vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 samo
#12617
Pozdravljeni!

Že nekaj let kar redno tečem, pa takih težav še nisem imel. Namreč, boli me desno modo. Med samim tekom ne, po teku pa. Je pa res, da sem letos bolj začel teci v klanec (gorski tek). A ima mogoče kdo kakšne podobne izkušnje? Pri teh letih (30) se baje rade volje pojavi rak, pa me zadeva malo bega.

Hvala in lep pozdrav,
Samo.
Uporabniški avatar
 Bajsi
#12619
Helou!
Mislim, da moraš v vsakem primeru k dohtarju!
Je pa mogoče tudi kaj na temu, da zaradi imaš zaradi prevelikega nabijanja klopotcev ob stegna, bolečine v njih oz. v enem od njih.
Nekaj podobnega smo izkusili v armiji, ko smo po nekajurnem nabijanju "strojaka" ("strojevi korak" = paradni korak) imeli boleča jajca. Po končani vadbi, seveda.
O tem poje tudi pesmica:
Više nogu,
pogled pravo,
to za muda nije zdravo!
 Odzadnjak
#12626
pa pretesne spodnje hlač(k)e znajo tudi ponagajat.
 Lučko
#12630
Bajsi napisal/-a:Helou!
Je pa mogoče tudi kaj na temu, da zaradi imaš zaradi prevelikega nabijanja klopotcev ob stegna, bolečine v njih oz. v enem od njih.
Nekaj podobnega smo izkusili v armiji, ko smo po nekajurnem nabijanju "strojaka" ("strojevi korak" = paradni korak) imeli boleča jajca. Po končani vadbi, seveda.
O tem poje tudi pesmica:
Više nogu,
pogled pravo,
to za muda nije zdravo!


Mislim, da si Samo zasluži kakšen boljši nasvet ali izkušnjo, katerega izmed nas :evil: . Tale zgornji še za Peskovnik ni dober, ma še za Peskovnik ne :ignore: .

PS
Samo, priporočam obisk pri zdravniku :wink:
Uporabniški avatar
 Bajsi
#12633
Lučko napisal/-a:
Bajsi napisal/-a:Helou!
Je pa mogoče tudi kaj na temu, da zaradi imaš zaradi prevelikega nabijanja klopotcev ob stegna, bolečine v njih oz. v enem od njih.
Nekaj podobnega smo izkusili v armiji, ko smo po nekajurnem nabijanju "strojaka" ("strojevi korak" = paradni korak) imeli boleča jajca. Po končani vadbi, seveda.
O tem poje tudi pesmica:
Više nogu,
pogled pravo,
to za muda nije zdravo!


Mislim, da si Samo zasluži kakšen boljši nasvet ali izkušnjo, katerega izmed nas :evil: . Tale zgornji še za Peskovnik ni dober, ma še za Peskovnik ne :ignore: .



PS
Samo, priporočam obisk pri zdravniku :wink:


Helou!
Si me iztrgal iz konteksta. V prvi vrsti sem mu priporočal obisk pri zdravniku. V citatu je le to čudežno izginilo.
Ostalo ni bil nasvet ampak opis izkušnje oz. namig o podobnosti "poškodbe"!
Uporabniški avatar
 samo
#12645
Sem ravnokar od svojega osebnega zdravnika, ki pravi, da verjetno ni nič posebnega. Dobil sem napotnico za urologa, ki mi bo z ultrazvokom pregledal moda in spodnji del trebuha. Za omenjeno težavo je baje cel kup različnih vzrokov: od same fizične poškodbe, do raznoraznih zatrdlin na cevkah nad modi,... Rak baje ni, zdravnica je tipala, pa ni nič zatipala.
Upam, da bo vse v redu. Na Vršič pa vsekakor grem.

Hvala in lep pozdrav,
Samo.
 Gravity
#12975
Živjo,

jaz sem imel nekaj podobnega. Me je pa na levi strani bolelo. Tudi ne med samim tekom, in tudi ne na kolesu, ki je poglavitni šport s katerim se ukvarjam. najbolj me je bolelo med sedenjem za mizo (med dolgotrajnim učenjem).
Sem šel tudi do urologa, ni bilo nič, prav tako je otipal .. in ni ugotovil nič. Na koncu je pa rekel da je možno da me boli kolk od preobremenitve in da se pozna na tem.
Predlagal je počitek in tud sam sem se začel učit bolj v leže, če je le šlo. Stavr se je izboljšala. A glej v zadnjem času spet več kolesarim in se več učim in me je spet mal začel.

Ne vem če ti tole pomaga, vem kako beden občutek je, jaz sem še kake pol leta prej dobil zgibanko (na zdravniškem pregledu) o raku na modih. Človek se mal ustraši.
Uporabniški avatar
 samo
#13713
Pozdravljeni še enkrat!

Šel sem na ultrazvok testisov in trebuha. Vse je v redu. Nič več me ne boli.
Na Vršiču sem bil, magari bolj slab ker sem se prejšnje dni pretreniral.
Bolečine so bile verjetno zaradi teka v klanec na Polhograjsko Grmado.
Jutri grem spet teč na Grmado, pa bomo videli.
Grmado vsem toplo priporočam. Možnosti je veliko: iz Polhovega Gradca , skozi Mačkov Graben, s Katarine, z Ljubljane čez Toško čelo, Katarino,...

Lep pozdrav in vsem hvala za odgovore in mnenja o problemu bolečih mod.

pozdrav samo

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA