teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
Uporabniški avatar
 katka
#224720
Tale forum bo bolj primeren za objavo...

Učna izkušnja s prehrano za boljše počutje, telesno težo, dosežke

Vabimo vas na enkratno potovanje - naučimo se jesti boljše in kvalitetnejše in s tem vplivajmo na svoje počutje, življenjsko energijo, telesno težo, dosežke na treningih! Izziv se začne v torek 1. junija in traja do srede 30. junija. Izvajali ga bomo skupaj z dragimi prijatelji iz CrossFit Ramsteina v Nemčiji.

Ker so verjetno za mnoge premise Paleo-prehrane še novost, se bomo vsi zainteresirani srečali v prihodnjih dneh in se pomenili, za kaj gre. Interesenti/ke se zato pred srečanjem obvezno pofočkajte na email crossfit.plamen@gmail.com! Nato boste imeli še teden dni časa za raziskovanje, branje in morebitna vprašanja. Bistvo je, da se je treba, namesto dietiranja, naučiti bolj pravilno prehranjevati - to je edini pravšnji odgovor, ki (z)drži na dolgi rok.

Pogoji za sodelovanje v izzivu:
1. udeležba na informativnem srečanju (predvidoma v torek popoldan, kdor ne more, me lahko povabi na kavo drug dan)
2. pisna zaobljuba o sodelovanju (lahko spletna)
3. vodenje dnevnika prehrane v času trajanja izziva (ki bo dostopen ostalim v branje - lahko v obliki bloga)
4. prej / potem parametri: 1.6. in 1.7. izmeriti: telesno težo (k temu dodati še višino v cm), obseg v cm okoli popka, obseg v cm okoli najširšega dela bokov (ženske) oziroma okoli zapestja (moški). Za svoje potrebe se še pofotkajte v spodnjem perilu 1.6. in 1.7., za vizualno primerjavo sprememb
5. vadba vsaj 3x tedensko (z veliko intenzivne vadbe ter vadbe z utežmi - idealno je, če vadite po CrossFit metodologiji)
6. vplačilo 10 EUR v kasico-prasico ob začetku izziva, ki jih dobite vrnjene, če se boste držali vseh navedenih pogojev vseh 30 dni, če pa se vmes premislite, pa bo vaših 10 EUR šlo v malho za nakup zaloge "hitrih" kolebnic
7. 30-dnevni Paleo-izziv bo predvsem učna izkušnja, zato je pomembno, da dnevnik prehrane vodite iskreno ter ne pozabite zabeležiti tudi vse tisto, kar ne bo v skladu s Paleo-premisami. Naučiti se moramo prepoznati, kako naše izbire hrane dejansko vplivajo na počutje in nivoje energije, na daljši rok pa tudi na duševno in telesno zdravje. Nekaterim bo to prvo srečanje s takšnim načinom prehranjevanja, zato se bomo pomenili tudi o stopnjevani, lažji različici izziva, ki bo po potrebi vsebovala tudi vegetarijansko opcijo
8. vsi, ki bomo sodelovali, se bomo razdelili v pare, in po parih bomo eni drugim spodbuda

Izziv je odprt za vse, ki se zavežete k spoštovanju navedenih pogojev za udeležbo!
Uporabniški avatar
 katka
#225755
Paleo-izziv je zdaj že v polnem teku!
Preko CrossFit Plamen se izziva udeležuje 9 stalnih in pridruženih članic in članov, nekaj jih še spremlja izziv od daleč, hkrati pa smo del mreže "Paleo-izzivov", ki sega do Nemčije (CrossFit Ramstein, CrossFit Ansbach, ...), Švice (CrossFit Leman) in čez ocean do ZDA.

V upanju, da še kdo najde navdih v naših iskanjih... lp!

:laola
Uporabniški avatar
 katka
#228103
30 dni Paleo izziva se z današnjim večerom uspešno zaključuje... ali pa nadaljuje - nekaterim je namreč zelo všeč. :)
Uporabniški avatar
 katka
#228328
V nadaljevanju lahko preberete zaključne misli treh udeleženk 30-dnevnega Paleo Izziva:

“Problemov z odrekanjem žitaricam in sladkemu nisem imela nobenih, ves čas izziva sem se dobro počutila; niti enkrat nisem imela napada lakote (2x sem bila sicer zelo lačna, ker je bil premor med obroki prevelik, a je bil občutek lakote drugačen); bistveno manj sem bila utrujena oz. sploh nisem bila utrujena (telesno in psihično), kar me je še posebej presenetilo po 2 tednih pogajanj, ki so me ponavadi popolnoma izčrpala; tudi vročino z lahkoto prenasam, čeprav sem imela do sedaj vedno probleme, ko se je temperatura dvignila nad 25°C.
Danes je že drugi dan po izzivu in se vedno se držim paleo prehrane. Mislim, da bom večino zadev obdržala.” — B

"Moje splošno počutje je bilo veliko boljše s paleo prehrano – imela sem več energije, bolj sem bila zadovoljna sama s sabo, z dogodki in z okolico. Lahko rečem, da sem tudi bolj zadovoljna s svojim telesom – začenjam ga sprejemati tako kot je in si biti všeč, čeprav ne izpolnjujem svojih strogih kriterijev, kakšno bi moralo biti lepo telo.
Poleg teh navedenih rezultatov, sem opazila, da sem se precej okrepila v roke (nadlahti). Ne pomnim, da bi tam kdaj imela toliko mišic. Zadnje dni sem ugotavljam, da so tudi noge bolj mišičaste, čeprav je učinek manj viden kot na rokah.
Zdi se mi, da imam od vedno težave z napenjanjem. V juniju so se ti problemi zmanjšali, lahko bi rekla, da so izginili. Ne takoj, temveč po kakšnih 9 dneh." -- M

“Prvih nekaj dni občasna vrtoglavica … potem pa rez in opazno boljše počutje;
* boljša kontrola lakote (to pomeni, da mi ni težko podaljšat lakoto, če se znajdem v situaciji, ko dlje časa nimam dostopa do primerne hrane);
* manj se potim, koža dobiva drugačen vonj;
* v fitnesu jih je več pojamralo, kako je vroče in se ne da delat… sploh nimam podobnih težav;
* zdi se mi, da se bo kofeinu težje odrekati, kot sladkorju in žitaricam;
* onkraj enega klavrnega treninga sem zelo zadovoljna z energijo;
* -3.0 kg v 34-ih dnevih, s tem, da sem že od prej pazila na hrano;
* menstruacija je šla še bolj neopazno mimo;
* občutek miru in ravnotežja je všečen in se mi ga zdi vredno ohraniti;
* grem naprej; izziv sem podaljšala na 60 dni!” — K

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA