teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
Uporabniški avatar
 tekačica
#43740
Moje mnenje je:
Vsak dober športnik lahko shaja brez poživil in drugih zdravju škodljivih snovi... Vsak športnik, ki je dober in ki resnično ljubi šport uspe s svojo močjo in s svojim telesom.

A se kdo strinja z mano?

Verjetno vse to škoduje zdravju... sej že če pogledamo EPO (ki je seveda že med prepovedanimi poživili), koliko jih je ze pospravil!!!
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#43752
tekačica napisal/-a:Moje mnenje je:
Vsak dober športnik lahko shaja brez poživil in drugih zdravju škodljivih snovi... Vsak športnik, ki je dober in ki resnično ljubi šport uspe s svojo močjo in s svojim telesom.

A se kdo strinja z mano?

Verjetno vse to škoduje zdravju... sej že če pogledamo EPO (ki je seveda že med prepovedanimi poživili), koliko jih je ze pospravil!!!


Bravo tekačica :laola :laola :laola , kaj pa teranov likerček :lol: :lol: :lol: :wink: , a je ta tud na doping listi :o :shock: :lol: :wink: .
ČAO!
Uporabniški avatar
 Filipid
#43754
tomaz.zupancic napisal/-a:Bravo tekačica :laola :laola :laola , kaj pa teranov likerček :lol: :lol: :lol: :wink: , a je ta tud na doping listi :o :shock: :lol: :wink: .
ČAO!


Ja je na Kebrovi listi :twisted: .
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#43759
Ti Filipid bomo mi to dal dol iz Kebrove liste :lol: :lol: :wink: .To so zdravila na recept dijo mijo :lol: :wink: .En kozarček za zdravje vsak naslednji pa za nostalgijo :juhuhu: :juhuhu: :juhuhu: :rol: .
Kaj ko bi mi sami sestavili svojo doping listo :lol: :lol: .In listo na kateri bi bila vsa dovoljena sredstva za dvig morale in rezultatov! :lol: :wink:
ČAO!
Uporabniški avatar
 tekačica
#43818
tomaz.zupancic napisal/-a:Bravo tekačica :laola :laola :laola , kaj pa teranov likerček :lol: :lol: :lol: :wink: , a je ta tud na doping listi :o :shock: :lol: :wink: .
ČAO!


No za teranov likerček pa nebi vedela, sem še premlada za takele pijače. Zaenkrat še nisem niti probala alkohola in me tudi ne mika (zaenkrat)....se mi pa precej žalostno zdi da mladina moje starosti že veselo tanka alkohol (15-16 smo stari).
Verjetno je tako da ni škodljivo (teranov likerček) v zmernih količinah 8) 8) 8) (no saj mislim tako)

Drugače pa zakaj nam sploh na našem TF ABP-SPORT ponuja takšne snovi, ki niso v skladu z listo dovoljenih in prepovedanih poživil? A ne vejo da smo tukaj sami pošteni tekači, ki tega ne potrebujejo, ali je njihov cilj da nas spravijo na kriva pota?
NE BOMO SE JIM DAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mogoče pa ABP-SPORTU nebi škodila, če bi (preden ponovno kaj objavi na TF) si ogledal tole stran:

http://www.atletska-zveza.si/strokovne_ ... fault.html

in se seveda premislil in nehal objavlati traparije.
 tekac20
#43837
kaj majo prehrambeni dodatki veze z dopingom mi ni jasno! Očitno se bolj malo tukaj spoznate za kaj so namenjeni proteini in podobne stvari. To niso nikakršna prepovedana poživila ampak so to običajni dodatki k prehrani, ki nam omogočajo boljšo regeneracijo po treningu. Tukaj se pa očitno ne zavedate tega in si sploh ne dopustite povedati, ter trdite svoje mnenje. Da bi pa se pozanimali o tem prebrali par študij, to pa seveda ne.
Uporabniški avatar
 Tatjana
#43842
Se strinjam s tekac20. Pri nas so glede prehranskih dopolnil in to ponuja ABP-SPORT in ne kaksnih prepovedanih substanc. Malo si preberite kaksno literaturo na temo sportne prehrane (npr. Optimum sports nutrition od dr. Michael Colgan).
 G-spot
#43843
ma sej fora je ravno v tem, da eni si preberejo par "študij" in mislijo, da vse vejo! Če pa ti hočeš o tem dejansko nekaj vedet, da lahko drugim pamet soliš, potem bo prekleto premalo, da si v poljudni literaturi (a la Mens health) neki prebereš. Boš mogu prekleto dobro drgnit bukve, da boš lahko res z gotovostjo reku, da so ti zvarki oh in sploh super.
Sicer pa ne vem zakaj bi moral proteine dobivat iz nekih praškov, ko pa jih lahko iz okusnih zrezkov ipd. Sicer pa, definiraj bolj natančno, kaj misliš pod "dodatki". Samo če boš pa začel z onimi posodami, ki ti jih prodajajo v fitnesu, se bom ornk smejal. Ko sem jaz prvič šel v fitnes, sem stopu do inštruktorja in mu povedal, kakšen trening želim (pač bolj atletski, bolj mišična moč in definicija mišic kot pa masa), je rekel "ja ja, ti bom jaz dal neko prehrano, stane samo tolko pa tolko, če vzameš 3 sode, jih dobiš samo za tolko ..., zdej pa bejži tja in dvigavej kot veš in znaš ..." :D :D :D Fora je v tem, da večina teh inštruktorjev nima pojma o športni prehrani, nardijo par tečajev in preberejo par člankov v kvazi strokovni literaturi. Pol pa to prodajajo kot suho zlato. Bla bla bla.
Uporabniški avatar
 Tatjana
#43847
Se strinjam, da "praski" ne morejo nadomestiti normalne hrane in je tudi naj ne bi, saj so prehranska dopolnila. Prav pa pridejo, ko nimamo casa za obrok in pa po treningu, ker se dosti hitreje absorbirajo kot pa zrezki.

Obnasanje enih "prodajalcev" pa ne bom niti komentirala, ker jim gre samo, da cimvec prodajo.
Uporabniški avatar
 Manika
#43848
G-spot napisal/-a:...Sicer pa ne vem zakaj bi moral proteine dobivat iz nekih praškov, ko pa jih lahko iz okusnih zrezkov ipd....


Kaj pa rečeš na to, da tudi Nada Kozjek Rotovnik je tele praške, ker s prehrano ne dobi dovolj beljakovin oz. si včasih nima časa pripraviti obroka?
 G-spot
#43852
Ma Kozjekovo ful spoštujem. Ker ženska je res carica. Samo recimo, če bereš njene prispevke iz Poleta, ona daleč od tega, da bi kr neki propagirala vsesplošno potrošnjo teh praškov, ampak v prvi vrsti uravnoteženo prehrano, potem pa pride šele to. Seveda, če si športnik na takem nivoju kot ona (v bistvu trenira skoraj kot profi), potem ti dodatki (morda) dobijo svojo veljavo. Bi si pa drznil napisat, da je precej okrog tega v bistvu posledica intenzivnega lobiranja raznih proizvajalcev, ki oglašujejo v tekaških revijah. Potem se tudi avtorjem članka zapiše kaj takega, kar malo spominja na reklamo za uživanje različnih snovi.
Premoščanje obrokov, morda, ne bom rekel da ne. Čeprav jaz premoščam s čokolešnikom, cornyjem, banano in podobnim.
Narobe pri vsem tem pa se mi zdi zlasti to, da razni proizvajalci teh dodatkov prepričujejo popolnoma povprečne rekreativce, da je to za njih neobhodno potrebno. Ker to pa sigurno ne drži. Pri tistih boljših je pa gotovo stvar bolj poglobljene diskusije.

Lep tekaški pozdrav!
 tekac20
#43877
Zato pa so dobile te stvari ime "dodatki k prehrani", ker jih dodajamo k normalni uravnoteženi zdravi prehrani. Če bi samo te praške papali in se ne bi pravilno prehranjevali itak ne bi imeli od dodatki k prehrai nobene koristi. Ko je prehrana urejena tako kot je treba, se nato dodajo dodatki k prehrani, ki so praktičnega namena(npr. proteini iz sirotke-za po treningu ali kazeina-kot nadomestek obroka).

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA