili!
Lepo se imej in lahkoten korak ti želim še naprej!

BROOKS SLOVENIJA
#236623
Če bom za razliko od prejšnjih let uspel priti kaj prej se oglasim v šotoru sigurno! :wink: Boš morda tam že tudi kak dan prej? Jutri popoldan grem namreč po štartno številko in ni izključeno, da ne bom še malo pofirbcal. Če boš tam, se vidiva!
#237132
Tomaž sem bil v četrtek v šotoru ob pol sedmih zvečer pa te ni bilo več. No, pa sej mi je kar šlo tudi v Brooks-ovih copatih. :) Je kar hitra zadeva, a kaj več kot 21km se nebi šel s tem modelom. Vsaj zame imajo premalo blaženja za daljše ture. Drugače pa soliden copat.
#239064
Sam tudi uporabljam Infiniti 2 in sem z njimi zelo zadovoljen. So v bistvu moji prvi malo bolši copati. Pri prejšnjih sem imel velike težave s koleni, brez kolenčnikov sem težko pretekel 5 km brez bolečin, čeprav tečem po makadamu, na asfaltu je še slabše.
Z Infiniti 2 se mi zelo redko pojavijo bolečine. Očitno sem našel pravo obliko copata za mojo nogo, naslednji bo sigurno identičen model. :)
#239087
V petek pred LM je tudi mene zaneslo v šotor. Tomaž mi je prodal Glycerin 8 za 90€, čeprav sploh nisem nameraval kupiti tekaških copat.
Ko sem jih dal enkart na nogo, sem jih enostavno hotel imeti .Ni mi žal. Perepričan sem, da sem končno našel prave tekaške copate zame. Pri 55-tih ne rabim hitrejših .
Trenutno nti ne pomislim, da bi dal na noge Skylon, Rider , Triumph...

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA