Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

#314762
Na misel mi je padla ideja o ustanovitvili Tekaški Pokal Osrednje Slovenije.

Poznamo že kar nekaj pokalov, kot so Dolenski tekaški pokal pa tudi Gorenjci imajo nekaj podobnega. Tako sem dobil idejo, da bi ustanovili pokal tudi na področju osrednje Slovenije oz. v okolici Ljubljane.
Pokal naj bi vklučeval bolj lokalne tekaške prireditve z namenom popularizacije le teh. Nastala bi pozitivna tekmovalnost amaterskih tekačev različnih profilov tekačev vseh generacij. Vsi teki bi se točkovali vodila bi se evidenca in tako bi se na nek način ustanovila neka širša skupnost tekačev. Na koncu sezone bi podelili pokale in razglasili najboljše po skupinah.
Pokal naj nebi vključeval velikih tekaških prireditev ampak le manjše teke.
Torej to je ideja in upam da vam je všeč. :laola
Čakam na vaše pripombe, predloge in morda tudi že kakšen konkreten predlog katere teke bi v pokal lahko vključili.

Lp Gorazd
#315696
Idejo pozdravljam. Za tak pokal naj bi bilo vsaj 10 tekov. Primerni se mi zdijo npr. Tek ob Savi, Tek božičkov, Novoletni tek Dolsko, Nočni teki Ljublanica in Vrhnika ... nekaj v tem stilu.

NADIJA
#315743
NADIJA napisal/-a:Idejo pozdravljam. Za tak pokal naj bi bilo vsaj 10 tekov. Primerni se mi zdijo npr. Tek ob Savi, Tek božičkov, Novoletni tek Dolsko, Nočni teki Ljublanica in Vrhnika ... nekaj v tem stilu.

NADIJA


Lp.. Osebno sem imel v mislih le po en tek v vsakem mestu, tudi v Ljubljani. Na misel mi padel tek v Bevkah pa npr. Vrhniki pa Trbojska t'ma v ljubljani Nocni tek npr....pomoč pri organizaciji pokala je vsekakor dobrodošla.
#315774
:arrow: Prva regija s svojim pokalnim tekmovanjem v rekreativnih tekih je bila Primorska. Tam imajo sedaj že več let dve pokalni tekmovanji: ravninskega in gorskega.
:arrow: Takratni vodja primorskega pokalnega tekmovanja Zmago Magajne si je prizadeval, da bi pokal razširili po celi Sloveniji: vsaka regija naj bi imela svoje pokalno tekmovanje, določene tekme iz vsake regije pa bi štele za točke slovenskega rekreativnega pokala. V tistem obdobju sem sodeloval pri projektu kot ustanovitelj pokala, ki je pokrival Gorenjsko- Ljubljanski konec. Slednji je živel le dve leti, po domače: vsega sem imel poln kufer (bil sem aktiven še na vrsti drugih področij...) in sem se začasno popolnoma- tudi tekaško- umaknil v ilegalo...ostala pokalna tekmovanja so se razvijala in danes imamo:
- Primorski pokal (x2)
- Gorenjski pokal (tega je malce kasneje oživil Janez Ferlic)
- Štajersko Koroški pokal
- Dolenjski pokal
- Notranjski pokal
- Pokal Pomurja
:roll: :roll: ...sem še kaj pozabil :?: :?:
Bil je tudi Slovenski pokal, ki je zajemal določene teke z vseh regij, a le-ta ni nikoli zaživel tako, kot bi pričakovali (in ga sedaj ni več).

:arrow: Zadnja leta je (mislim da) v vseh regijah opazen trend upadanja zanimanja za pokalna tekmovanja, o tem in o "kako naprej?" na forumu: viewtopic.php?p=312069
Treba je vedeti, da je bilo v tistem času veliko manj tekmovanj kot danes, ko je prišlo že do prenasičenosti. Sicer se pa vsaka še boljša stvar sčasoma "izpoje".
:arrow: Če pogledamo dejstva, je res osrednja Slovenija edina brez svojega pokala, zato kar pogumno in upam na čimboljši odziv.
:arrow: Tekmovanja: Mekinjski kros, Tek po Rašici, Zadvor...teki s tradicijo :!:
#315885
:roll: :roll: ...
Zakaj imam občutek, kot da sem s svojim poskusom "osvetlitve pokalnega dogajanja in trenutnega stanja na tem področju" temo nekako blokiral. Obtičala je, to pa mi ni všeč... :(
Saj ima še kdo kakšno mnenje , predlog, idejo...kajne :?: :!: :wink:

LP, vencelj
#315887
Hoj, nisi blokiral :)

Z Osrednjeslovenskim tekaškim pokalom smo pred leti že poskušali. Celo do sestanka prirediteljev kandidatov smo prišli. A ni šlo. Vzrokov za neizvedbo je bilo več. Od dodatnih stroškov, logistike, do močne konkurence drugih pokalov. Osrednjeslovenci (Ljubljančani...) pač hodimo naokoli po drugih pokalih. Pogoji za končno uvrstitev v teh pokalih pa so tako zahtevni, da si v sezoni ne moreš privoščiti, da bi se redno udeleževal dveh pokalov. Tudi zato ni več Slovenskega pokala.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA