Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

Uporabniški avatar
 Dule
#1530
Tu je še en razpis čeprav je še zgodaj pa vendar:


12 ur Kališča 2004
Start prireditve bo v soboto, 3. aprila 2004 ob 6.00 uri nad vasjo Mače pri Preddvoru, pri potoku (začetek peš poti na Kališče). V primeru izredno slabega vremena se preizkus prestavi na 10. april 2004.
- Cilj bo pri koči na Kališču. Udeležencem preizkusa štejejo samo vzponi doseženi med 6.00 in 18. 00 uro. Prihod na cilj po 18.00 uri ne šteje. Ob izenačenem številu vzponov šteje boljši skupni čas. Višinska razlika znaša cca. 830 m.
- Palice so dovoljene, kakršnakoli druga pomoč pa ni dovoljena.
- Kategorije:
1. Moški do 35 let
2. Moški od 35 do 50 let
3. Moški nad 50 let
4. Ženske do 40 let
5. Ženske nad 40 let
6. Ekipno (4 tekmovalci, štejejo najboljši trije)
- Za opremo, ki jo bodo tekmovalci oddali na štartu, bo organizator organiziral prevoz na cilj. Prav tako bo poskrbljeno za okrepčevalnice na štartu in cilju.
- Udeleženci dobijo na štartu kartončke, ki jih potem potrjujejo z žigi. Na cilju ga oddajo in tam dobijo novega, katerega potem potrdijo na štartu in na kontrolni točki (pri drugi klopci).
- Pot izbira udeleženec sam, vendar mora mimo kontrolnih točk (štart, druga klopca, cilj). To velja za vzpon, spust je dovoljen po uhojenih poteh.
- Nagrade: prvi trije v kategoriji dobijo pokale in praktične nagrade, med ostale se žrebajo praktične nagrade. Medalje dobijo najhitrejši trije moški in ženske v 2 vzponih (štart ob 6.00), ekipe do 3. mesta in najboljša moška in ženska v generalni razvrstitvi dobijo pokale.
- Za priznanje rezultata (in za žrebanje nagrad) je potrebno vsaj dvakrat priti na cilj.
- Višina štartnine še ni znana - odvisno od inflacije. V štartnino bo všteta tudi spominska majica in okrepčila (dovoljena).
- Tekmuje se na lastno odgovornost.
- Prijave: kar po internetu, v domu na Kališču, v fitnessu Power fit v Prebačevem, v avto centru Boltez v Kranju in po telefonu 04 232 63 46, 041 691 249, ter izjemoma na dan preizkusa do 6.00 ure.

Pa še povezava do te spletne strani: http://www.kalisce.com/12ur2004.htm
Uporabniški avatar
 nada
#1564
Dule, ali mi lahko tole Kališče malo bolje razložiš? Če prav razumem gre za največje število vzponov v teh 12 urah. :shock: Bom pa še malo prebrala na internetni strani o vsej tej zadevi, ker res prvič slišim za Kališče, ga ne poznam :oops: . Ej, pa če je pravilo,da pot izbira udeleženec sam, potem ni neke uradne poti, ampak moraš teren kar dobro poznati.
Uporabniški avatar
 Dule
#1567
Odgovor Nadi:
:arrow: Gre za kolikokrat ti od 6h zjutraj do 18 ure popoldne uspe priti do koče na Kališču. Če pa nisi preveč zagnana pa lahko prideš tudi npr. ob 12uri in opraviš dva vzpona do koče in se ti prav tako štejeta dva vzpona in boš med uvrščenimi in pri žrebanju praktičnih nagrad.

:arrow: jaz sem vedno hodil po uhojenih poteh gor in dol, in mislim da tudi ostali tekmovalci, bojazni da bi zašla pa mislim da ni, saj je pot dobro označena, pa tudi udeležencev je veliko.

:arrow: Lani mi je uspelo priti gor 5x (v 8urah in 45 min). Vsak vzpon je bil doživetje zase. Najleši pa je prvi ko štartaš še v mraku potem pa je bil nekje na 2/3 poti sončni vzhod, pa še 50 cm snega na vrhu. Okoli poldne pa je bilo toplo vreme, in pri vrhu se je topil sneg. Ti povem enkratno doživetje.
Moraš pa previdno začeti prvi vzpon, da dobiš pravi ritem in da ne pregoriš kasneje. Potem pa kar gre in bi hodil celo večnost. Vmes se srečuješ z ostalimi, se pozdravljamo in vzpodbujamo in dan ti mine kot v hipu.
Nada upam da se vidimo na Kališču. Pa še kakšno ekipo Tekaškega foruma bomo probal skup sestavit, da bo še bolj zanimivo :wink:


Za podrobnosti pa si oglej spletno stran. :wink:
Uporabniški avatar
 MihaPR
#1570
ziv,ja kr premišljujem, da bi se ti pridružil Dule, čeprav nisem zagrizen hribolazec :D
Uporabniški avatar
 Dule
#1579
Miha, je pa to odličen test samega sebe in trening vztrajnosti, ki ti bo zelo koristil tudi na kasnejših tekmah. Pa še vsak gre svoj tempo tako da ni nobene sile 8)
Uporabniški avatar
 MihaPR
#1580
ja sej,tako nekako. Mam pa tud neko 3 leta staro stavo, da bom v 24 urah 10x prlezu od vznožja do vrha šmarne gore, pa se moram tud spravt 1x probat to :D
Uporabniški avatar
 Dule
#1584
Miha to sem pa jaz že slišal od enga starejšga gospoda, da se vsako leto spravi enkrat in cel dan hodi na Šmarno goro gor in dol in vsakič si izbere drugo pot (kot veš je veliko potk na Šmarno goro). Verjetno mora biti kar zanimivo, kajne :wink: .

Miha sporoči ko boš izpolnjeval stavo, bom tisti dan po kosilu prišel malo navijat zate, da ti bo lažje uspelo :lol: .
 Odzadnjak
#1591
Kolikokrat pa so gor prilezli v 12. urah najzagrizenejši v vseh preteklih tekmah? Zgolj podatek bi se mi zdel zanimiv...
 Warp
#1628
Kolk je pa kj douga pot gor? Mislm v kolkem času prideš enkat gor? Dve uri, al več al mn?

LP Warp
Uporabniški avatar
 Dule
#2723
Ponovno objavljam razpis, kjer je sedaj objavljena tudi cena štartnine. Ne vem le kam je izginila možnost prijave kar po internetu, ali je kakšen škrat na delu :?: :evil:



12 ur Kališča 2004
Start prireditve bo v soboto, 3. aprila 2004, ob 6.00 uri nad vasjo Mače pri Preddvoru, pri potoku (začetek pešpoti na Kališče). V primeru izredno slabega vremena, se prireditev prestavi na 17. april 2004.
Cilj bo pri koči na Kališču. Udeležencem preizkusa štejejo samo vzponi doseženi med 6.00 in 18.00 uro. Prihod na cilj po 18.00 uri ne šteje. Ob izenačenem številu vzponov šteje boljši skupni čas. Višinska razlika znaša cca. 830 m.
Palice so dovoljene, kakršnakoli druga pomoč pa ni dovoljena.


Kategorije: 1. moški do 35 let
2. moški od 35 do 50 let
3. moški nad 50 let
4. ženske do 40 let
5. ženske nad 40 let
6. ekipno (4 tekmovalci, štejejo najboljši 3)
Za opremo, ki jo bodo tekmovalci oddali na štartu, bo organiziran prevoz na Kališče. Poskrbljeno bo za okrepčevalnice na štartu in cilju.
Udeleženci dobijo na štartu kartončke, ki jih potem potrjujejo z žigi. Na cilju jih oddajo in tam dobijo nove, ki jih potem potrdijo na štartu pri potoku in na kontrolni točki (pri drugi klopci).
Pot izbira udeleženec sam, vendar mora mimo kontrolnih točk (štart, druga klopca, cilj). To velja za vzpon, spust je dovoljen po uhojenih poteh.
Nagrade:
- Pokale dobijo absolutno najboljša ženska, najboljši moški, prve tri ekipe in prvi trije iz vsake kategorije.
- Medalje dobijo prvi trije moški in tri ženske na tekmi v spomin na Mirka Krakerja (štart ob 6.00, dva vzpona: gor-dol-gor).
- Praktično nagrado in majico dobi vsak udeleženec.

Za priznanje rezultata (in nagrado) je potrebno vsaj dvakrat priti na cilj.
Štartnina do 28. 3. 2004 za člane Kljuka (samo na Kališču s plačano članarino) znaša 1500,00 sit in 2000,00 sit za ostale. Štartnina po 28. 3. 2004 znaša 2500,00 sit za vse. V štartnino je všteta tudi majica in okrepčila.
Tekmuje se na lastno odgovornost.
Prijave: v domu na Kališču, v fitnessu Power fit v Prebačevem, v avto centru Boltez v Kranju in po telefonu 04/232 6346, 041/691 249 ter izjemoma na dan preizkusa do 6.00 ure.


Za ekipno tekmovanje po štirje tekmovalci pa se bomo morali že kar med seboj dogovoriti, da se bomo približno enakovredni skup spravli. Seveda ekipno ne pomeni, da se bomo morali za rokce držat ampak bo šel vsak po svojih trenutnih zmožnosti, na koncu pa se časi oziroma vzponi samo seštejejo :roll:
Uporabniški avatar
 nada
#2741
Dule zdaj sem se že odločila, da bom tudi jaz poskusila tale izziv, tako da se verjetno vidimo. Glej da boš imel majico, da se prepoznamo, kar se pa ekipne zadeve tiče, sem za v primeru, da vam kakšen "sfali". Računam, da bosta z mano prišla še dva prijatelja, tako da pazite konkurenca bo huda ha,ha,ha :wink: :wink:
Uporabniški avatar
 Dule
#2753
Velja Nada, pogum velja :wink: !

Se vidimo, brez majice Tekaškega foruma pa ne grem na nobeno tekaško prireditev več 8) !

Je pa tole izziv pri katerem lahko odnehaš po vsakem opravljenem vzponu, no minimalno sta dva vzpona, kar pa ob redni rekreaciji ali hoji po hribih ne bi smelo biti problem.

Sam že iščem kolege s foruma, ki naj bi bili po zmožnostih približno enakovredni meni, da sestavimo eno ekipo Tekaški forum 007 .

Nada upam, da boš tudi ti pritegnila še tvoja prijatelja, tako da bomo imeli Tekaški forum več ekip na Kališču :D .

Lepo bi bilo če bi prijavili tudi kakšno žensko ekipo :wink: .

Na spletni strani Kališča so našli škrata in sedaj se bomo lahko prijavili kar po internetu. Super :lol:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA