teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
#196867
Vreme gele mam samo one s kofeinom in tega vzamem ko je res kriza, oziroma če je bilo polnjenje preslabo in mi koncentracija ter moč izrazito padeta (no pa tudi ko bi rad rekord laufal :mrgreen: ).
Drugače pa ti pravim ugotovil sem da mi zelo ustrezajo bobipalčke, frutabela Active ali pa Žita-mleko-jabolko, pa piškotki Delizie di Pera ki mi tudi niso presladki. Z liste dodatkov sem tako črtal večino "profesionalnih" dodatkov (beljakovine - whey, itd.) ker pravim bi rad bil čim bolj na "naravni" hrani ker sem nekak mnenja da telo ima več haska od tega, no o tem bi se dalo spet na dolgo in široko debatirat :roll: ampak to je moje prepričanje, ko mi bo spet do praškov pa jih bom jemal ker nimam nič proti njim ravno nasprotno zdijo se mi zelo praktični.
Kot drug vir sladkorja pa pravim da pijem, če imam izotonični napitek je ta bolj razredčen, ga pač več spijem. Prišpraš precej, no vsaj jaz ki delam tedensko nad 100K in rabim dosti hrane...

Upam da sem kaj pomagal.
#196892
Meni se tudi ne zdi ravno zločin nad lastnim telesom, če na polmaratonu tam okrog 15. kilometra ('za srečo') stisnem en gel in na maratonu tam po eni uri na pol ure (cilj je vnos tam okrog 300 kalorij na uro) - zakaj bi matral telo, da predeluje maščobe?
Se pa ravno pripravljam, da bi OH praške, ki jih zlorabljam cele božje dni med in po treningi, zamenjal s čim 'manj invazivnim' - tu je problem, ker enostavno ne morem pojesti dovolj OHjev v naravni obliki.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA