teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
 ton
#92883
A več-tloni veljajo?
KEr na zeleni seznam potem nujno sodita akvatlon Snovik in duatlon Kamnik, za katera so (predvidevam) mame nastopajočih v mlajših kategorijah pripravile neskončne količine riževega narastka z jabolki, raznih drugih sladic in sadja (including domače češnje). Čudovit primer samoorganizacije!
Uporabniški avatar
 RoKo
#94224
Črni seznam - Mislinja (klobas,hot dog), pa še sadja ni bilo opaziti

Zeleni seznam - Glinščica (pašta-sicer z mesom), sadja več kot dovolj, prepečenec z marmelado in ostalo pecivo
Nazadnje spremenil RoKo, dne 20 Jun 2007, 12:12, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 RoKo
#94381
Tek okoli Bukovniškega jezera za Pomurski pokal


rudi.k napisal/-a:Zadnjič se je eden pritoževal nad hrano na koncu teka - tukaj si dobil vodo iz kantice samo, če si oddal blokec!


Torej so uvrščeni na zeleni seznam :D , brez mesa.
Uporabniški avatar
 mare
#94407
Res ne vem, zakaj se je treba toliko razburjati in šimfati organizatorje, če ne pripravijo obrokov vsakomur pisanih na kožo. Če se je pač nekdo odločil, da česa ne bo jedel, ali pa nečesa ne mara, naj pač ne je. Meni se zdi precej bolj kritično, da pri nas nikjer (niti v restavracijah) ni podatkov ali je v hrani glutena, kar pa zdravstveno ogroža 1% populacije, ki boleha za celiakijo. Podobno na slabem so sladkorni bolniki, alergiki in še nekateri drugi, mi se pa prepucavamo ali so bili makaroni dobri ali razkuhani.
Uporabniški avatar
 ZHAK
#94420
Sam sem eden tistih, sicer redkih, ki ne jedo zelenjave, zato bi imel v primeru, da bi bila hrana samo za vegetarijance, ravno tako probleme. Je pa res, da se da za vas ravno tako poskrbeti z malo dobre volje. Npr. meso za pasulj se kuha posebej, makaroni s polivko ali brez, lahko tudi z brezmesno omako, sadje za nemesojedce...
Tale debata se je dobro razvila, pa če kdo od organizatorjev bere tale forum, bomo lahko kmalu vsi dobro jedli. Mogoče bi se lahko oglasilo več mesojedcev in še oni povedali svoje, drugače bodo organizatorji mislili, da ste med nami sami vegetarijanci.
 tinci
#94421
zanimivo temo ste odprli.
sem vegetarijanka, naceloma zato, ker se bolje pocutim, ce ne jem mesa in tudi zato, ker nikoli nisem marala jesti mesa, ampak ko sem zivela se pri starsih sem ga kar "morala".
no, v glavnem, hocem povedati, da je vecina vsejedih, in da smo vegetarijanci in drugi, ki bolehajo za katero od bolezni, ki zahteva posebno dieto, pac prikrajsani za obrok po kaksnem organiziranem teku. ampak mislim, da smo tukaj izgubili rdeco nit in ni treba da se jezimo na organizatorje, ce niso pomislili na vse "nevsejedce", mi lahko s seboj prinesemo svoje vrste jedi, pa se imamo prav tako v redu, saj je po mojem mnenju na takih organiziranih tekih bolj pomembno druzenje z ljudmi in ne toliko kaj dobis za jesti.
lptina.
Uporabniški avatar
 ZHAK
#94422
Se popolnoma strinjam, ampak v hladnem vremenu pa le paše topel obrok.
Uporabniški avatar
 RoKo
#99146
Zeleni seznam - Modrasov tek Podgorje
Uporabniški avatar
 DuleKTKV
#99216
Če bi hoteli ustreči vsem okusom in načinom prehranjevanja bi se še v kaki dobri restavraciji zagotovo našel kdo, ki bi nergal... :?

Res, da je na prvi pogled delitev na mesojedce in vegeterijance najbolj univerzalna, zagotovo pa ni tako enostavna, kot se zdi. Sam sem vsejedec in kot tak jem tudi sadje, kompote, palačinke, šmorn, jogurte, kruh in marmelado, različna peciva ipd. in se mi sploh ne zdi potrebno ali nujno po teku jesti mesni obrok (včasih tudi ne paše..). Tako, da če bi se organizator odločil za neko brezmesno varianto to odobravam, le da bi bilo tega dovolj za vse in da ne bi bilo treba v nedogled čakati, da prideš na vrsto... :x

Kot je znano, je za hitro regeneracijo po teku dobro čokoladno mleko ali npr. sadni jogurt z medom, pa tega še nisem videl na nobeni prireditvi :shock: Verjetno se organizatorji malo bojijo prehudih kritik, če bi se odločili za kak originalno in novo rešitev, ker ljudje smo pač taki, da najprej spljuvamo potem pa šele premislimo... :oops:

Ampak jaz bi vseeno rekel: kar pogumno, nihče ne bo umrl, če po nekaj km teka ne bo jedel makaronflajša, mogoče si bo pa prireditev zapomnil (tudi) po malo drugačni papici :)
Uporabniški avatar
 mirko1
#99222
:clap: :clap: :clap:
lp ,mirko
 trdi
#99236
DuleKTKV napisal/-a:Kot je znano, je za hitro regeneracijo po teku dobro čokoladno mleko ali npr. sadni jogurt z medom, pa tega še nisem videl na nobeni prireditvi :shock: Verjetno se organizatorji malo bojijo prehudih kritik, če bi se odločili za kak originalno in novo rešitev, ker ljudje smo pač taki, da najprej spljuvamo potem pa šele premislimo... :oops:

Mleka ne sme biti, ker to je od živali. Nekateri zavračajo tudi mlečne izdelke. :D Jajc ne sme biti, je od živali. Med je tudi od ubogih čebelic. Jogurt je od tete krave. A niso za nekatere neprimerne tudi nekatere vrste zelenjave, da sploh ne omenjam, da ne jedo ničesar rafiniranega? S tem zadnjim mislim, da je riž fuj, če ni uvožen z neke posebne bio kmetije na Japonskem, kjer delajo tudi posebne preparate iz alg. Cena seveda 1000 evrov pošiljka. :)
 klopotec
#99251
Si pa zajedljiv , TRDI. Daj še malo onaniraj.
Uporabniški avatar
 DuleKTKV
#99344
Ne se jezit na trdega, popolnoma prav ima... Nemogoče je ustreči vsakemu posebej, vedno in povsod se bo našel kdo, ki mu filozofski in metafizični razlogi narekujejo točno določen način prehranjevanja in ostalega bivanja...

Sploh je tale pogostitev na prireditvah mogoče en relikt, ki v sodobnosti nima več prave funkcije. V starih časih, ko je bilo do hrane težko priti in so tudi ljudje do nje imeli drugačen odnos kot danes (veljalo je: če ti pade drobtinica na tla poberi in poljubi jo - ali nekaj podobnega), ko kruh mečemo v smeti. Včasih je bilo obvezno gosta tudi pogostiti - od tod tudi beseda gost...(ali pa obratno :? ) Še dandanes si marsikje, npr. pri moji mami ali tašči, deležen posiljevanja s hrano in zamere, če ne ješ, čeprav nisi lačen. Kajti danes je hrane preveč! Vsak po svoje si določa svoj režim glede na življenski pogled in filozofijo, navade, službo itd. Hrano je danes mogoče dobiti na vsakem vogalu, dan in noč, kakršnokoli, lahko si jo pa sestaviš sam ali tako, ki jo jejo Gorenjci ali pa Zanzibarci...

Kar se mene tiče, bi lahko obrok na tekih mirno ukinili, zraven postavili štant s hrano, ki jo je treba kupiti, štartnino pa temu ustrezno znižali :)
Uporabniški avatar
 ZHAK
#99348
Res je, saj tečemo zaradi veselja, ne zaradi hrane.
Tudi z majice in podobna spominska darila, ki jih dobivamo na prireditvah nam včasih niso prav ali všeč, pa se zato ne pritožujemo.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA