teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
 tina123
#235357
Sem se šele pred kratkim začela resneje posvečati teku in me zanima kaj je najboljši napitek za med treningom? Prebrala sem že kar nekaj člankov na to temo in o regeneraciji, vendar je vsega preveč, zato bi prosila za nasvet.
#235383
Do ene ure samo voda, kar je več dodaš nekaj vodi (suho sadje, bobipalčke, krekerji, frutabele in podobne ploščice).

Po teku rabiš takoj nekaj sladkega in nekaj beljakovin, ter zdrave maščobe. Najboljši regeneracijski napitek je po mnenju znanstvenikov in mene čokoladno mleko. Zadnje čase pa mi najbolj zapaše shake iz banane, špinače, lanenega semena in mleka, vse skupaj dobro zmiksaš s paličnim mešalnikom. Kasneje sledi trdi obrok, če slednjega ne moreš jest dodaj k omenjenemu shake-u ovsene kosmiče, ki imajo daljše sproščanje.

Lp

Uroš
#235485
Čokoladno je v redu, meni večinoma presladko (zato raje izbiram "naravne sladkorje"). Tudi sadni jogurti so ok samo ne pretiravat, dobiš ponavadi celo nekaj več beljakovin z njimi. Dobro je tudi če si jih zmešaš z navadnim mlekom.
Uporabniški avatar
 Bobek
#235495
Zame odličen regeneracijski napitek:
8 dcl surovega mleka (od kmeta, ki ga poznaš)
2 surova jajca (od prosto spuščenih, naravno hranjenih kokoši)
1 merica whey proteinov (najraje banana)

To zmiksan s paličnim mešalnikom in popijem po slamci približno eno uro po teku, ali takoj po utežeh.

Takoj po teku pa zadnje časa najraje popijem liter sirotke.
 dvince
#235511
Bobek napisal/-a:Zame odličen regeneracijski napitek:
8 dcl surovega mleka (od kmeta, ki ga poznaš)
2 surova jajca (od prosto spuščenih, naravno hranjenih kokoši)
1 merica whey proteinov (najraje banana)

To zmiksan s paličnim mešalnikom in popijem po slamci približno eno uro po teku, ali takoj po utežeh.

Takoj po teku pa zadnje časa najraje popijem liter sirotke.


takoj po teku rabis vec OH kot B,.cokoladno mleko je super ali kasen weight gainer (80% OH:20% B).
Uporabniški avatar
 teoo
#235514
Prej/med/po teku pij vodo ali pa kak izotonični napitek, da je telo lepo hidrirano. Lahko kupiš isostar, še bolje pa je iti v lekarno po kako Basico ali Krkin Maratonik.

Če je tvoj namen hujšanje (v 90% vzrok zakaj se punce lotijo teči), ignoriraj vse dosedanje odgovore v temi, ker so precej "kalorični" :mrgreen:
Uporabniški avatar
 Bobek
#235519
dvince napisal/-a:takoj po teku rabis vec OH kot B,.cokoladno mleko je super ali kasen weight gainer (80% OH:20% B).

Mogoče, a ker ne jem nobenih sladkarij, čokoladno mleko sploh ne pride v poštev.

Sem pa opazil, da odkar po treningih pijem in jem v glavnem beljakovine, so poškodbe "čudežno" izginile, energije pa je dovolj tam do nekje 30 km teka.
Mogoče placebo efekt :lol:
Uporabniški avatar
 Bobek
#235524
muc napisal/-a:Glede na izkušnje, ki jih imate, a je kdo kdaj "testiral" kakšne napitke-sirotko cenejšega ranga(DM,Muller,..) ?...lp :wink:


Cenejše sirotke od moje ni - je zastonj, dobim jo pa od kmeta, ko kupim skuto in mleko.
#235528
Bobek sam si hecen, kolko vem si tudi pripadnik natur stvari.
Pol pa Whey zraven vržeš :roll:
Pa to da greš na beljakovine do 30 km ni placebo, tolko glikogena imaš shranjenega (telo sčasoma tudi iz beljakovin začne tvorit glukozo). Sem tudi sam stestiral :wink:

Bilo je omenjeno hujšanje. Pred, med in po treningu telo rabi energijo. Problem je v dnevno urejeni prehrani, če je že govora o tem. Večina jih dela ravno obratno.

Po treningu obvezno rabimo beljakovine. Stare smernice, ko so bili za tekače najpomembnejši OHji so že zdavnaj mimo. Uravnoteženo razmerje vse nutrientov pa je, brez preseravanja v eno ali drugo smer.
 ton
#235532
Meni je tudi ob Bobkovemu 'wheyu' tipkovnica z mize padla... obenem pa ne bi šel mešat špinače v potekaško bombo, priznam.
Osebno mi po teku, ko se nadojnkam OH napitka, kar ga ne spijem že vmes, najbolj paše skuta, lahko mastna, v katero strateško namešam med in pa kakšne rozine ali brusnice.
Uporabniški avatar
 Bobek
#235539
Uroš Sobočan napisal/-a:Bobek sam si hecen, kolko vem si tudi pripadnik natur stvari.
Pol pa Whey zraven vržeš :roll:

Whey proteini so edina predelana hrana, ki jo zdaj uživam. Kupujem pa take, ki NAJ bi bili predelani na nizki temperaturi. Meni izredno ustrezajo po treningih, počutje je odlično in ne vidim pravega razloga da bi jih ukinil.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA