teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
Uporabniški avatar
 javor-18
#139067
Najraje testenine, da lahko naslednji dan lažje tečem in iz mojih izkušenj gre najlažje na OH. :?
 wind
#139093
Ravnokar pijem tole mešanico (nisem laufal, je pa uporabno tudi po teku):

- dve žlici skute
- 20g Designer Whey vanilija
- 1 banana
- nekaj rezin jabolk iz kompota
- 1 dl mleka
- nekaj vode, da je vse skupaj dobre pol litra napitka

(lahko tudi kakšno druga sadje v kompotu, breskve, ananas, če je komu premalo sladko ali potrebuje več OH, dodaš žlico vanilijevega sladoleda, ali pa rjavi sladkor)

Dober tek tudi vam! :D
Uporabniški avatar
 Loni
#140658
klopotec napisal/-a:
LoniM napisal/-a:So mene tudi prepričevali, da iz kupljenega, še posebej pa kakega 0,5% mleka nič ne rata. Mi je ratalo narest probiotični, navadni jogurt in kefir. Ne morem glih rečt domač, ko pa je mleko iz tetrapaka. V Lj kake kravce glih nimam v bližini, da bi pa skakala do tržnice samo po pol litra mleka, se mi pa tudi ne splača oziroma da.


Motiš se, splača se. Pa saj mi tekači radi skačemo. pa tečemo, pa kolesarimo. In na Lj tržnici se marsikaj dobrega dobi, včasih več kot lahko dobim jaz na deželi.


Klopotec, ves čas dopusta v bohinjskih koncih smo hodili s piskrom k sosedovim, delali kislo mleko in skuto, njami, kupila sem tudi kravji sir, tega imam še s sabo. Zdaj sem pa spet na tetrapakih, ampak nič ne de. Smo bili pa prav hecni, ko smo spotoma preverjali posode na okenski polici, ali je kislo mleko že narejeno ali ne.
 klopotec
#140686
Ja, surovo mleko je res delikatesa, za razliko od uničenega pasteriziranega. Mi smo ravno včeraj ostali brez mleka, ker bodo krave imele teličke. In sedaj skačem okoli in iščem kmeta, kjer bi dobil mleko. In če verjamete ali ne, je danes to na vasi zelo težko. Zaenkrat mi še ni uspelo.
Mamo pa doma enega pritlikavega pinča in vedno ko prinesemo mleko, ga malo dobi v posodico. Z velikim apetitom ga zmaže. Včeraj pa mu je žena nalila malo iz tetrapaka (sin hoče alpsko mleko). Kužek je skočil do posode, nakar ga je kar odbilo. Niti pritaknil se ga ni. Zgleda da so tudi psi bolj pametni kot mi. Za mačko pa sem vam že napisal. Se ga tudi ne dotakne.
Uporabniški avatar
 maca
#140690
moja izkušnja s Faakersee je, da je sirotka najboljša za odžejat, nahranit,... veliko boljša kot katerikoli energetski napitek kot npr. isostar, enervit ipd.

sicer sem po teku volčje lačna :? in bi pojedla vse, kar mi pride preveč blizu, samo da ni kakšna težka mastna hrana (ali sladica). tako da največ pojem skute, jo zmešam z grškim jogurtom, ki je kakor smetanca, dobi se ga pa v šparu ( :arrow: pol kilska piksna za manj kot 5 EUR), temu dodam kar sveže zmiksano sadje, med, limono, kar mam pri roki. v zimskih mesecih pa ponucam doma pridelano marmelado.

odlična je ajda, ki ji primešam drobno narezano sadje (banana obvezna), brez sladkorja, lahko samo med. namesto ajde je včasih mlečni riž, prosena kaša,... :laola

če je kriza, je pa sredi noči še žličkanje nutele v postelji (in pod odejo) :oops: in ne povedat otrokom :!: .
Uporabniški avatar
 5rca
#140692
maca56 napisal/-a:žličkanje nutele


:lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
 mazi
#140700
maca56 napisal/-a:moja izkušnja s Faakersee je, da je sirotka najboljša za odžejat, nahranit,... veliko boljša kot katerikoli energetski napitek kot npr. isostar, enervit ipd.

.
V kakšni obliki in kje pa se dobi sirotka...? :?:
Uporabniški avatar
 aisha
#140702
pa še majhen nasvetek poleg prehrane, še tekočina, ki je, saj veste :lol: , zeloooooo pomembna v teh vročih dneh

poleg vseh izotoničnih napitkov, ki jih lahk kupite, si izotonično pijačo lahko pripravite tud doma: pol litra vode + majhna žlička soli + žlička sladkorja + limonin sok ali sok po želji, tako da izboljšate okus

ker se zeloooooo znojimo, ko tečemo, moramo nadomestiti elektrolite :? , tako da lahko hrano po vadbi mal bolj posolite, to je en način

kalij in magnezij je fajn nadomestiti s sadjem ali zelenjavo - še posebej limonami, pomarančami, paradižnikom in, seveda, bananami - če si privoščimo kozarec pomarančnega ali paradižnikovega soka po vadbi, tistega ta pravega, "ujamemo" skoraj ves kalij in magnezij nazaj :lol:

lepo se mejte

aisha :wink:
Uporabniški avatar
 Loni
#140703
V tekoči obliki, če ne delate sira doma, se jo še najlažje dobi pri kakih prodajalcih mlečnih izdelkov na tržnici. V tgovinah je navadno že "obogatena" z raznoraznimi okusi, Eji in cukrom.
Sama sirotko ali pinjenec uporabljam tudi pri peki kruha (vodo oziroma mleko zamenjam s sirotko).
Aja, imaš pa še fermentirano sirotko, reče se ji kisava, to pa kupim na bio tržnici pri enih kmetih iz Čadrga, imajo pa tudi albuminsko skuto (sladko - ni mišljen cukr, da ne bo pomote), no, to sem zasledila tudi v bohinjskem koncu. Poleg glavne tržnice sirotko & co najdeš tudi na tržnici v BTCju ali v Kosezah. Sirotko se da pa tudi fajn zamrzniti, jaz jo dam kar v pollitrske plastenke.
No, tu je malo več o mlečnih izdelkih:
http://www.mlekarna-planika.si/izdelki
 klopotec
#140707
aisha napisal/-a:pa še majhen nasvetek poleg prehrane, še tekočina, ki je, saj veste :lol: , zeloooooo pomembna v teh vročih dneh

poleg vseh izotoničnih napitkov, ki jih lahk kupite, si izotonično pijačo lahko pripravite tud doma: pol litra vode + majhna žlička soli + žlička sladkorja + limonin sok ali sok po želji, tako da izboljšate okus

ker se zeloooooo znojimo, ko tečemo, moramo nadomestiti elektrolite :? , tako da lahko hrano po vadbi mal bolj posolite, to je en način

kalij in magnezij je fajn nadomestiti s sadjem ali zelenjavo - še posebej limonami, pomarančami, paradižnikom in, seveda, bananami - če si privoščimo kozarec pomarančnega ali paradižnikovega soka po vadbi, tistega ta pravega, "ujamemo" skoraj ves kalij in magnezij nazaj :lol:

lepo se mejte

aisha :wink:


Napitek si sigurno lahko naredimo doma in ga ni treba kupovati. V kupljenem boste dobili sintetične elemente, v doma pripravljenih svežih pa organske, ki jih telo posrka mnogo več.
Zmotila me je sol v tvojem receptu. Problem današnjega človeka, ali pa eden od problemov, je mnogo prevelika poraba soli in to prečiščene, osiromašene morske soli. Dobite samo natrijev klorid. Tega pa je v telesu modernega človeka že tako ali tako preveč. Tako da je žlička soli absolutno preveč. Če že, potem dajte za noževo konico, še bolje pa nič. To v primeru normalnih aktivnosti, recimo do 10 km teka na dan. Če pa gre za ekstremne aktivnosti pa se lahko doda malo soli. Vendar dokler čutiš da je tvoj znoj slan, veš, da ti soli ne manjka.
Soli se izogibajmo, brez strahu da bo kaj narobe. V preedelani hrani, ki je današnji človek poje največ, je vsepovsod dodana sol.
Uporabniški avatar
 aisha
#140712
klopotec, pozdrav, res je, my mistake, noževa konica al dva ščepca, ta mala, je čist dovolj, TNX

aisha :wink:
 ton
#140714
Klopotec, neizčrpen vir si (jaz pa zmeraj dobim slabo vest in si zabičam, da moram pa res najti oni sokovnik, ki sva ga s predrago dobila za poročno darilo), mene pa matra tole ob soli: kako, da je pri ekstremnih zadevah vendarle zmanjka?
Poslušam ironmane, ki dejansko na tekmi goltajo tudi slane tabletke. Sprašujem torej: kako hudiča se vsa prevelika količina soli nekje v miru ne naloži, da bi jo imeli na zalogi za takšne izjemne primere?
Uporabniški avatar
 aisha
#140717
ja, sol, je res problem, zadeti pravo količino, ...

pa še en recept, mogoče za zajtrk ali pa po teku:

breskev ali dve
pusta skuta
med
laneno seme
ovseni kosmiči

vse na kupu: OH, beljakovine in zdrave maščobe

dober tek

aisha :wink:
 klopotec
#140719
ton napisal/-a:Klopotec, neizčrpen vir si (jaz pa zmeraj dobim slabo vest in si zabičam, da moram pa res najti oni sokovnik, ki sva ga s predrago dobila za poročno darilo), mene pa matra tole ob soli: kako, da je pri ekstremnih zadevah vendarle zmanjka?
Poslušam ironmane, ki dejansko na tekmi goltajo tudi slane tabletke. Sprašujem torej: kako hudiča se vsa prevelika količina soli nekje v miru ne naloži, da bi jo imeli na zalogi za takšne izjemne primere?


Ekstremni napori in sol. Vprašaj tek v snegu, kako se on oskrbuje s soljo in boš presenečen. In ravno včeraj zvečer je zaključil res ekstremno stvar.
Uporabniški avatar
 damajanty
#140733
Meni po teku najbolj paše pit, tako da trenutno voda iz hladilnika ali pa razredčen hladen kakav. Od hrane pa pol kakšna jabolka, keksolino, ringloje, jabolčni zavitek, pač nekaj preprostega, kar je na dosegu.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA