teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
 vit
#253305
Pozdravljeni,

no večina nas ve kaj bi naj v grobem zaužili pred tekom na 21 oz. na 42 km, torej zanima me kaj konkretno pojeste recimo za zajtrk in tik pred startom, skratka primeri obrokov.

Hvala

lp
 damjan10
#253307
za zajterk: kruh in marmelada
pred tekom pa še marmelada z žlico :roll:
 spela*
#253309
Pred 21 nič. Na 42 še nisem tekla, pred dolgimi trojkami (29 km) pa sem pojedla eno frutabelo, nič drugega, da ne bi potem imela problemov s prebavo.
 BINA
#253313
Spela ali sploh nimaš obroka pred tekom na 21? Kaj pa npr. ko treniraš oz. ko ne gre za tekmovanje - tudi treniraš na tešče?

Jaz imam navadno ovsene kosmiče in whey. Vendar mora biti obrok najmanj 3 ure pred nastopom in obvezno brez mlečnih izdelkov :D
 spela*
#253318
BINA napisal/-a:Spela ali sploh nimaš obroka pred tekom na 21? Kaj pa npr. ko treniraš oz. ko ne gre za tekmovanje - tudi treniraš na tešče?


Ne, treniram pa skoraj nikoli na tešče. To pa zato, ker skoraj nikoli ne treniram zjutraj. ;) Tekme pa so ponavadi zjutraj (če so zvečer, potem seveda jem kosilo, vendar nekaj ur pred tekom raje nič. Vsaj pravih obrokov ne. Če kaj, potem pojem kakšen košček čokolade (to pride v poštev tudi pred jutranjimi tekmami).

Včasih sem pred tekmo spila kavo, če smo pač šli na kavo - bolj zaradi družbe kot česa drugega. Zdaj raje ne, da ne bi potem kje grmovja iskala. :)
Uporabniški avatar
 grb
#253333
Nobenih komplikacij. Isti zajtrk kot vsako jutro.
Uporabniški avatar
 muc
#253335
grb napisal/-a:Nobenih komplikacij. Isti zajtrk kot vsako jutro.



Se podpišem pod tole :wink:

Več kompliciranja več težav med tekom,
sam prakticiram recimo kruh, marmelada ali Viki krema (obvezno Viki :wink: )
ker brez cukra itak ne gre nikamor...za ziher pa mogoče še čokolino! :clap:
Uporabniški avatar
 raziskovalec
#253343
Za dolge npr. 42 km Müslije z jogurtom, medom in banano. Predvsem pa prejšnji dan načeloma nič mesa in zelenjave le OH.

za 21 pa karkoli (npr. črna žemljica s sirom/ kos kruha z medom/ energetska tablica).
Uporabniški avatar
 Radolca
#253357
več kot tri ure pred štartom pojem poln krožnik špagetov ali drugih testenin.
lani sem pa pred maratonom v trstu popil še pol litra jugurta, približno uro pred štartom, in pritekel osebni rekord :!:
 BINA
#253456
spela* napisal/-a:
BINA napisal/-a:Spela ali sploh nimaš obroka pred tekom na 21? Kaj pa npr. ko treniraš oz. ko ne gre za tekmovanje - tudi treniraš na tešče?


Ne, treniram pa skoraj nikoli na tešče. To pa zato, ker skoraj nikoli ne treniram zjutraj. ;) Tekme pa so ponavadi zjutraj (če so zvečer, potem seveda jem kosilo, vendar nekaj ur pred tekom raje nič. Vsaj pravih obrokov ne. Če kaj, potem pojem kakšen košček čokolade (to pride v poštev tudi pred jutranjimi tekmami).

Včasih sem pred tekmo spila kavo, če smo pač šli na kavo - bolj zaradi družbe kot česa drugega. Zdaj raje ne, da ne bi potem kje grmovja iskala. :)


Sva na istem. tudi jaz imam raje manjši obrok kot da bi iskala grm. Mislim pa, da sem končno našla recept, ki mi odgovarja. Glavno je, da ni mlečnih izdelkov. :wink:
Drugače se pa strinjam, da je potrebno zajtrkovati običajno - tako kot zajtrkuješ pred treningi (oz. vedno enak obrok pred tekom).
Uporabniški avatar
 ris9
#253458
Pred tekmo imam poseben "ritual". Par ur pred štartom banano ali dve, misli tablico in to je to. Seveda, če je štart zjutraj, če pa je popoldne pa pofruštkam normalno potem pa samo še banano in misli tablico. Vse zaradi bojazni, da nebi imel problemov z želodcem na sami tekmi. Z banano se pa že pred tekmo kar precej spraznem.
Uporabniški avatar
 metkamarjetka
#253557
zajtrk kos kruha z maslom in medom (marmelado) + piškot ali dva + mala črna kavica - brez nje ne gre :wink: , pol ure pred tekom banana. enkrat (samo enkrat!!!!) sem zajtrkovala kosmiče in jogurt - celo pot sem imela "kepo" v želodcu :cry: :evil: ..... nikoli več!!!!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA