Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

Uporabniški avatar
 miro
#59685
Klatež jaz sem bil z VasjomJ. Mogoče bo tudi leto organizirano kaj s strani "Gorenja"?
Drugače pa je Praga lepo mesto.
Lp
Miro
Uporabniški avatar
 klatez
#59701
Pozdravljen Miro!

Zanima me, kakšne si imel občutke glede na progo. Tista dva kraka, ki sta po isti cesti v eno in drugo smer, zgledata kar precej dolgočasno, sta kar dolga, pa še izven mesta gresta (prvi je od 18. do 24. km, drugi pa 24. do 38. km).

Drugače pa je Praga lepo mesto.

Baje, zato pa nameravam tja (tekaški turizem press)! :wink:
Uporabniški avatar
 miro
#59733
Tista kraka sta v bistvo večina avtocesta , tako ,da samega teka po mestu ni veliko, zato pa prideš malo prej in si ogledaš vse znamenitosti "zlate Prahe."
Lp
Miro
 BodecaNeza
#59743
Jaz bi se na tvojem mestu odlocila za Dunaj! Sem ga tekla pred dvema letoma in uzivala v vsakem kilometru, medtem ko je bila Praga lansko leto bol tko, tko. Mal te "podre" ko priteces do 20 km, nasproti ti pa ze pridrvijo Kenijci na 30 km in pol se naslednjih 5 km srecujes tiste, ki so pred tabo (to je ta avtocesta). Pa meni tud okrepcevalnice niso bile najbolj vsec; namesto vode tudi neka radenska, pa je bilo tezko locit kje je kaj, pa se zelo topla je bla, tko da sem imela vmes se tezave z dehidracijo... Potem pa prides na 38 km na Karlov most in si reces: "Evo tele zadnje kilometrcke pa samo se "za gust" po mestu!"...no, pa se zacnejo kockice! Jaz sem stvar se dobro prenesla, ampak moram reci, da se na nobenem maratonu nisem videla toliko ljudi z krci in slisala toliko siren resilcev... Je pa Praga vseeno lepo mesto, se posebej potem, ko preteces maraton in gres na cesko pivo!
Je pa pac tako, da je vsak maraton zgodba zase in da vcasih ni odvisno samo od proge kako maraton dozivljamo, ampak predvsem od nase pripravljenosti in jaz priznam, da v Pragi moja pac ni bila na vrhuncu. Mislim pa, da je vsaka trasa izziv zase in, da jih je treba cim vec probat, ker si je potem fino rect, da, uf, sem bi pa se sel! Vglavnem, ne bom rekla, da ne iti v Prago, ampak to je bilo samo moje dozivetje...
Uporabniški avatar
 klatez
#59771
Super, hvala za informacije.

Tudi meni se zdi bolj zanimiva proga na Dunaju, je tudi več udeležencev, saj sta maraton in polmaraton skupaj.
Ker pa sem bi na Dunaju že večkrat, pa me turistično bolj mika Praga.
Dunaj je tudi isti vikend kot trojke.

Vse skupaj pa je zelo odvisno od časa, ki ga bom imel - Dunaj bi bil bolj vikend paket, za Prago pa bi si vzel še kakšen dan več.
Uporabniški avatar
 klatez
#62209
Imam še sicer musklfiber od Trevisa, pa vendar me že vleče v nove projekte.

Bi šel še kdo v Prago?

Naprimer ena bolj low cost varianta:
- vlak 29 EUR v eno smer
- prenočišče hostel 12,5 EUR/noč
- štartnina 35 EUR (za udeležence naslednjih maratonov in polmaratonov v 2005/06: Slovenija: Ljubljana, Srbija in Črna gora: Novi Sad, Poljska: Pila, Poznan, Wroclaw, Slovaška: Kosice, Biela Stopa, Madžarska: Budimpešta, Balathon).

Štartnina se lahko plača tudi tam v gotovini, tako da ni takšnega rizika v primeru neudeležbe.
Uporabniški avatar
 miro
#62246
Klatež kdaj pa je v Balathon-u (blatno jezero)? Ali mogopče veš?
Lp
Uporabniški avatar
 klatez
#64424
Takole, odločitev je padla - sem se prijavil, torej verjetno grem :wink:

Če še koga mika da gremo skupaj, je tole eden zadnjih pozivov...
Uporabniški avatar
 klatez
#65630
Kot tekaski turist oziroma turisticni tekac (kakorkoli ze :wink: ) sem pravkar prispel v Prago. Tu v hostlu je celo brezplacen dostop do interneta, tako da bom lahko sproti porocal (ce ne bo prevelike guzve pri racunalnikih :cry: ).

Danes bom obiskal maraton expo, dvignil startno stevilko, se parkrat izgubil, si malo ogledal Prago in seveda poskusil cesko pivo. Za kaj vec pa verjetno ne bo casa... :roll:
Uporabniški avatar
 klatez
#65729
Nov dan, novo javljanje iz Prage!

Kot vedno kot turist, sem tudi vceraj pretiraval in cel dan hodil gor in dol po Pragi. Videl sem ogromno ampak zvecer sem cutil noge in sem padel v posteljo. Drugace pa je bilo vceraj tu precej vroce. Sem pregledal napovedi za naprej in za nedeljo je napovedana rahla ohladitev :D, moznost dezja :? in veter :cry:. No ja, bomo videli!

Vceraj sem dvignil startno stevilko. Sicer je maraton expo bolj majhen, tam je poleg prijav se nekaj predstavnikov drugih maratonov, ki delijo svoje letake in Adidas ter Hervis kot sponzorja. Bolj skromno.

Danes popoldne je organizirana se Pasta party, jutri po maratonu pa zvecer Beer party v pivovarni. Bom porocal...

Danes pa imam v planu en res bolj izi dan brez prevec hoje. Bomo videli, koliko mi bo ratalo :roll:
Uporabniški avatar
 marathon95
#65733
klatez napisal/-a: ... jutri po maratonu pa zvecer Beer party v pivovarni. Bom porocal...

Kompa, ak ti nebu išlo na maratonu, potrudi se na večernjem dijeli :toast:
 kseb
#65738
LP.

Upam, da ne bo prehude vročine in dežja. Sicer pa uživaj in dober TEK. :D , zvečer pa :drink :drink :drink
Uporabniški avatar
 klatez
#65740
Hoj! Zacelo je malo dezevati, tako da sem spet za racunalnikom. Vreme se je popravilo v skladu z napovedmi - je hladneje (okoli 15 stopinj) in ce bo jutri taksna temperatura, bo idealno. Danes je rahlo dezevalo ze ob 12h, potem je bilo celo malo soncno, sedaj pa spet dezuje.

Enkrat sem se ze napokal s testeninami in ostalim, zvecer pa grem vajo se enkrat ponoviti. Ce bom na maratonu slucajno zatajil, pa mislim da na obmaratonskih stvareh pa res ne bom razocaral :roll:.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA