prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 vroom
#326943
Da se skoraj vedno, ja, ampak vprašanje je, če je vredno. Sam recimo ne grem teči, če zunaj ravno dežuje (če začne deževati med tekom, to pač ni takšen problem). Prav tako nisem tekel tedaj, ko je bil žled, ker nisem hotel tvegati, da si zlomim nogo, trtico ali pač karkoli drugega, ali pa da bi mi na glavo padla kakšna odlomljena veja.

Na splošno pa se v večini dni najde kakšna ura časa, ko ni dežja in se da odteči. In tudi tek po mokrih cestah pač niti slučajno ni tako nevaren ali neprijeten, kot to velja v primeru kolsearjenja :). Seveda pa je lahko tekalna steza zelo priročna, če je človek zelo omejen s prostim časom, če mu ni v veselje teči po dežju ali drugih neprijetnih vremenskih razmerah, ali pa če bi rad občasno delal zelo specifične treninge. Je pa res, da je to luksuz, ki precej stane.
Uporabniški avatar
 StaraKost
#326956
Res je, veliko stvari je dobro imeti, za "vsak slučaj", ni pa nujno potrebno.
Na te izredne dneve, ki jih ni dosti, se pač naredi kompromis in tek zamenja na primer z tekom po stopnicah, tekom v mestu, preskakovanjem kolebnice, skakanjem in stopanjem na višjo pručko in standardnimi vajami za moč in stabillizacijo trupa, ki se vse lahko delajo v stanovanju, kleti ali kje na hodniku. Največkrat je od njih več koristi kot, od teka na stezi v slabem vremenu, ker jih večina preredko dela, če jih sploh :).

In ker je že tema o tekalni stezi, ostajam pri tem, dobra ali nič :D .
 terezijslo
#327337
robitrik napisal/-a:Ne bi rad oživljal stare teme, vendar ne vem kje lahko še to vprašam. Najprej bi pohvalil Miroslava za res odličen post :) povsem pravljično idilično je vse skupaj opisal :)
Vendar imam problem, ker zelo težko najdem prosti čas (zraven dela) za tek. Zato se vseeno nagibam h nakupu tekalne steze, kjer mi je všeč predvsem to, da lahko povečuješ in zmanjšuješ hitrost.
Zanjo ne bi rad odštel neke velike količine denarja, zato me zanima, če kdo mogoče ve kje se lahko dobi kakšno ugodno tekalno stezo?


Meni osebno je tekalna steza v podobno takšnih mesecih kot jih imaš ti, še kako prav prišla. Če imaš doma majhne otroke, ki jih ne moreš pustit same doma in drugega ni, ki bi bil z njimi, je tekalna steza fenomenalna. Po navad je za taka leta že taka iz topshop zadost. Tuki si loh pogledaš, da so cene kr zmerne: http://www.liveactive.si/fitnes-oprema/tekalna-steza/, če jo seveda še vedno rabiš :wink:
 kremenko
#350841
Pozdravljeni, ker je tema ponovno aktivna, bom kar nadaljeval. Ima kdo izkušnje z stezami Energetics ( Intersport )?
 Anova
#350842
Dobro jutro, tudi mene zanima enako. Izkušnje z boljšimi modeli Energetics tekaških stez?

Lp
Uporabniški avatar
 zz topka
#350844
Naša izkušnja z zelo dobro tekaško stezo je zgolj ta, da dokler ni bila doma, je bila strašansko goreča želja po teku na njej, pole pa, ko pa je bila enkrat doma na svojem mestu...., je ene par botov še nekaj tlelo, .....ma, prav kmalu je ogenj ugasnil :oops: , ostal je le spomenik za brisanje prahu. ( ometanje saj) 8)
1000 krat raje ven, v bilo kakšnem vremenu...
To je naša izkušnja. :D
 eleen
#352676
no, jaz imam pa zelo pozitivno izkušnjo s tekalno stezo. Moje mnenje je, da se je treba zadeve malo zvito lotiti. Sam tek na stezi je seveda duhamoren. Jaz zato kombiniram npr. 3 min teka in min vaje za moč (počepi, trup, včasih kakšna utež itd.), nato pa spet na stezo. zraven imam prižgan računalnik ali vsaj tablico (ki jo potem zavzamejo otroci in mi vrtijo narodnozabavno glasbo, haha), skratka da se naredit luštne treninge. tudi sama nimam vedno časa ali varstva, tako da se je poslužujem cca 1-2x tedensko, kar je tudi realno za uporabo. Imam pa kettler pacer, ki sem jo kupila rabljeno ravno na tem forumu.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA