prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
Uporabniški avatar
 klatez
#57506
Ha, ha - mi je uspelo. Sem vas malo razrajcal....


Da malo pokomentiram zadevo:
- tudi jaz sem pisal Miklavžu, Božičku in dedku Mrazu in sicer naj mi letos ne prinesejo ničesar temveč naj dajo v fond za drugo leto (letos Forerunnerja 305 še sigurno ne bo);
- cena in link, ki jih navajate, so informacije za Edge 305 (kolesarski model), za katerega je Garmin najavil dobavljivost za november, sedaj pa prestavil na januar. Je tudi uradno predstavljen na Garminovi spletni strani;
- Forerunnerja 305 Garmin uradno še ni najavil, se pa poteguje za nagrado, ki jo je omenil BoštjanG in od tam je fotka;
- Maja mislim, da sva nekje v istem času kupovala "igračke". Jaz sem se odločil za 301, ti za 625. Super je, da sva oba zadovoljna z njima, a ne? Pri meni je bila dilema predvsem GPS ali merilec korakov - kaj je bolje in bolj točno. Primerjave glede Polarja pa ne morem dati, saj ga še nikoli nisem imel.
- oblikovno so Polarji res lepši. Lahko jih nosiš tudi kot uro, ostoječih Garminov (x01) pa skoraj sigurno ne;
- tudi sam sem mislil, da me bo Forerunner motil zaradi velikosti ampak sploh ni problema. Je pa 305 dosti lepši od 301, pa tudi antena je nameščena bolj pametno (spodaj). Če ga imaš na zapestju in tečeš, je obrnjena navzgor;
- tistih 10 minut za iskanje satelitov je vseeno malo pretirana informacija (je po res treba počakati običajno kakšne 2-3 minute). Pri 625 pa je treba imeti footpad na copatu (ki pa tudi nekaj tehta ali ne);
- Garmin obljublja, da bi zadeva naj delala tudi med stolpnicami in v gozdu (ta informacija velja za Edge 305, za Forerunnerja uradnih informacij še ni).

Skratka mislim, da bo FR305 prišel nekje sredi drugega leta...
Nazadnje spremenil klatez, dne 08 Dec 2005, 12:17, skupaj popravljeno 2 krat.
 marjan
#57509
klatez napisal/-a:cena in link, ki jih navajate, so informacije za Edge 305 (kolesarski model), za katerega je Garmin najavil dobavljivost za november, sedaj pa prestavil na januar. Je tudi uradno predstavljen na Garminovi spletni strani;


To pa doleti človeka, ki se vtika tam, kjer se ne spozna :wink:

Marjan
 rio
#57577
fr 305 in vsa nova serija vsebuje čipe za gps z imenom SIRF. novi sirfi preverjeno lovijo signal 4-6 satelitov v stanovanju, kak meter od okna medtem, ko moj klasični gps lovi 0. če bo le imel še kak majhen interval za shranjevanje podatkov (recimo za srčni utrip pod 5sec) bo za moje pojme super zadeva.

kakšen interval shranjevanja ima recimo FR 301???
 TheOne
#57579
Zakaj pa rabis interval shranjevanja podatkov pod 5s?

Tudi polar ima najnizji interval shranjevanja podatkov 5 (pa se 15 in 60).
 rio
#57580
TheOne napisal/-a:Zakaj pa rabis interval shranjevanja podatkov pod 5s?

Tudi polar ima najnizji interval shranjevanja podatkov 5 (pa se 15 in 60).


ok, pretiravam. vsaj 5 sec naj bi bil interval. neki suntoti imajo 2 sec. polar s810i in suunto t6 pa snemata r-r (vsak utrip). tako imaš v minuti recimo 160 recordsov namesto 12 (interval 5 sec). pri r-r lahko res dejansko vidiš, kako se ti "pumpa" obnaša pri pospeških in pojemkih.
ma pa kolega haac 4. tam je pa interval 20 sec kar je brezveze.
torej: kakšen interval imajo garmini? tega podatka ne morem zaslediti :roll:
 TheOne
#57582
Na enem forumu sem prebral, da se intervala na fr 301 ne da nastavljat in ni fixen (nekje med 5-10s). Samo to ni nic uradnega.
Uporabniški avatar
 klatez
#57583
Hmmmmm, dobro vprašanje je tole o shranjevanju podatkov. Odgovor je bilo kar težko najti. Na uradni Garminovi strani ga ni :evil: !

Če prav razumem to, kar spodaj navajam v orginalu, potem zadeva deluje tako, da Forerunner spravi podatek, vedno ko se spremeni smer ali utrip. Razlika med modeloma 201 in 301 je poleg tega da ima 301 podatke o utripu še ta, da ko arhiviraš podatke (resetiraš napravo) 301 shrani vse podatke, 201 pa maksimalno 250 točk (če jih je več, skrči in jih nekaj izpusti).


This is how track points work for the Forerunner 301 (this comes from the Garmin Product Manager who designed the firmware).
----------------------------------------------------------------------------------------------------

The active track log holds up to 5000 track points. They are recorded (dropped) based on direction changes and heart rate. So more points are dropped if you are going around a lot of corners and if you heart rate is flucuating.

If you are familiar with the 201, then you know that the unit would consolidate the track log when you reset your timer to 250 track points. The 301 does NOT do this, which makes MB very happy! If you have used 5000 track points and reset the timer you still have your 5000 track points stored.

There are 25,000 total track points available in the 301. 5,000 are set aside for the current ride/run and 20,000 are the saved rides/runs. This means if your track log is full (up to 25,000) when you reset your last workout and begin a new ride/run we will override the oldest rides/runs to clear 5,000 points for the next ride/run. If you don't use the full 5,000 track point in you ride/run we don't waste the track points when you reset.

So if you only used 300 points and you reset, you still have 19,700 points for more saved tracks and of course the 5,000 points for the next ride/run.

So, if you know that you are going on a very long ride or run our suggestion is to reset the timer half-way or a quarter of the way through your workout.

We can't tell you exactly when because as stated above it is based on the trail and heart rate. The downside - you won't have the totals for the ride/run because we will treat it as two (or more) workouts, but the upside you won't loose any data.
 rio
#57602
super. točno to sem iskal. se pravi, da interval ni fiksen. to mi nekako ni všeč. upam, da bo to na novem forerunerju 305 drugače rešeno. še vedno obstaja možnost, na žalost ultra drage naprave, FRWD
http://www.frwd.com/index.php?56
ta ima interval 1 sec. nažalost je tudi malo prevelika
Uporabniški avatar
 klatez
#57622
Ker me je zadeva malo bolj zanimala, sem na hitro pogledal svoje podatke za posamezne teke z FR301.

Pulz se dejansko shrani v različnih intervalih (pri vsaki spremembi). Pri intervalih to lahko pomeni tudi vsako sekundo, pri kakšnih dolgih tekih pa je vmes seveda več sekund. Zapis pa vsebuje tudi podatek o lokaciji, zato se pri teku zapiše vsaka nova lokacija s pulzom, tudi če ni spremenjen. In obratno - zapiše se vsaka sprememba pulza, tudi če je lokacija ista (npr. če po koncu intervala stojiš na mestu).

Pri tekih, ki sem jih pogledal, je bilo tako: ko pričneš tek in pulz raste, so podatki zapisani na sekundo, ko pa nekaj časa tečeš pri konstatni hitrosti in pulzu pa so podatki zapisani v različnih intervalih do max. 5 sekund.
Uporabniški avatar
 klatez
#58432
No evo, sedaj je uradno:

http://www.garmin.com/pressroom/outdoor/010306a.html

http://www.garmin.com/products/forerunner305/

Baje bodo dobavljivi že februarja (vsaj v ZDA...).

Cene - sitnica... (priporočene cene za ZDA):
FR305 - ca. 75.000 SIT
FR205 - ca. 55.000 SIT

Če prav razumem, bodo lahko pri modelu 305 tisti, ki tudi kolesarijo, lahko dokupili še senzor za kadenco.
 TheOne
#58438
Me prav zanima koliko bo cena pri nas?

Pa kaksen review bi bilo tudi dobro prebrati, ce GPS in HRM delata bolje kot pri 301-ki.
 DUŠKO
#60296
No cene pri nas za FR 305 so zelo visoke 100K SIT in več, če bi kdo dobil dobre informacije bi bilo zelo lepo. Upajmo da se bo našel kdo, ki nam bo dal dober popoust.

No pa še mal slikc
Slika

Slika

LP
Uporabniški avatar
 2MUCH4ME
#60328
Malo sem se pozanimal pri Potočniku. Igračka :wink: (305) bo predvidoma dobavljiva v sredini marca po ceni, ki jo je navedel Ero s 5% popustom. Če bi bilo naročilo večje (5 komadov ali več) sem prepričan, da bi se dalo zmeniti za vsaj 10% popusta...

LP Vilko B.
 DUŠKO
#60382
Moti me cena pri nas in priporočena cena proizvajalca za nadaljno prodajo grosistična cena pa znaša pod 200$ zato mi ni jasno kako lahko pri nas pride končna cena več kot 200% višja sem pa kandidat če se bo naročala večj količina skupaj in bo popust malo večji kot 10%.

LP

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA