prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 Strange_magic
#352725
Lep pozdrav vsem skupaj :)

Se opravičujem za ponovno objavo že 100x oblajane teme :D
Ampak res rabim vašo pomoč, ker sem popolna začetnica in nimam pojma, kaj kupiti ob tolikšni izbiri, zato se obračam na vas.

Iščem superge, ki bi jih uporabljala za hojo/tek po gozdu, makedamu in skalovju (okoliški hribi, sredogorje).
Pomembno mi je, da imajo dober oprijem tako v suhih kot mokrih pogojih.

Stopalo imam nevtralno, širše, in imam 85kg.
Upam, da sem navedla dovolj podatkov :D
Hvala! :)
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#352728
La Sportiva nima prav veliko izbire za širše stopalo. Glej Inov8 in Icebug modele. Obvezno prej sprobaj v trgovini. Če si iz Ljubljane ali bližine imaš zadostno ponudbo v trgovini Amfibija, kjer so na voljo tudi za par dnevno testiranje.

http://www.amfibija.si/

Največjo ponudbo in dober nasvet (Nejc Kuhar) La Sportiva modelov imaš v Šenčurju, trgovina Šport 11/11

http://www.11-11.si/turno-smucanje/trai ... ail-copati
 Strange_magic
#352729
Hvala za tako hiter odziv :)

Kaj pa s temi modeli, imaste mogoce kaj izkusenj?

Brooks Cascadia 10, 11
Salming Elements
Adidas Terrex – Swift R Gore-Tex
Merell Capra Bolt
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#352735
Znamk in modelov je preveč, da bi tukaj nekaj "pametovali". Kot sem napisal, pojdi v kakšno trgovino, ki ima malce obsežnejšo ponudbo trail copatov in jih tam temeljito sprobaj (obvezno popoldne, ko so stopala že otečena in z nogavicami, ki jih misliš uporabljati pri teku). Če trenutno ne dobiš nič ugodnega za svoj budget, lahko še vedno v trgovini izbran model potem najdeš ceneje na spletu.
Ker imaš široko stopalo, glej da vzameš ustrezen model, da ti bo tudi po daljših in težjih turah, ko se stopalo res razleze, v sprednjem delu še vedno udobno.
 Rupo
#352775
Si bom kar to temo sposodil. Zagotovo ima kdo podobno izkušnjo. Že nekaj časa imam težave z vnetjem narastišča ahilove tetive, ki ga s pomočjo fizioterapije sedaj uspešno odpravljam. Problem ostaja zadebelitev na tem mestu in vsak pritisk zadevo poslabša. Zato iščem copat za trail tek s čim mehkejšim petnikom. Za cesto sem našel Nike Free, kaj pa bi bilo za dobiti pri nas za trail?
Uporabniški avatar
 majcka
#352840
Rupo napisal/-a:
bruny napisal/-a:Ta bi znal biti kar :wink: ta pravi...http://runrepeat.com/adidas-response-boost-trail...

Hvala! Govoriš iz izkušenj?


Izkušnje ostalih ti pri tem, na žalost, ne bodo veliko pomagale. Še pri popolnoma zdravih nogah so tako velike razlike, da nekaterim 'pašejo' eni modeli, drugim pa drugi. Vzemi si čas....veliko časa...in pojdi v trgovino 'probavat' čevlje. Naj te ne moti. če te bodo trgovci čudno (ali morda celo grdo) gledali, ko boš recimo po ene pol ure v trgovini hodil gor in dol v enih čevljih. Noge so tvoje in samo ene imaš. Poskrbi za njih. Pa srečno.

P.S. Ko najdeš zares prave zase....bi mogoče, potem ko jih res preizkusiš, kupil ene kar na zalogo. Ampak to je že malo postranskega pomena.
Uporabniški avatar
 pajo
#352844
Rupo napisal/-a:Si bom kar to temo sposodil. Zagotovo ima kdo podobno izkušnjo. Že nekaj časa imam težave z vnetjem narastišča ahilove tetive, ki ga s pomočjo fizioterapije sedaj uspešno odpravljam. Problem ostaja zadebelitev na tem mestu in vsak pritisk zadevo poslabša. Zato iščem copat za trail tek s čim mehkejšim petnikom. Za cesto sem našel Nike Free, kaj pa bi bilo za dobiti pri nas za trail?

Dokler problen z tetivo ne boš dokončno rešil ne kupuj superg. Niso one krive veš.
Uporabniški avatar
 dimmu
#352853
Strange_magic napisal/-a:Hvala za tako hiter odziv :)

Kaj pa s temi modeli, imaste mogoce kaj izkusenj?

Brooks Cascadia 10, 11
Salming Elements
Adidas Terrex – Swift R Gore-Tex
Merell Capra Bolt


Moj skromni komentar: Vse OK razen Salming. Govorim iz izkušenj..Sicer vozim model T2. Elements je podobna zadeva. Vrhunski copat. Za vsakdanjo hojo in pohajkovanje pa je enostavno premalo "futran". Elements je dirkač. Nekje med Cascadio in Terrex bi se odločil.
 Rupo
#352880
majcka napisal/-a:
Rupo napisal/-a:
bruny napisal/-a:Ta bi znal biti kar :wink: ta pravi...http://runrepeat.com/adidas-response-boost-trail...

Hvala! Govoriš iz izkušenj?


Izkušnje ostalih ti pri tem, na žalost, ne bodo veliko pomagale. Še pri popolnoma zdravih nogah so tako velike razlike, da nekaterim 'pašejo' eni modeli, drugim pa drugi. Vzemi si čas....veliko časa...in pojdi v trgovino 'probavat' čevlje. Naj te ne moti. če te bodo trgovci čudno (ali morda celo grdo) gledali, ko boš recimo po ene pol ure v trgovini hodil gor in dol v enih čevljih. Noge so tvoje in samo ene imaš. Poskrbi za njih. Pa srečno.

P.S. Ko najdeš zares prave zase....bi mogoče, potem ko jih res preizkusiš, kupil ene kar na zalogo. Ampak to je že malo postranskega pomena.

Hvala za nasvete. Saj tako ponavadi izgleda ko kupujem obutev :) je pa dobro da vsaj z okvirnimi smernicami pridem v trgovino. Tiste Adidas bom probal, če jih je moč kje dobiti, baje, da so res zelo udobne.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA