teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
Uporabniški avatar
 Poldi
#58690
Za danes sem že čili odtajala, da ga zapečem s sirom v pečici.
Kmalu pa probam vampe po tržaško, njam so se mi zaluštal.
LP
#58704
Torej sladica brez sladkorja primerna za nas tekace:

Namocis pirino zrnje.
Recimo ena dva dni.
Namocis tako da imas za nekaj casa v hladiliniku kar obsotji ko odcedis vodo. Se prej to piro samo malo pokuhas ( cim manj da ne unicis cisto notrnajosti ). Lahko pa pustis tudi v namoceni presni obliki ampak predpostavljam da niste vsi navduseni surovojedi.

Potem si za vska obrok vzames nekaj obrokov pire in zmiksas s palicnim mesalnikom. Tako dobis eno skrobasto maso ( primerna za energetski stabilnejski vir ).

Potem dodas banano, malo sojinega mleka, malo vanille ali cimeta...

Posladkas pa z namocenimi suhimi smokvami ali pa z namocenimi rozinami.
Ko so nomacene jih zmeljes dobis eno marmeladno maso.

S tem osladis po okusu in naredis kroglice.

Te kroglice povaljas v zmletih lesnikih ali mandeljnih.

Priemrno tudi da neses s seboj na kaksen daljsi tek.
Mocan energetik, glikemicni indeks zelo nizek , zato trebusna slinavka ne nori, mozgani lepo delujejo pa tudi zelodcek ne vre.
Problem je edino ker ne mses miksati potem sk kasnim jabolkom ali limono ali pmaranco ( kar itak pri nobeni sladici ne smes ) ali iso-starjem
Zalivas z vodo in se sladis ne prisiljeno z prav oksuno sladkimi kroglicami.

Komu pa pomanjsevlanica ni dovolj pa lahko nareid kar kepe.


Pira se lahko nadomesti tudi s kuhanim prosom ( ce koga motijo prevec luscinaste vlaknine ).

Snezni pozdrav,
snezni tekac,
#58705
JA tiste ki rabimo tudi malo moci in aerobne vzdrzljivosti pa ena jed ki je lahka pa vendar zelo mocna in se jo da nositi v nahrbtniku je lahka pa znesljivo ne bo zmrznila ce ji boste dodali mascobe...
Sredi snezne poljane ali tudi na 2000m se jo da jesti na zlico.

Namocis ajdovo zrnje ...
Zrnje ko postane mehko za tiste ki zelijo presnojedo varianto samo dodamo malo olja zaradi preprecevanja zamrznitve tiste ki pa imajo rajsi polpresno varianto pa popeces potem zrnje na neki masti ( kokosova, palmovo olje, pa tudi olivno sluzi ampak pozimi je holesterol se kako koristna zadeva ). MAlo se posolis.

Potem si naredis iz avokada maso v multi-praktiku. Dodas malo petersilja zopet olivnega olja cisto malo da preprecis zmrzovanje pa za okus lahko cisto malo cesna ( tisti ki se niste vajeni okusa avokada jaz ga namrec prej nisem in sem rabil nekaj casa da mi je prirasel ). Pa malo soli.

In to si serviras v plasticno posodo kijo lahko zapres,,,na dno ajdino zrnje, na njo pa nalozis kot nadev ali neke vrste trdnejsa omaka pa avokadov namaz. Zadeva obstoji pod lediscem ce je kaj vode pri roki sicer pa sneg ali pa pri prvi koci caj preko ( brez sladkorja da se ne zmiksa pri slabsem zimskem prebavljanju ko je treba vse vreci v energijo ). Zanesljivo da moci in kalorij pa se gradbenega materiala kot vsak zrezek. Pa se primerno za v rukzak...ali celo v tekasko torbo.

Se bolj zanseljivo pa je da se prej transformira v energijo kot zrezek pa se lahko je...pozimi sploh zleo pomembno da ne obstoji v zelodcu ko sredi mrzle zime sredi snega obstojis brez energije se ni za hecati.
Uporabniški avatar
 Bajsi
#60828
Helou!

Sladko kar taku

Kupimo zamrznjene Pečjakove borovničeve knedlne; bolj se izkažemo z doma narejenimi. Kupimo še sladoled z okusom stracittele in sladko smetano.
Knedlne skuhamo, smetano stepemo skupaj z vanilijevim sladkorjem. Na velik krožnik naložimo 2 knedlna, 2 kepici sladoleda, nabrizgamo stepeno sladko smetano in malo prelijemo s slivovo marmelado obogateno s slivovim žganjem.
To je bila pika na i tokratnega nedeljskega kosila.

Pa dober tek!
Nazadnje spremenil Bajsi, dne 22 Feb 2006, 07:05, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 Pet5ra
#60841
Bajsi napisal/-a: ...bolj se izkažemo z doma narejenimi...


Za 20 kosov (ali več, odvisno od velikosti):

500g skute
300g-350g ostre moke
50g margarine
50g sladkorja
2 jajci
1 vanili sladkor

Sladkor in margarino penasto umešamo. Primešamo še jajci. Dodamo skuto in moko ter ugnetemo testo. Če je testo pemehko dodamo še malo moke. Iz testa oblikujemo cmoke, v katere lahko damo sadje po želji (odlični so tudi s koščkom čokolade). Cmoke kuhamo 15 min.

Dober tek :D
Uporabniški avatar
 Bajsi
#82852
Helou!
Dobro leto bo minilo, kar smo nazadnje cedili sline pri tej temi.
Da za nekaj časa prekinemo (eno leto, mogoče?!?) sušo v ustih vam na krožnik polagam nekaj, kar je nastalo ta konec tedna.

Piščanec v pradižnikovem kariju

Olivno olje, maslo in dobro nasoljene kocke piščančjega fileja; dodobra popečemo in meso odstavimo. Na razgreto maščobo damo žlico gorčice, še boljše je žlička gorčičnih semen, debelo strt česen, strt poper v zrnu, kavno žličko ingverja in kurkume, žlico curryja in nakockane pelate. Rahlo kuhamo 10 minut. Dodamo meso in kuhamo nadaljnih 20 minut na zelo zmernem ognju.

Limonin riž

Na olivnem olju prepražimo ingver v prahu, limonino lupino in gorčico. Ko se malo ohladi dodamo sok ene limone. Riž skuhamo "al dente" in premešamo s pripravljeno limonino "omako". Dodamo še zajeten šop grobo nasekljanega peteršilja.

Na krožnik serviramo riž v obliki vulkanskega kraterja in v krater stresemo piščanca v paradižnikovem kariju.

Zraven ponudimo vino po lastnem okusu, še boljše pa pivo z limono ali radler.

Za sladico pa:

Pomaračni koluti s čokolado in sezamovimi hrustki

Pomarančo olupimo in narežemo na 1 cm debele kolute. Kolute položimo na papir za pečenje in polijemo s sezamovim sirupom: v rumu skuhamo oz. karameliziramo sladkor in dodamo precejšno količino sezamovih semen.
Ko se sirup strdi, kolutke obrnemo in prelijemo z raztopljeno čokolado. Pustimo nekaj minut v zmrzovalniku, da se obloga dodobra strdi.

Pa dober tek!
Uporabniški avatar
 Bajsi
#83261
Helou!
Vceraj je bila dan za sladke poizkuse.
Torej, nastala je sladica po imenu:

Palačinke z bananami

Za dva Bajsija zmešamo v gladko maso 80g moke, pol pecilnega praška, 1 dcl mleka in 2 rumenjaka. Beljake stepemo s ščepcem soli v trdo in previdno primešamo masi.

Na 1cm debelem kosu masla karameliziramo 3 zvrhane žlice belega sladkorja. Na to položimo 3 po polovici prerezane banane in pražimo dokler ne porjavijo. Na koncu dodamo 0,5 dcl ruma in pustimo na toplem, da alkohol izpari (ali pa tudi ne).

Spečemo 8 palačink premera 15 cm in debeline 1 cm. Na krožnik serviramo dve palačinki, jih prekrijemo z bananami, potresemo s cimetom in dodamo žlico sladke stepene smetane. Pokrijemo z drugima dvema palačinkama in prelijemo s karameliziranim sokom. Dodamo še eno žlico sladke smetane ter dodamo žlico kateregakoli sladoleda.

Zraven pa kozarec kakšnega zelo sladkega Chardonneya.

Slika

Pa dober tek!
 Nataša
#83267
:shock:

a mi lahko tole temo, prosim, en zaklene. Sem BZR.

:shock: :shock: :shock:

Lučko, a ti vidš to? (kje je un smajli z jezikom do tal?)

Bajsi, :cast1: :lol:
Uporabniški avatar
 Bajsi
#83747
Helou!
Ko je ravno čas pusta, mask in krofov; v soboto ob 9.00 sem bil narisan v Velikih Laščah v gostilni Pri Kuklju. Imajo zares izvrstne krofe, ki ostanejo puhasti še 24 ur po izdelavi. Tudi cena mislim, da je primerna: za 24 komadov sem odštel 20,?? ojrov.
Za razliko raznih industrijskih, kot so zajčkove dobrote in trojanski rubber biscuit, so kukljevi krofi zares poslastica.
Pri Kuklju delajo krofe seveda skozi vse leto in so odprti vsak dan razen ponedeljka in torka. Razen krofa pa lahko pomlatite tudi kakšno dobro kosilo.

Pri Kuklju

Pa dober tek!
Uporabniški avatar
 -metka-
#83942
Ne vem, ali je kdo že napisal, ampak ko smo ravno pri krofih.... do sedaj sem najboljše jedla iz slaščičarne Rašica v Črnučah (ob glavni cesti, cca 50 m pred obračališčem LPP št.6 če se peljete iz Lj v Črnuče; visi tabla). Mljac.... pa niso edina stvaritev, ki jo ponujajo 8)

p.s. oni filani z vanilijevo kremo in preliti s čokolado so še posebno apetitlich...
 ton
#83982
Pri Kuklju se tu in tam ustavimo tudi po božansko pehtranko, če me spomin ne vara, pa tudi ocvirkovca ni bila slaba.

Glede krofov - ravno snoč sem zmazal enega zadnjih - pa menda velja, da sodijo v top 3 najbolj škodljivih hran na svetu (jaz se tolažim, da to velja samo za ameriške 'donoughts'...)
Uporabniški avatar
 Bajsi
#91514
Helou!
Špartanski vikend zahteva špartansko kosilo:

Špinača z jajci

Slika

in sladica:

Vanilijev puding z višnjami

Slika

Pa, dober tek!
Uporabniški avatar
 Bajsi
#97518
Helou!
Sončka rada zajebe predale, zato pa ne zajebe odličnih sladic.
Recept najdete v nezajebanem predalu.
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA