vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 gearbox
#188771
Hola!

Zadnji mesec imam po teku bolecine v noznih misicah odmikalkah in sploh ne vem zakaj.
Kaj naj naredim, da to ublazim, ker ko vstajam ali se nagibam me zaboli kot, da bi mi nekdo zasadil noz v notranjo stran stegen? Tecem rekreativno 2-4 krat na teden, razdalje do 10 km. Teren Rožnik po dolgem in poces:).

Hvala vam za vsakersen nasvet.
#291888
Mene je začela boleti le na desni nogi pred kakšnim tednom, sedaj pa je vsak dan huje. In to tik pred Ljubljanskim maratonom :evil:
Najbrž tik pred zdajci ne morem nič, ali pač? Najbolje, da uporabim ZdravkeC-ov rek: vse je v glavi, čuj! :lol:
#291895
Raztezne vaje po ogrevalnem in po glavnem teku (najdeš na netu), hlajenje bolečega mesta in mazanje s kako hladilno žavbo. Druge ni. LpM
#292002
Podobno težavo sem imela jaz pred 4. leti, ko sem prvič hotela na polmaraton in sem verjetno prehitro povečala razdaljo. Če gre za vnetje vezi, ki so globlje" v nogi", potem mazanje in hlajenje ne pomaga, ker ne pride do obolelega mesta. Zdravnica mi je predpisala protivnetna zdravila in rekla, da lahko traja tudi par mesecev.
Zdravila sem jedla 2 tedna, če se prav spomnim in ne vem, ali so kaj pomagala, ali ne. Tekaška pavza je trajala mesec in pol, potem so težave minile in sem postopoma začela s krajšimi teki.
LM sem se udeležila naslednje leto in leto za tem.
Po mojem mnenju nima smisla stiskati zobe že na startu in tvegati, da bo poškodba hujša.
#292006
@borc, a si slišu zdj => k zdravniku, po tablete, počivat, pa preskočit letošnji LM ! Sj bo šlo a ne, boš pa že počaku do druzga leta na 18. LM :lol: @aspargus nč na tebe ne leti, nč slabga ne mislm, sam jzt se zlo rad hecam :lol: Po moje bo raj zobe stisnu, pa v glavi odmislu bolečino, kt pa da ne gre :wink: lpM
Uporabniški avatar
 pajo
#292027
Mislim, da je najbolje, da se tek za letos spusti. Pač kakor kdo hoče. Tako je pač moje mišljenje. Tekov bo še dosti. Lani sem kar nekaj tekačev na LJ maratonu videl odstopiti že na 2 km. Pač ni šlo in so raje nehali prej kot si so mislili. Poškodbe je treba pozdraviti ne pa pacati do onemoglosti. Probal na lastni koži. Pa saj smo vsi enaki. Hočemo z glavo skozi zid. Potem pa nas 1x strezni.
#292031
Hvala za nasvete. Tebe Pajo popolnoma razumem, sem prebral o tvoji poškodbi na forumu pred leti. Uf, uf!
Mislim, da sem se fental z intervali. Nikoli jih nisem tekel, sedaj pa sem nekaj eksperimentiral zadnja tedna pred maratonom. Pa saj ni tako zelo hudo. Prepričan sem, da bo prvi krog bp, kaj me čaka v drugem pa ne vem (je prvič :wink: ).
Če odtečem in se še bolj poškodujem, se ne bom preveč sekiral, ker bom imel itak 3 mesece mirovanja zaradi operacije pruha čez dva tedna :cry:.
#292068
Da ne bo kdo narobe razumel, tablet ne priporočam, se jih na splošno izogibam in nisem imela občutka, da so kaj pomagale :? .
Hotela sem povedati, da sem imela močno željo ne spustiti LM, zato sem šla celo k zdravniku.

Borc, če boš potem itak 3 mesece počival, potem pač poskusi, odstopiš lahko še vedno.

Upam, da ti bo uspelo :D .

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA