Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

#350856
:arrow: Ultra Savudrija- Novigrad
:arrow: Duet run/MTB
:arrow: "Polovičke A, B in C...
Več:
http://www.alibi.hr/upm_istra.html

Slika
Savudrija- Grožnjan menda ni več na programu, so pa ostale tri half variante!
#350860
lemurian napisal/-a:1. Stvar
Znižajte to štartnino ...60€ je malo preveč za organizacijo na tem nivoju....
ostalo bp.....


:roll: :roll:
Si vse prebral :?:
"ULTRA RUN Savudrija - Novigrad, 53.8 km: A) 40.0 € < 01.11. B) 50.0 € < 01.12. C) 60.0 € > 01.12."

Je pa res malce po domače, ampak nisem prepričan, če ni to prej prednost kot slabost. No ja, tudi od vremena odvisno.
#350861
Vencelj hvala za objavo o tem teku v res lepem okolju Istre.
Zgoraj omenjeni tek sem tudi pretekel in osebno se mi zdi to dviganje cen štartnine malo pretirano...
1.Za 60€ tečeš v prometu
2. iz Cilja do Štarta rabiš prevoz
3. okrepčevalnice če se nemotim so bile na vsej progi tri
4. Nagrada za udeležence ni odražala dejanske višine plačila štartnine....
Nazadnje spremenil lemurian, dne 09 Okt 2016, 01:04, skupaj popravljeno 1 krat.
#350863
Kotizacija.

ULTRA RUN Savudrija - Novigrad, 53.8 km: A) 40.0 € < 01.11. B) 50.0 € < 01.12. C) 60.0 € > 01.12.
ULTRA DUET RUN /MTB Savudrija - Novigrad, 53.8 km: A) 30.0 € < 01.11. B) 40.0 € < 01.12. C) 50.0 € > 01.12.
HALF A / Savudrija - Buje, 24.0 km / kvacicaHALF B Buje - Novigrad, 29.8 km / HALF C / Grožnjan - Novigrad, 21.8 km / A) 20.0 € < 01.11. B) 30.0 € < 01.12. C) 40.0 € > 01.12. Posebni obiteljski i klubski popusti.

Je znižana...ta mesec še 40 evrov.......
#350864
ok ok toliko znam tudi jaz brati...:)
40€ je ja ampak oktobra ...dva meseca pred tekom...
prijave se dela v zadnjih dveh tednih ...to da plačuješ za pol leta v naprej mi ne diši najbolj no...
#350867
lemurian napisal/-a:Vencelj hvala za objavo o tem teku v res lepem okolju Istre.
Zgoraj omenjeni tek sem tudi pretekel in osebno se mi zdi to dviganje cen štartnine malo pretirano...
1.Za 60€ tečeš v prometu
2. iz Cilja do Štarta rabiš prevoz
3. okrepčevalnice če se nemotim so bile na vsej progi tri
4. Nagrada za udeležence ni odražala dejanske višine plačila štartnine....


1. Za 40€... od 31.10. do 11.12. ni pol leta (pa tudi 2 meseca ne), ali pa jaz ne znam računat.
2. Res je, ampak če si malo iznajdljiv, se da kaj pokombinirat.
3. Vedno sem tekla na razdalji Buje - NG in videla vsaj 4 - 5, cilja nisem računala. Katero si pa ti spregledal, pa ne vem.
4. Če tečeš zaradi nagrad, boš moral pa verjetno kam drugam na tek.
#350873
lemurian napisal/-a:Vencelj hvala za objavo o tem teku v res lepem okolju Istre.
Zgoraj omenjeni tek sem tudi pretekel in osebno se mi zdi to dviganje cen štartnine malo pretirano...
1.Za 60€ tečeš v prometu
2. iz Cilja do Štarta rabiš prevoz
3. okrepčevalnice če se nemotim so bile na vsej progi tri
4. Nagrada za udeležence ni odražala dejanske višine plačila štartnine....


Jaz se pa strinjam s tabo. Vsaj če držita prvi dve točki, potem se tudi meni zdi startnina zelo previsoka.
Organizator prireditev mora predvsem poskrbeti za varnost in primerno logistiko. Pravzaprav po moje sploh ne bi smel organizirati prireditev, če za to ni poskrbljeno. Ampak to je moje mnenje.
Drugi imajo pravico, da se s tem ne strinjajo, ne pa tudi, da svoje mnenje vsiljujejo drugim.
#350878
Špela, ne vem sicer na koga je letelo, ampak jaz nikomur ne vsiljujem mnenja.

Ne vem sicer, kako zgleda trasa od Savudrije od Buj, ampak na razdalji od Buj do NG, gre 18 od 29 km po cesti, ki je za promet praktično zaprta. Edini avtomobili, ki jih srečaš, so spremljevalna vozila tekačev, kar se mi pa ne zdi problematično. Na ostalih 11 km pa nikoli (bila sem pa več kot 5x) nisem srečala več kot 5 avtomobilov domačinov. Meni se torej ne zdi kaj posebnega, je pa to samo moje mnenje.
#350900
Delno se strinjam z vašimi ugotovitvami, sem tekel 2x na delni razdalji in vsaj od Buj naprej nikoli nisem imel težav z orientacijo oz. označenostjo proge, tudi okrepčevalnih postaj je bilo od Buj naprej dovolj in bile so vsaj zame primerno založene (čaj , voda, banane, politanke), seveda mi je tudi 500 ml bidon in nekaj čokoladic prav prišlo.
Štartnina je bila v letih 2013 in 2014 nižja, tako da je 40 oz. 60 Eu res malo preveč, je pa res , da so tudi štartnine na drugih prireditvah višje kot v preteklosti - sploh če se prijaviš na kakšen maraton v tujini , kjer tudi ne nudijo veliko za precej višjo ceno (navadno je v ceno štartnine vključena le številka s čipom in majica).
Sem se pa na Istri UPM vedno dobro počutil, vzdušje je bilo sproščeno, bakalarja in pijače na cilju je bilo dovolj , skratka prireditev za nekoga, ki v teku zares uživa ne glede na hitrost in končno uvrstitev.
#350914
Zdravo tekaška druščina.
Ni lepo, da mešate vaške tekme s teki preko maratonske dolžine in se jim reče Ultra, pa čeprav gre zgolj za 12 km preko maratona.

Verjetno sem pretekel večkrat teh 54 km kot večina vas, ki tukaj pišete. Gre za tek v prometu. Tudi vse Trans Slovenija tekme so bile v prometu, Tudi Zagreb - Vukovar 344 km se teče v strašnem prometu po magistralki in tudi Spartathlon je v prometu in to strašnem. Pa še mogoče Zagreb - Čazma, ki je bolj poznana in še bi lahko našteval. Če pogledamo zadnji maraton na Pohorju po gozdnih poteh, je bila zadnja startnina 60 eur pa ni bila potrebna nobena cestna zapora.
Predlagam, da vsi tisti, ki se vam zdi cena 40 eur previsoka, popljuvate tukaj to prireditev, da tisti, ki razmer ne poznajo, zagotovo na to prireditev ne bodo šli.
Pa nimam drugega namena, kot da vam povem, da želi organizator s predčasno prijavo izvedeti kakšna bo udeležba in kaj ga čaka. Zato imajo tisti, ki mu pri tem pomagajo s hitrimi prijavami, nek bonus.

Treba je vedeti tudi, da na tej prireditvi ne starta nekaj tisoč udeležencev, da bi lahko rekli, da si nekdo ustvarja dobiček ...

Če vas zanima, zame ima tale tek zares dušo, pa čeprav bi lahko tudi jaz kaj pokomentiral. Je bilo že zelo ledeno, da sem tekel z derezami, pa enkrat mi je bilo prevroče in dolina Mirne se vedno tak vleče ... ampak spet bom šel in spet me zanima, kaj prinaša letošnja prireditev. Upam na čudovito vreme in fantastične razglede, na dobro družbo, ki je tam nikdar ne manjka in na to, da po poti in na cilju ne bom srečeval tečnob. Nikogar s tem nisem mislil koga od vas, zaradi prejšnjih komentarjev, pač pa obožujem tekaško družbo. Daljša ko je trasa, večja prijateljstva se spletejo. In ko srečaš znanca iz prejšnje ultre, sta v srcu že prijatelja.

Če si kaj želim za konec leta, je to vedno Istra u mom srcu. Odličen trening in vedno dobra družba. Sicer pa se večinoma itak vračajo stari prijatelji, ki razmišljajo podobno ...

Vendarle vem, da je danes čas nestrpnosti in javnega kritiziranja, ki se oznanja kot demokracija :mrgreen: in seveda rad preberem razna mnenja, saj to je realnost okolice v kateri se trenutno nahajamo.

Predlagam vam, da preberete zadnjo knjigo o Dušanu Mravljetu.

Sve je energija ... pravi ... kdo že :-)

... pa radi se imejte :--
#350915
Zdravko, zelo dobro napisano :!:
Večkrat sem že razpredal o tem, da teki v glavnem ne prinašajo dobička, večina jih niti ni zato organiziranih...večkrat se zgodi, da organizatorji stroške pokrivajo iz svojega žepa. Večina tekov je organiziranih s srcem in, kot pravi Zdravko: "Če vas zanima, zame ima tale tek zares dušo" Se popoloma strinjam z njim. Pa čeprav sem bil samo enkrat, leta 2009, in za to ni bila kriva ne cena, ne organizacija tekme. Jaz sam.

Lepa tekma, imel sem le to smolo, da sem se je udeležil na 4. izvedbi leta 2009, v Savudriji sneg in -6°C prvič po 23 letih, v Novigradu snežna ploha.... kasneje na ta tek nisem več šel. Takrat sva na tek šla skupaj z Urošem, večji del proge sva odtekla skupaj, do doline Mirne, kjer so me prizemljili krči in sem ga "spodil" naprej, v cilju sem bil cca.20 min za njim s časom 4:48.


Slika

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA