teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
 Jasc
#248961
Pozdravljeni,
nekaj debat na to temo že obstaja, bi pa rad slišal kakšno "frišno" misel.

Koliko je po vašem mnenju pametno, da ljudje s povišanim krvnim tlakom uporabljamo izotonične napitke? :drink
Uporabniški avatar
 StaraKost
#249202
Tudi tisti s povišanim krvnim tlakom morajo po naporu povrniti izgubljeno sol. Če jo ne vnesemo več kot smo jo izgubili, mislim, da se nebi smelo poznati na pritisku.
Uporabniški avatar
 Vreme
#249206
Jaz zenkrat z uživnjem izotoničnih napitkov nimam problemov, pijem jih predvsem med dolgimi teki, res pa je tudi, da se neke diete z majn soli še nisem šel. Zdravnica še nič rekla :D

Sem pa v eni izmed knjig o visokem krvnem tlaku predkratkim prebral, da so najbolj primerni športi za ljudi z hipertenzijo, predvsem vztrajnostne obremenitve. V prvi vrsti hoja in tek, predvsem dolgi in počasni tek :clap:, sledi tek na smučeh, na dnu lestvice pa so se našli plavanje in kolesarjenje ter veslanje. Je pa zanimivo, da recimo spada keglanje med tiste športe, ki bi se ga hipertoniki morali izogibati.
Uporabniški avatar
 Cormi
#249211
Haha, sem na hitro prebrala SIOL in hipertenzija. No saj o tem bi se dalo tudi debatirat, samo ne paše na ta forum :--

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA