teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
#271515
Patakefore, jaz bi na tvojem mestu imel v primeru, ko ne veš kdaj bo naslednji obrok, s sabo kakšen 100% sadni smoothie ali pa kakšen zavojček t.i. študentske hrane s čimer bi si dvignil trenutno energijo do naslednjega zdravega obroka, če je seveda izvedljivo. Če pa seveda masa ne gre dol je pa manjši input kilokalorij skoraj vedno zanesljiv. Sicer je pa dandanes v industrijsko pripravljeni hrani, prigrizkih... odločno preveč maščob in to ponavadi nasičenih, na žalost. Praviš, da nimate v službi zdravih obrokov, enako je pri nas. Zato sem že leta nazaj, ko sem začel delat, "navadil" kuharice, da imam vedno naročeno sadno malico s tuno pa je "koza cela in volk sit" :lol: jaz jim pa poplačam z nasmehom... :D
Topilcev maščob pa ne bi svetoval. Bolje je malo počasneje z naravo, kot prehitro s kemijo. Naravni fatburnerji: artičoka, vitamin c, polnozrnat kruh, pšenični kalčki, če piješ kavo, je tudi stimulans, samo brez mleka in sladkorja!...
 wind
#271550
Patakefore napisal/-a:Ampak kile se pa ne premaknejo nikamor :cry:


Če človek dalj časa ni aktiven, bo trajalo več mesecev, da se sploh aktivira kurjava maščobnih zalog. To sem izkusil pred leti, ko sem imel večmesečno pavzo zaradi kolen, in ko sem potem spet začel migat, je bila teža skoraj štiri mesece popolnoma enaka, takrat sem šele prilezel v svojo pravo formo, potem je počasi šel špeh, ki se je nabiral med prisilnim počitkom.

Pa še nekaj je, mislim, da je za učinkovito kurjavo maščob treba imet vsak teden tudi dolgo počasno aktivnost, ne samo stalno hitre kratke. Za uro ali dobro uro imaš dovolj glikogenskih zalog v telesu; maščob se porabi malo, če sploh kaj. In pri previsokem utripu je slaba raba maščob. Torej ne stalno na isti hrib v max tempu, pojdi še v hribe, kjer narediš vsaj 1000 viš.m. v zmerno hitrem tempu, nič teka, torej več ur hoje; ali pa dodaj dolg počasen tek z malo višinske razlike.

Skratka, potrpljenje, pa bo. :D
#271779
Sem začel prakticirati, da grem en dan na hrib "na polno" z visokim srčnim utripom, drugi dan pa orbittrek na 65%max srčnega utripa kolikor dolgo pač zdržim, za enkrat je to dobra ura!
Ko se vreme malo izboljša pa mam namen orbittrek zamenjat za počasen tek po ravnini.

Bomo videli kaj bo! :)
Uporabniški avatar
 MBrando
#272072
Kaj pa menite o domačem čokoladnem mleku, namesto da se kupuje umetna zadeva polna aditivov in Ejev?
Recimo fajni presni kakav, kateri vsebuje še vse od več kot 300 hranil, ter je hrana Bogov: kot so se strokovno izrazili Inki?
Zraven pa mleko 1,6 in stevija oz, javorjev sirup oz. med?

Ali pa druga opcija. Whittard vroča čokolada z dodatkom čilija? Je pa res,da še nisem probal kako bi to bilo v hladni različici? Morda kod puding, pa bi lepo z zličo jedel :clap:
 brezlj
#272111
Sicer sem do sedaj uporabljal tele beljakovine, sam če je tok simpl naštimat mešance doma, pol je pa mogoče res za razmislit, da si nardim sam. Je pa velik laži pojest to k je prpravljen :wink:
Nazadnje spremenil brezlj, dne 11 Okt 2016, 13:30, skupaj popravljeno 2 krat.
#272113
Še bolj okusno kot domače čokoladno mleko je domač čokoladni puding narejen iz posnetega (posnamem sam) domačega mleka, bio črne čokolade, kanček sredice vanilijevega stroka in seveda škrob. Čokolada je res hrana bogov, po okusu in vsebnosti zdravih snovi. Sam ne kakšna milka ali low budget...
Uporabniški avatar
 MBrando
#272280
samojed20: No vidiš. To sem čakal, da ima kdo podobne ideje in jih je realiziral. Namreč, če pogledam kaj se nahaja v čokoladnem mleku iz štacune (pa ajde, občasno še gre. Ko si na knap s časom ali pa si pozabil si doma narediti) in kaj lahko jaz naredim doma (90% bolj zdravo. Ajde, puding v prahu še vedno vsebuje določene zadeve, ali ipak), je pol tehtnica na moji strani. Bom probal za naslednji trening z kvalitetno vročo čokolado, pol pa z pudingom. Drugače pa sem sedaj na polnozrnatem grizu z banano, ter žličko 100% presnega kakava. Fenomenalno!
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA