teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
Uporabniški avatar
 matejka
#21400
Po prvem jesenskem teku prejšnji teden sem prinesla svoje piškotke, da bi se po teku malo posladkali...in to še kar zdravo, ker so namreč iz ovsenih kosmičev. Najprej so se me vsi skupaj malo ustrašili kaj norim s to škatlo okrog in ponujam...potem ko so pa probali sem pa dobila pohvale in to od Lučkota, ki je znan sladkojedec in nalogo od predvsem ženske sekcije, da moram dat recept na forum. Nataša mi je svetovala tale kotiček. Pa Ga Ga me že mrzlično prosim naj napišem recept. No tu je:

Sestavine:
100 g rjavega sladkorja
100 g sladkorja
100 g stopljenega masla
1 večje jajce
žlička vanilijevega ekstrakta (ali 1 vanilin sladkor)
1 jušna žlica mleka
150 g večnamenske moke (lahko tudi polnozrnate - pol pol)
pol žličke jedilne sode
pol žličke pecilnega praška
pol žličke soli
100 g ovsenih kosmičev
pol žličke cimeta
105 g rozin
1 žlička nastrgane limonine lupine


Priprava
1. pečico segrejemo na 175 stopinj C
2. pekač premažemo z maslom
3. Z električnim mešalcem v večji skledi zmešamo rjavi sladkor, sladkor in maslo.
4. Dodamo jajce, vanilijev ekstrakt ali van. sladkor in mleko. Gladko stepemo.
5. V srednje veliko posodo presejemo moko, jedilno sodo, pecilni prašek in sol.
6. Dodamo masleni mešanici in gladko stepemo.
7. Vmešamo ovsene kosmiče, cimet, rozine in limonino lupino ter dobro premešamo.
8. Na pripravljen pekač z žlco nadevamo piškote v razmiku 7 cm - 18 piškotov.
9. Pečemo 8-10 minut, da rahlo porjavijo.

To je originalen recept, vendar mislim, da je preveč sladkorja, zato ga lahko iz 200 g malo zmanjšate. Prav tako namesto bele moke lahko uporabite pol polnozrnato.

Pa obilo užitkov! So dobri in zdravi (sploh če verjamete, he he).

Pričakujem odzive, če bo kdo poskusil...

mateja
 Nataša
#21401
Jest bom kar k teb pršla na kukije :wink:
Moram še dodat, da je pri Tejči zmeri kej dobrega na mizi... :wink:
no pa dober tek!
Uporabniški avatar
 Manika
#21402
Tele piškotke sem pa jaz že probala na jesenskem teku. Mmm, kako so bili dobri :)
Matejka, a daš kar cele ovsene kosmiče noter a jih kaj zmelješ?
Uporabniški avatar
 GaGa
#21417
Se že pripravljam na prvi poskus, tega recepta... V drugi verziji bom pa poskusila že mal eksperimentirat... namesto nav. sladkorja bi dodala med, pa vsa moka bi bla lahko polnozrnata.

Za posledice pa ne odgovarjam. Kdor jih bo jedel, naj jih je na lastno odgovornost!!! :D
 Lučko
#21418
MATEJKA
SlikaSlika

PS
GAGA kdaj bo pa tvoj recept :?: :roll: Slika
Uporabniški avatar
 GaGa
#21593
Danes dopoldne sem preiskusila mojo verzijo Matejkinih piškotkov. Torej namesto navadnega sladkorja med, pa večina moke je bila polnozrnate, 2 žlici je blo pa navadne.

Meni se zdi, da so super, pa niso suhi... Pa sej bodo fantje jutr na Brdu ocenili, al so za pojest ali ne :? .


Veliko užitkov želim tudi ostalim kuharskim mojstrom :wink: .

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA