teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
 aleš
#3493
ALI SE KDO SPOZNA NA ENRGIJSKO HRANO(RAZNE ČOKOLADNE TABLICE ENERY BAR)IN KJE SE JIH NAJCENEJE DOBI KER SO PRECEJ DRAGE IN ČE BI JIH JEDEL PO VSAKEM TEKU BI ZAPRAVIL CELO PREMOŽENJE
Uporabniški avatar
 Matevz
#3508
Prvo vprašanje v zvezi z bari je, kdaj jih rabiš. Jaz jih jem le redko, za tekaške treninge imam kakšnega s sabo le pri tekih, ki so daljši od dveh ur, pa še potem je odvisno od počutja, ali ga pojem ali ne.

Tudi pri dolgih treningih, pa se lahko potreba po njih (oziroma ogljikovih hidratih) nadomesti s kakšnim napitkom a la Isostar.

Pri daljših kolesarskih treningih običajno pojem kakšen bar ali pa gel, kar je povezano tudi s tem, da moraš prehrano za dirko preizkusit že prej na treningu, pri triatlonu pa je to še ekstra pomembno (v primerjavi z npr. maratonom).

Jaz sem kot najcenejšo varianto našel Powerbar oziroma Powergel s pretečenim rokom. V trgovini na križišču Resljeve in Komenskega (zdi se mi, da je Prosport - pri gimnaziji Ledina) se jih občasno da dobiti. Pa tudi sicer so cene tam ugodnejše kot v drugih trgovinah, sploh če kupiš večjo količino.
Uporabniški avatar
 mirko1
#24786
namesto dragih energijskih tablic na daljših tekih(2do3...ure)uporabi rozine.energija v trenutku.
Uporabniški avatar
 mirko1
#24787
namesto dragih energijskih tablic na daljših tekih(2do3...ure)uporabi rozine.energija v trenutku.
Uporabniški avatar
 tomaz ny
#25226
mirko1 napisal/-a:namesto dragih energijskih tablic na daljših tekih(2do3...ure)uporabi rozine.energija v trenutku.


Ali pa med-takoj preide v kri. Suho sadje, polenta...
Uporabniški avatar
 Matevz
#25230
Kot sem že napisal, odvisno za kaj rabiš. Na Maratonu ne rabiš nič "takoj za v kri". Še manj na Ironmanu. Rabiš energijo, ki bo šla počas v kri. Hitro v kri povzroči tudi ful hiter skok insulina in to lahko povzroči težave (insulinski šok) pri izčrpanih dirkačih. Če pa je za to, da 30km na treningu odlaufaš pa ni problema.

Treba je vedet kaj in zakaj vase metat.
Uporabniški avatar
 Tjasi
#40774
Jaz ene trikrat na teden pojem kaksno beljakovinsko tablico, pol ure po treningu oziroma takrat, ko nimam casa pripravljati malice.
Meni se zdijo ( predvsem nekatere) super nadomestilo obroka, ker je zelo uravnotezen obrok, pa se super okusi so.

Narocam jih na
www.mojaprehrana.com tako kot tudi vse ostale izdelke.
 snezni_tekac
#40778
aleš napisal/-a:ALI SE KDO SPOZNA NA ENRGIJSKO HRANO(RAZNE ČOKOLADNE TABLICE ENERY BAR)IN KJE SE JIH NAJCENEJE DOBI KER SO PRECEJ DRAGE IN ČE BI JIH JEDEL PO VSAKEM TEKU BI ZAPRAVIL CELO PREMOŽENJE

Ce se s tekom ali kaksnim drugim aerobnim vzdrzljivostnim sportom nameravas nactneje oz. dlje casa ukvarjati potem ti svetujem da se ogibas vseh umetnih in spocanih stvari v obliki tablic, gelov, ...
Poskusi si pripravljati naravne stvari in se na njih tudi kaliti med treningi.

To pa je res ena taka izkusnja da sem to gor prisel se mi kaj boljsega v teh petih letih kar se udelezujem kaksnih prireditev in sam si orgniziram kaksne ekstremnejse vzdrzljvostne ture ( bilo da je kolo, bilo da je tek ali da je trekking ) ne bi moglo kaj boljsega zgoditi. Se kar nekaj casa bom ponosen na to spoznanje.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA