vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 magda
#158096
Mi lahko svetujete, kako naj ravnam v primeru moje težave. Sem zmerna rekreativka, stara 45 let in zadnjič me je po enournem teku po razgibanem gozdnem področju začelo boleti v kolenu. Med tekom nič (nobene poškodbe), začelo me je šele nekaj ur po teku. To sedaj traja že tri tedne, sem mislila, da bo po določenem času bolje, je pa slabše. Boli me na NOTRANJI strani desnega kolena, bolečina se širi proti sredini spredaj. Bolečina je zmerna, in sicer ob hoji (teči ne morem, sem enkrat probala, pa ne bi več ponovila :-)), obremenitvi noge oz. kolena, premikanju in tudi, ko noge ne premikam. Kolena nimam zatečenega. Kaj bi to lahko bilo, naj grem k zdravniku? Ali moram čimbolj mirovati?

Hvala za kakšno mnenje inLP
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#158112
OPOZORILO: Nisem strokovnjak iz tega področja

Po neravnem terenu, sploh če je daljša razdalja kot običajno, bolj trpijo kolena, predvsem vezi, ki uravnavajo ravnotežje na neravnem terenu. Kadar sem imel podobne probleme, sem čutil bolečine v kolenu že ob gibih iz gležnja.

To, kar bi naredil jaz ...
- Jaz z gibanjem ne bi prenehal, temveč bi ga omejil na kontrolirano gibanje in lahkotne obremenitve, le ob ostri bolečini bi se takoj ustavil
- Po obremenitvah masaža z ledom
- vsaj 2 x na dan masaža in vtiranje kreme ali gela, kakršnih je na tržišču ogromno
- večkrat na dan bi tudi pobožal koleno in mu po tihem povedal, da ga imam rad
Uporabniški avatar
 IRA
#158113
ZdravkoC napisal/-a:- večkrat na dan bi tudi pobožal koleno in mu po tihem povedal, da ga imam rad


:lol:
 TONEK
#158161
Magda pozdravljena!
Bojim se, da nisi samo "zmerna rekreativka" ampak zakorakaš kdaj tudi po "moško". Zgodi se, da kdaj v spletu okoliščin - slab dnevni bioritem, premalo ogrevanja, prehiter tempo - pride do omenjenih poškodb. Moram reči, da ko se je to meni dogajalo, je koleno tudi rahlo oteklo, pa tudi okreval sem vsaj po desetih dneh. Namig mojih znancev je bil, da se mi brusi kolenski hrustanec, zato sem izpraznil kar nekaj doz glukozamina.
Po približno pol leta uživanja sem ga opustil, vendar, glej zlomka, po dveh tednih sem že imel težave. Medtem sem zvedel za neke Ameriške kapsule MYOGENIX, katere sedaj vsakodnevno uživam. Seveda ni nujno, da imaš ti isto zadevo kot jaz in bi ti vseeno svetoval obisk zdravnika.
lp Tone
Uporabniški avatar
 Loni
#158168
ZdravkoC napisal/-a: večkrat na dan bi tudi pobožal koleno in mu po tihem povedal, da ga imam rad

Jaz mojima to povem kar na glas, pa nekako ne funkcionira najbolje. Začaran krog zadnjih 12ih let. Bo treba še kak urok scoprat.
Uporabniški avatar
 Pingo
#158176
Imel sem podobno bolečino,ki se je pojavila po tekih.Na močnejši pritisk s prsti,na notranjem delu kolena,približno tam kjer je sklep je bilo občutiti bolečino.Pregled pri fizioterapevtu...poškodba MCLja...se pravi preobremenitev notranje,medialne kolenske vezi...vzrok,ne vem...pri fizioterapevtu so mi povedali da je kriva rotacija celotne noge,preslabe notranje mišice nog...skratka potrebne so vaje za notranje mišice nog,ter postopnost.Bolečine pri hoji navzgor nisem občutil,problematičen je bil le spust ko je ta vez še bolj obremenjena.Noo počasi gre na boljše :wink:
Je pa tudi na googlu veliko o MCLju,pogledaš slikce in potipaš pri svojem kolenu :wink: skoraj ne moreš falit....to je samo moja izkušnja.
Lahkoo pa da je kaj druzga :roll:
Uporabniški avatar
 magda
#158195
Ja Zdravko, Zdravko iz Radizel, ta odgovor pa ni kar tako. Prav razveselil me je.

"večkrat na dan bi tudi pobožal koleno in mu po tihem povedal, da ga imam rad"

Je že res, da večkrat na dan pobožam koleno, nisem mu pa še povedala, da ga imam rada. Bom probala. Vsekakor. Druge alineje pa itak upoštevam. Kolikortoliko. Sedaj bom bolj pridna :lol: .

Upam, da bo kmalu bolje, da bom spet lahko tekla, ker strašno pogrešam tek, hoja kar nekako ne zadostuje, ko se enkrat navadiš na tek in hvala za odgovore.

p.s. Kje pa je tale kraj Radizel, zanj pa še nikoli nisem slišala :?:
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#158205
magda napisal/-a: Kje pa je tale kraj Radizel, zanj pa še nikoli nisem slišala :?:

Najlepši kraj pod Pohorjem je Radizel :D
Motokros proga, kjer je vsako leto svetovno prvenstvo v organizaciji AMD Orehova vas je na pobočju Pohorja, točneje v Radizelu.
Poseljeno vznožje Pohorja med Framom in Slivnico (blizu Hoč) ter lepi gozdni obronki s potočki in jasami, polni kostanja in gob, težko prehodni in istočasno prepleteni s sprehajalnimi potmi in potmi divjadi ter divjih tekačev ... to je Radizel.
Kraj s prelepim pogledom na Maribor in dravsko dolino, pogled v levo seže v Slovenske gorice, proti desni pa v Haloze, Donačka gora, Boč ...

:shock: ne da se opisat
Uporabniški avatar
 natasa
#158208
Uao, kako lepo si opisal svoj kraj....se vidi, da ga imaš rad :heart !

:wink:
Uporabniški avatar
 Radolca
#158214
tisti "konec" je tudi meni všeč. predleti sem se še "ženil" v Hočah in zato malo poznam tisti kraj. Res imate veliko stvari na enem mestu, od ravnine, hribov z gozdovi, ribniki,...., pa vse do letališča :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA