prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 stari bor
#323603
hribolazec napisal/-a:Da izkoristim temo, se da kje v SLO dobiti nizke kompresijske nogavice?

Tudi CEP ima nizke kompresijske nogavice.Jaz sem jih kupil v Tomas sportu in jih pogosto uporabljam.Imam sicer težave z ahilovo tetivo, kompresija pa mi pri tem zelo dobro dene.Visoke CEP-ke pa so po mojih izkušnjah učinkovite pri preprečevanju bolečin v mečih.Sicer pa jih nosim tudi pri smučanju in daljših potovanjih,ki zahtevajo dolgotrajno sedenje(prekrvavitev).
 mince41
#337145
Odločil sem se za nakup dolgih kompresijskih nogavic CEP.

S tekom se aktivno ukvarjam že 5 let, letos imam za seboj že več kot 350km. Brez težav sem pretekel Istrski polmaraton z 1:41, v mesecu maju pa se bom v Radencih podal na svoj prvi veliki maraton.

Jasno mi je, da moram nogavice nekajkrat pred maratonom preizkusiti, da vidim, kako se obnesejo in ali mi sploh ugajajo.

Nikjer ne najdem podatka, kdaj je najbolje nogavice potegniti na nogo? Je to 2h pred štartom, da se noga "navadi"? Ali mogoče ta čas ni pomemben?

Prosil bi informacije od uporabnikov kompresijskih nogavic, saj bi mi s tem olajšali delo in tek na prvih 42km :)
Uporabniški avatar
 ulavre
#337146
Težko verjamem da ti ne bi ugajale, saj se jih zelo hitro privadiš, je pa vsaj na začetku bil meni občutek tako prijeten, da sem prvo noč kar zaspal v njih hehe :D :D

Sam jih uporabim tudi za vse treninge, pred tekmo pa jih pač navlečem gor preden obujem tekaške copate. Navadno je to res dobro uro pred štartom, sicer pa temu koliko časa pred začetkom se to zgodi ne dam pomena. Mislim da je celo pomebneje, da jih uporabiš tudi po tekmi, za večjo prekrvavitev in tako hitrejšo regeneracijo.

Srečno!
Uporabniški avatar
 čara
#350123
Mi lahko kdo pove kakšna bi naj bila razlika med pohodnimi in tekaškimi nogavicami? Ta moment sicer iščem pohodne nogavice...pa sem ugotovila, da jih doma sploh nimam. Najbrž neke hude razlike ni in lahko mirne duše nosim tekaške nogavice?
Uporabniški avatar
 majcka
#350126
čara napisal/-a:Mi lahko kdo pove kakšna bi naj bila razlika med pohodnimi in tekaškimi nogavicami? Ta moment sicer iščem pohodne nogavice...pa sem ugotovila, da jih doma sploh nimam. Najbrž neke hude razlike ni in lahko mirne duše nosim tekaške nogavice?


Odgovor je iz moje blont logike:
Med pohodnimi in tekaškimi nogavicami je po moji logiki razlika v mestih ojačitve, s tem, da so (vsaj pri mojih) vse tekaške nogavice celo nekoliko tanjše od pohodnih ali treking nogavic.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA