prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
Uporabniški avatar
 pinkfloyd
#351009
Kot sem rekel sem dokupil adapter z micro USB polnilcem in baterija mi zdrži cca 10 ur. Mogoče ponoči ne naredi čisti dan, sveti pa popolnoma dovolj, da se izogneš koreninam, skalam in avti tebi. le nekaj sem opazil zadnje dni: pašček je že precej raztegnjen in po divjanju navzdol mi lučka večkrat pade na nos. Očitno bo potrebno kupiti nov pašček (upam da se ga da dobiti :? )
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#351024
Tale svetilka ima vgrajeno 1800 mAh baterijo in pri polni svetilnosti ni šans, da zdrži 10 ur. Drugo je, če jo večino časa uporabljaš pri najnižji intenzivnosti.
Torej, če rabiš svetilko občasno tudi za kakšna brezpotja in po gozdu, si raje nabavi kakšno z AAA baterijami. Kupiš dva ali tri komplete polnilnih baterij in menjaš po potrebi.
Recimo tale je takšna http://ebatt.si/si/naglavne-svetilke/35 ... rdeca.html
 MatkoD
#351213
guardy napisal/-a:https://www.armytek.com/products/flashlights/multi-flashlights/armytek-wizard/

Če bi radi res dobro lampo si omislite tole zadevščino in baterije zanjo. S tem se ponoči naredi dobesedno dan :laola

Prej sem imel svašta, od hoferjeve, do tadrage Ledlenserce, pa je tole krepko boljša zadeva...

Obstaja še PRO verzija, vendar ima le nekaj več opcij delovanja, sama moč je identična.


Tudi jaz sem preizkusil že raznorazne, res da low cost Petzle, Led lenserje, Magicshine, pa še kup neke kitajske robe, ki je tako težka, da ni ravno za tek. Vzel Wizarda Warm White. Prijetna svetloba. Zmeraj sem mislil, da svetilka pa res mora zoom imet, da se malo igram z nastavitvami in kotom snopa. Wizard ima snop tako dober, širok, da ne pogrešam več tunelov... Čakam še na prave baterije (Panasonic), pol pa na resen test v gozd.
Uporabniški avatar
 klatez
#351255
MatkoD napisal/-a:
guardy napisal/-a:https://www.armytek.com/products/flashlights/multi-flashlights/armytek-wizard/

Če bi radi res dobro lampo si omislite tole zadevščino in baterije zanjo. S tem se ponoči naredi dobesedno dan :laola

Prej sem imel svašta, od hoferjeve, do tadrage Ledlenserce, pa je tole krepko boljša zadeva...

Obstaja še PRO verzija, vendar ima le nekaj več opcij delovanja, sama moč je identična.


Tudi jaz sem preizkusil že raznorazne, res da low cost Petzle, Led lenserje, Magicshine, pa še kup neke kitajske robe, ki je tako težka, da ni ravno za tek. Vzel Wizarda Warm White. Prijetna svetloba. Zmeraj sem mislil, da svetilka pa res mora zoom imet, da se malo igram z nastavitvami in kotom snopa. Wizard ima snop tako dober, širok, da ne pogrešam več tunelov... Čakam še na prave baterije (Panasonic), pol pa na resen test v gozd.

Kje pa sta nabavila ta armytek wizard? Na zgornjem linku?
Uporabniški avatar
 vencelj
#351301
Gregsonic napisal/-a:Hm, zakaj že rabite tak dan ponoči saj noč ima svoj čar :)


Doma imam tri različne naglavne svetilke. Nobene nisem kupil, dobil sem jih...niti ne vem več kje in kako...pa sem bil navsezadnje kar zadovoljen z njimi. V redu, podarjenemu konju se ne gleda v zobe. Ne uporabljam jih prav veliko, včasih se pač odločim za kakšen nočni pohod na Hujsko ali, npr. na Ratitovec. In takrat rabim veliko svetlobe.
Običajno sem doma računal na to, da je je dovolj, problem se pojavi v gozdu: kot prvo sem opazil očitno razliko v svetlobi (moč, dolžina snopa itd.) med mojo "brlivko" in sotekačevo "zaresno lučko". Že itaq je v gozdu temačno, če ne drugega, nam varnost narekuje, da z nočno lučko, ki je v takih situacijah edina varianta, "iz noči naredimo dan". Druge ni. Zato ugotavljam, da so tiste moje tri prešvohne in je čas, da si nabavim nekaj močnejšega, kar mi bo zagotavljalo večjo varnost...
In če se bom odločil za investicijo, če bom šel v nabavo naglavne lučke, bo to nekaj močnega, nekaj res uporabnega. Ne bo polovičarstva, ne bo kompromisov...
:!: :roll: Kompromisi vendarle bodo, v razmerju med močjo in težo. Tudi slednja je pomemben dejavnik pri tekačih.

LP, vencelj
 MatkoD
#351310
Gregsonic napisal/-a:Hm, zakaj že rabite tak dan ponoči saj noč ima svoj čar :)

Za sedet na štoru ima noč vsekakor čar. Če pa hočeš leteti čez korenine, potem pač rabiš Luč. In tudi letenje ima svoj čar!
Uporabniški avatar
 klatez
#351311
Guardy in MarkoD hvala za informacije.
Tudi sam sem gledal na uradni strani proizvajalca in pri Nizozemcih.
Pa še ene Angleže sem našel.

Ampak v Evropi teh lučk ni na zalogi. Če pa jih naročim pri proizvajalcu, pa bodo dostavljene iz Kitajske.
Nad 75 USD ni poštnine, drugače pa je 10 USD.
Če naročimo dve, ni poštnine. Še koga zanima ta luč?

Stroški ene bodo po moje okoli 45 € (39,90 USD + 22% DDV) plus verjetno par evrov stroški naše pošte (carinskega postopka).

Na zalogi sta še samo ta dva modela:
Armytek Wizard v2 XM-L2 (Warm CRI90)
Armytek Wizard v2 XM-L2 (White)

Guardy in MarkoD katero verzijo predlagata - warm ali white?
 MatkoD
#351314
Jaz imam Warm white. Za toplo belo sem se odločil po poročanjih na testni strani, ki sem jo priložil in na nemških forumih. Je razlika med toplo in bleščeče belo svetlobo. Sicer nisem primerjal dveh različnih Armytek svetilk, ampak mojo Armytek toplo z ostalimi LED svetilkami, ki jih imam... Človeško oko je narejeno za toplejše tone in v prostorih, ki jih osvetljujejo hladne neonske ali bele LED luči nam ni najbolje...
Vidim, da je na Armytek strani zaloga malo pošla. Warm White ponujajo samo neko Special edition, ki pa je starejša verzija (v2) LEDa (XM-L2) s samo 295lm izhoda na največji moči (tu ne upoštevam boost mode). Tako ti za malo močnejšo, če se ti mudi ostane bleščeča bela. Ali pa počakaš, da pride zaloga - v3, z XP-L LEDom - bo pa potem najbrž cena višja.
Jaz bi vsekakor še enkrat vzel Warm White - glede na zalogo, svetlobo, ceno in s predpostavko, da lampo rabim ZDAJ... bi se odločil za to:
https://www.nkon.nl/flashlights/armytek ... m-led.html

Zraven vzameš še 2 x
https://www.nkon.nl/rechargeable/18650- ... n-top.html

In to:
https://www.nkon.nl/charger/lithium/nit ... arger.html

Pa si komplet -;)
Uporabniški avatar
 klatez
#351318
Ravno tole sem najprej gledal, pa je "out of stock".
Pa baterije, ki jih predlagaš, tudi.

Kako pa poteka tole z baterijami?
V navodilih piše: "Power source 1x18650 Li-Ion / 2x18350 Li-ion / 2xRCR123 Li-ion / 2xCR123A"
Luč dela na eno in na dve bateriji?
Kakšna je razlika?
 MatkoD
#351319
Ja, zdaj pa je res že vse out of stock... Pa na ebayu in na amazonu tudi (nekaj se da dobit, ampak po norih cenah...) Baterije in polnilec dobiš za enako ceno tudi na ebay.de

Ja, luč dela na te tipe baterij, ki so omenjeni. Na tujih forumih pravijo, da je opcija z dvema baterijama bolj za silo...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA