Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

#372465
Dragi moji.

POVZETEK

    => Moja 100-tka
    => u izico tek - 100 km (3 km + 10 krogov po 9,7 km)
    => 23.12.2023 ob 05:40 začetek Moje 100-tke!
    => uvodnih 3 km ob 5:40, nato vsako polno uro od 06:00 do 15:00 pričetek novega kroga
    => 60 minut časovni limit za dokončan krog
    => Brdo pri Kranju

UVOD

Leto se izteka in spodobi se malo podružiti in postaviti kak cilj za prihodnje leto. Kar se tiče družbe ste to vi, kar se tiče cilja je pa tako, da daljših in težjih preizkušenj, kot so že za mano, ne zmanjka. Noge so že naredile svoje in če bo žreb dal, v letu 2024 opravim tudi z najbolj opevano ultra trail dirko UTMB, za leto 2025 pa bi rad opravil z 246 km na najbolj opevani cestni dirki, Spartathlon, za katerega pa je potrebno v 2024 narediti normo na junijski 12-urni dirki po Kranju, kjer bom pretekel 120 km v 12-ih urah. Prvi test za to bo... Moja 100-tka!


VABILO

Vabim vas to soboto 23.12.2023, da se mi pridružite kadarkoli ob polni uri, ko bom začenjal enega izmed desetih krogov okoli Brda. Vsak lahko z mano ob boku preteče enega, dva, pa vse do 10 krogov, tempo bo 5 minut in 30 sekund +- 30 sekund, odvisno od številke na mojem števcu krogov, na začetku bo šlo morda u izico kako sekundo hitreje, proti koncu pa bo šlo bolj u izico.

Vsak krog bo zaključen prej kot v eni uri, saj bo začetek novega kroga ob naslednji točni uri. Čas, ki nam ostane od pretečenega prejšnjega kroga do začetka novega izkoristimo za regeneracijo, prigrizek, napitek, klepet.

Seveda, vabljeni tudi vsi ostali, ki ste prehitri za moj tempo, ali pa zgolj uživate v sprehodih v naravi, da zaokrožite enega ali več krogov v poljubnem času in tempu, vmes pa si podamo petko, na cilju pa kako rečemo.

Na štartno/ciljni črti bo za najbolj kalorij potrebne po vsakem krogu kos štrudlja, piškot in topel čaj.

Parkplaci so ob trasi tik ob štartnem prostoru ob fitnesu - KLIK


O TRASI / KROGU

Ker je posamezen krog dolžine 300 metrov manj kot 10 kilometrov, bi bilo po desetih krogih pretečenih samo 97 kilometrov, zato bomo manjko treh kilometrov pretekli takoj na začetku, še pred prvim krogom.

Torej tisti, ki želi preteči z mano vseh 100 kilometrov, mora z mano štartati točno ob 5:40, tako, da smo na izhodišču po prvih treh kilometrih malo pred 06:00 in ob točni uri štartamo v prvi krog.

    => ŠTART in CILJ - zunanji fitnes ob posestvu zunanji fitnes Predoslje - KLIK
    => KROG okoli protokolarnega posestva Brdo - KLIK
    => 9.700 metrov = 9,7 km dolžina posameznega kroga
    => 70 metrov spusta in 70 metrov dviga po posameznem krogu
    => podlaga: 8 kilometrov makadamske ceste in slaba 2 kilometra asfalta


KAJ PRIČAKOVATI?

    => zagotovim 100.000+ tekaških korakov
    => veliko porabljenih kalorij
    => oblačno vreme s temperaturo od -1 do 10 °C, morda se pokaže celo sonček
    => smeha ob obujanju spominov s trejlov in drugih skupnih trenutkov
    => 10 kilometrov več kilometrov, kot ste mislili, da jih boste pretekli
    => musklfibr
    => lep spomin

Ker gre za povsem samoiniciativno zadevo, neuraden dogodek, seveda ni nobenih prijav, ni štartnin in drugih obvez. Vsak pride, teče, hodi po lastni volji in na svojo odgovornost.


ZAKLJUČEK

Ker bom tek združil z druženjem z meni ljubimi ljudmi ali pa vsaj z ljudmi, s katerimi imamo skupno točko - tek, bi me res veselilo, da se zberemo v čim večjem številu, odtečemo ali se sprehodimo kak krog v naravi in se z lepo izkušnjo podamo novemu letu naproti.


Matej
Nazadnje spremenil Ahilius, dne 21 Dec 2023, 08:24, skupaj popravljeno 4 krat.
#372471
zz topka napisal/-a:Ma, svaka čast, res. :cast1: :cast1: :cast1:
Če bi bla vsaj mal bližje, bi pršla. Hodit, seveda. :oops:
Srečno vsem! :lauf:


Ko pogledam tvoj števec kilometrov, zlahka vrnem: Ma svaka čast, res! CARICA!

Če te navkljub razdalji do Brda zasrbijo podplati, dobrodošla, sicer pa se ob priliki ujamemo ob kaki drugi prijetni priložnosti.

Matej
#372486
Navdušen sem nad tem, da je iz navadnega dolgega treninga, na podlagi povsem enostavne, spontane ideje nastal sila prijeten tekaško-družaben dogodek, ki se ga je udeležilo skoraj 30 mojih prijateljev iz tekaških vod pa tudi tistih, ki jim tek ni najbolj blizu, a so s svojo spodbudo pripomogli k temu, da smo tekači premagovali lastne meje, hkrati pa so si privoščili prijeten sprehod in nas spodbujali.

S skupnimi močmi smo pripravili z domačimi štrudlji, slanimi in sladkimi zavitki, piškoti in raznimi pijačami obložene mize dobrot, ki smo si jih ob vsakem opravljenem krogu z veseljem privoščili.

Vreme je bilo idealno, od z zvezdami obloženega nočnega neba, do povsem sončnega vremena brez enega samega oblačka. Temperatura se je od svežega jutra dvigovala čez cel dan in dosegla skoraj 15 stopinj, tako da smo z izjemo prvih dveh krogov vse pretekli v tankih dolgih majicah preko katerih smo si oblekli za to priložnost narejene in potiskane kratke majice, sam pa sem tekel le v tej kratki majčki.

Kar se tiče Moje 100-tke lahko z največjim veseljem povem, da je večina tekačev presegla svoje meje in odtekla najdaljše razdalje v življenju. Nekateri so pretekli bistveno več krogov od načrtovanega, namesto enega, dva, namesto dveh, pet, namesto treh, celo 9 in podobno. Vreme, družba, podlaga, temperatura, hrana, pijača, vse je kar vabilo v nov krog in potem v še enega in v še enega.
Dva sva pretekla vseh 10 krogov in s tem 100 km, en je po zamujenem prvem krogu pretekel 90 kilometrov, bilo je nekaj petdesetk in več maratonskih razdalj.

Sam sem z izzivom in testom za 12 ur Kranja, kjer imam zastavljen cilj preteči 120 km v dvanajstih urah, zadovoljen, saj sem uspel vse kroge preteči prej kot v eni uri, vsak krog mi je ostalo 4 do 8 minut za počitek, hrano in pijačo.
Utrujenost in nemoč sem začel čutiti v sedmem krogu, ta občutek pa me je z obdobji boljšega počutja spremljal do prvih kilometrov zadnjega kroga, ko sem znova zaživel, in suvereno odtekel še zadnjih sedem kilometrov.

Kaj sem se naučil?
Tekel sem brez nahrbtnika in posledično brez bidonov s tekočino. Pred štartom sem imel v mislih in planu, da na vsaki polovici kroga pojem en gel, ob vsakem zaključku kroga pa se najem in napijem. To je bila ključna napaka. Kampanjsko pitje na vsakih 10 kilometrov ni doseglo zahtevane količine vnosa tekočine v telo, saj je zelo težko v parih minutah spiti vsaj pol litra tekočine in nadoknaditi izgubljeno. Posledično sem bil konkretno na poti k dehidraciji, saj se mi je v desetih urah telesna teža znižala za skoraj 5 kilogramov. V prihodnje si moram zagotoviti dovolj tekočine, ki je nenehno na dosegu ust.

Sicer pa sem pojedel 10 gelov, nekaj koščkov štrudlja in spil gotovo manj kot liter tekočine. Za Mojo 100-tko dovolj, a za daljšo razdaljo bom moral povečati vnos tekočine in hrane. Dobro je to, da sem gele zlahka, lahko rečem, da kar z užitkom, zaužil, prav tako koščke štrudlja, torej povečanje količine hrane se mi ne zdi velik izziv.

Moja 100-tka je bil po mnenju vseh prisotnih prijeten dogodek v top družbi z dobro hrano in traso v naravi. Ob pogledu na osončen Triglav in Storžič je srce prav zaigralo.

Še nekaj fotk - KLIK.

Veselim se novih druženj in tekaških izzivov!

Matej

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA