Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

#331994
Jaz sem bila na teku,ja. Una tanajbol razocarana na cilju oz pred, ker nisem pretekla tolk km kot bi morala :-) zal tudi rezultati,ki smo jih dobili danes niso pravi. Pa drugo leto :-) Sem pa sla to soboto pogledat se pot proti obvoznici in se naprej in moram rect, da je vse super ustimano! Zelo lepa trasa! :laola
#333815
Včeraj sem našel čas in pogledal tole pot ob Savi, ki naj bi se začela v Tacnu in končala pri mostu v Snebrjih.
V Rojah pri znani družini Strojan sem se priključil na pot in takoj dobil tri lajajoče sotekače :evil:
Čeprav niso bili veliki sem naredil krajši intervalni trening.
Gledam za oznakami pa jih ni in ni, dobro da sem naštudiral pot. Po opisu sem pričakoval široko pot podobno PST-ju, pa sem našel le stezo neprimerno za hiter tek. Šele čez kake tri kilometre steza postane cesta in pri tenis igriščih se začne ta prenovljena pot ob Savi.
Je pa okoli hipodroma res veliko "dišečih" kupov, ki kažejo na to da si pot delimo z konji.
Ocena: od Tacna do tenis igrišč :shock:
naprej proti Snebrju :)
#333836
hmm...dobro Yogo...prava mala pustolovščina zgleda tole, kakšni pa so tile psi...in kaj najraje jedo?

Yogo, ali imaš sled cele poti v sliki...da se tole malo vizualizira...mika me krožna pot Tacen Sneberje - Tacen, po eni strani obrežja tja, po drugi nazaj...bi šlo?
#333837
Lahko jaz odgovorim? Ker sem to pot že pretekel. ne sicer v enem kosu, v dveh pa:

1. Črnuče - levi breg Save do Tacna - čez most - desni breg Save nazaj - spet čez most v Črnuče.

Razdalja most - most je, po spominu, kakh 11 km.

2. Ježica - Sneberje je po desnem bregu zdaj avtocesta. Tudi prej je bila to mala malica. Le zadnji del od NK Šmartno do Sneberskega mostu je še malo zapuščen.

Po drugi strani, po levem bregu, je pa bolj divje. Od Sneberskega mostu proti Tomačevskemu mostu čisto ob vodi ni poti. Sicer sem se že prebijal skozi grmovje, tako da se vse da :) Je pa v gozdu in po polju veliko kolovozov, tako da je poti za izgubljat dovolj.

Bom kake stare tracke poiskal...
#333840
klas napisal/-a:kakšni pa so tile psi...in kaj najraje jedo?


Dva majhna in eden srednje velikosti, bili so pa zelo sitni in vztrajni. Kaj jim najbolj tekne nisem spraševal :)
Sama steza od Tacna do tenis placa je primerna za trening traila, ni pa označena. Levi breg poznam do Gameljn, je OK.
Tako da je tale krog pravi izziv zate :D
Track dobiš.
#333844
Ojla.
Hvala ero in yogo za odgovora.

Menim, da bi bila lepa pridobitev celotna »obsavska osmica«, ki ob Savi poveže krožno ali v obliki osmice Tacenski, Črnuški in Snebrski most.
Pogoji pa so:
- da res cela osmica deluje kot celota (tako kot npr. PST),
- da je v celem obsegu orientacijsko in varnostno nevprašljiva oz. brezskrbna,
- da poteka čim bližje Savi in v čim manj urbanem okolju,
- da ima povsod kolikor toliko normalno podlago in širino.

In potem bi (še enkrat) zmagali ! :laola

No... zaenkrat pa je, če sem prav razumel yogota, zares cela osmica (kljub vmesnim vzornim odsekom) še vedno nekako bolj primerna za kako mikroavanturo :D :D

Ja nič...je treba torej čimprej probat, ker, če ne greš, ne veš :D
Namesto kompasa in karte bom uporabljal šum Save, namesto človeških kolačkov bom vzel še nekaj pasjih (morda tudi kako klobaso)... no, za etapo mimo hipodroma pa še gamaše :D pa bo!
#333853
klas napisal/-a: ...je treba torej čimprej probat, ker, če ne greš, ne veš :D
Namesto kompasa in karte bom uporabljal šum Save, namesto človeških kolačkov bom vzel še nekaj pasjih (morda tudi kako klobaso)... no, za etapo mimo hipodroma pa še gamaše :D pa bo!

No, no na poti ni tako grozno, kot je tukaj zapisano, res, da je potrebno, kje pri hipodromu malo pod noge pogledati :D , ampak tudi na pst-ju so pasji iztrebki.
Jaz sem večkrat na tem koncu, prav lepo se, da narediti tudi tek v dolžini 15 in več km, res pa je, da samo po enem bregu, če nisi domačin :lol: .
Skratka pot je lepa in prijetna za tekanje :D :D :D .

:wink:
#333867
pajo napisal/-a:Paziti na konjske fige in tempo zajčke od Strojanov vse ostalo je super. :FO:


Bom vzel Tarija s seboj pa bo mir :-)) (Tari je moj nadvse miroljuben , a srednje velik pes,
ki bi moral zadoščati za prehod mimo ščenet. SEm se poleti spraševal, kaj je to za en popadljiv cucek, na baterijo pri tisti prikolici, potem sem pa našel tudi tekaško obvoznico.
#333868
Tistim cuckom je jaz raje izognem, ker so trop in nepredvidljivi.

Kot pravi Polona - ves kros je zelo lep in v veliki večini neproblematičen.

En star posnetek južnega dela sem že našel. Ko najdem še severni del, ju objavim.

In ko boste tekli ta krog, za dodatek skočite še na Šmarno goro - čez Grmado :)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA