prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...

copate katere znamke uporabljate?

Adidas
103
12%
Asics
164
19%
Mizuno
218
25%
New Balance
30
4%
Nike
216
25%
Reebok
32
4%
drugo
92
11%
 jan2402
#332714
Sam sem nabavil Adidas Response trail 21 gtx z goretex membrano in sem jih danes zvečer preizkusil in moram reči, da so se zelo dobro obnesle tudi na odseku po betonu, po makadamu v gozdu pa seveda top, saj so trail. Ni zdrsavanj, tople, odzivne, skratka super :)
Uporabniški avatar
 Medicius
#332738
Po prebiranju uporabniških izkušenj na spletu, raznih testov spletnih strani in nekaj tekaških korakih po trgovinah v Nike Lunarglide 6, Pegasus 31, Asics Nimbus 16 in Adidas Energy Boost 2 ESM sem se odločil in kupil slednje. Ker tečem konstantno po asfaltu, si kaj drugega kot vrhunsko blaženje ne morem privoščiti. V trgovini Prva liga sem odštel za njih 140€. Po prvih kilometrih zadovoljen, kaj več pa bom napisal, ko se bo več kilometrine nabralo. :wink:

Lp, M.
 vlade
#332739
Žal je pri nas tako uboga ponudba, da smo obsojeni na nekaj firm z zelo agresivno reklamo, kot so primer adidas, salomon in nike. So to resnično najboljši tekaški proizvodi?
Zakaj se v Sloveniji nihče ne potrudi za zastopstvo New Balance, Hoka, Altra, Montrail, North Face, Pearl Izumi?
Uporabniški avatar
 vencelj
#332741
vlade napisal/-a:Žal je pri nas tako uboga ponudba, da smo obsojeni na nekaj firm z zelo agresivno reklamo, kot so primer adidas, salomon in nike. So to resnično najboljši tekaški proizvodi?
Zakaj se v Sloveniji nihče ne potrudi za zastopstvo New Balance, Hoka, Altra, Montrail, North Face, Pearl Izumi?


:roll: :roll: Res je, da večine naštetih pri nas ni (jih niti ne poznam, razen new balance), pa vendarle nismo samo pri treh firmah. Brooks, Saucony, Under Armour, La sportiva, Treksta, scott, mizuno...da ne naštevam vsega: na http://www.superge.si/Obutev/#filter imajo na seznamu 27 imen...tudi new balance. Ne trdim, da vseh 27 izdeluje tudi tekaške superge, a o "bogi" ponudbi bi težko govorili. Prej bi rekel, da je prevelika in se je res težko odločiti. Pri taki ponudbi jim ne ostane drugega kot "agresivna reklama", je pa res, da to pri meni deluje odbijajoče in zato iščem tiste manj agresivne.

LP, vencelj
 bruny
#332743
Salomon Hatos III...Kupil pred več kot letom v eni akciji, ugodno...So bili že kar nekoliko :wink: pozabljeni v omari. Nekaj dni sedaj v uporabi...Se vpeljujejo in kaže da so :D pravi. Solidno so se odrezali na testih za enostavne in srednje zahtevne terene, pohodništvo...uporaba 4-8 ur. In to je ravno nekje moj stil.
Uporabniški avatar
 Medicius
#332745
Se strinjam, da je ponudba v lokalnih trgovinah manjših mest slaba. Kljub temu pa ne kupujem "firme" ali "reklame" ampak model, ki ustreza mojim potrebam glede na informacije, ki jih preko spleta in na moji lokacijo lahko pridobim. Feedback je v tem primeru bil v prid Energy Boost 2. Upam, da sem izbral prav. :)
Uporabniški avatar
 Medicius
#333348
Medicius napisal/-a:Feedback je v tem primeru bil v prid Energy Boost 2. Upam, da sem izbral prav. :)

Nisem imel prav. :cry:
Danes sem jih reklamiral, ker me je ta (nesmiselna) trda plastična kletka sredi stopala nabijala ob navikularno kost in mi povzročila zelo motečo bolečino. Malo čudno, da sem to prvič ugotovil šele po dobrih treh tednih tekanja (cca. 140km). Sem se že ustrašil, da sem utrpel tekaško poškodbo navikularke, a sem z malo analize le dognal, da to ni nič drugega, kot draženje trde plastike copata ob kost.
Škoda, ker je drugače zelo dober copat, blaženje vrhunsko in zelo stabilen.
Zdaj ciljam na Lunarglide 6. :oops:
Uporabniški avatar
 čara
#333428
A se temu reče po domače nart? Ker so mene ene Adidaske, sicer za sprehode in pohote (terrex)precej na trdo imele. Po mnogih deževnih sprehodih in gazenju po blatu, se je zadeva normalizirala. Me je pa tako bolelo, da bi najraje bosa hodila po blatu! Pretežno na eni nogi.

A je za upat, da se bodo tvoje adidaske unesle?
Uporabniški avatar
 Medicius
#333429
čara napisal/-a:A se temu reče po domače nart?

Tako je, navikularna kost spada med nartnice. Slika:
Slika
Čolnič je os navikulare.
Po 160km so mi copati tako nadražila navikularno kost, da ni bilo več za zdržat. Copate sem včeraj vrnil, izpolnil reklamacijski zapisnik, zdaj pa čakam, da me pokličejo kako se bodo odločili. Sem pa na spletu zasledil, da imajo tudi drugi težave s to plastično kletko na sredini. Problem je, da se je na začetku sploh ne zazna, vse štima, kilometrina pa njeno slabost kar hitro razkrije. Definitivno si jih več ne obujem.
Začasno sem obut nazaj v Pegasus 30 in so težave z bolečino v navikularki izginile saj me več ne boli in tudi rdečina je izginila.
Na http://www.solereview.com mi priporočajo namesto Lunarglide 6, Pegasus 31 ker bi naj nudile več blaženja. Bom si naročil HO14 verzijo, ki bi naj bila vodoodbojna, kar mi v zimskih dneh pride zelo prav.
Uporabniški avatar
 Medicius
#334833
Danes sem probal nove Supernova Glide Boost 7, občutek je fenomenalen, mehke, odlično prileganje stopalu, prava velikost, odzivne kot Energy Boost 2, s tem da so na sredini lepo mehke, brez plastične kletke. Mislim, da sem si našel nov par copat za nabiranje km. 8)
Uporabniški avatar
 Medicius
#334844
@vlade, pri Supernova Glide 7 so naredili nekaj sprememb glede širine (prostor med vezalkami je širši,...), tako da se zdaj bolj prilega tudi tistim z malo višjim in širšim stopalom.
Meni se sicer prilegajo, me je pa pri EB2 motila plastična kletka na sredini. Prihaja pa zdaj na police Ultra boost, copat ki bi naj imel najboljše blaženje in "boost" učinek do zdaj, a po slikah sodeč ima isto plastično kletko na sredi kot EB2. Torej zame veliko razočaranje. :(
 robotek
#336375
LaSportiva Bushido za trail, super cevelj.

Za asfalt/makedam pa do zdaj adidas boost, naceloma OK za tect, vendar me je razocarala ta "pena"... po cca. 300km so se vanjo zaceli nabirati kamencki. Sedaj iscem alternativo... kaksen predlog?
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 39

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA