vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

#279816
Pri meni je šlo za tipično vkleščenje išiatičnega živca... Samo vkleščenje in naravnanje sem rešil z obiskom pri fizioterapevtu, vendar pa je pri meni nastal problem zakrčenosti piriformne mišice, kot obramba telesa pred še večjo poškodbo. No tud to počas mineva, tako, da sedaj že lahko skoraj nemoteno treniram, bolečina se mi malo močneje pojavi le še ob spremembi vremena, drgač pa je zdaj že skoraj OK.

Sem pa preizkusil marsikaj, da bi odpravil vzrok in posledično bolečino. Od obiska pri zdravniku, kjer sem bil deležen tud parih injekcij, da so mi ublažili bolečino, nato obisk fizioterapevta in uravnajvanje vretenc in sproščanje vkleščenega živca. Nato sem se poslužil tud malo alternativnih metod (homeopatija) pa domača zdravila, masaža z šentjanževim oljem, pa obloge praprotnih listov in še kar kaj :mrgreen:

Kar se tiče vaj, naj ti povem, da redno delam vaje za celoten trup s poudarkom na krepitvi stabilnosti mišic trupa...

Ampak zaključek pri meni je tak, da sem pač moral narediti malo pavze, očitno mi je telo moralo malo bolj na grob način povedat, da moram malo počivat :wink:
#279817
Bolecine v spodnjem delu hrbta so predvsem posledice zbiranja kislin. Te pa povzrocajo poskodbe tkiv in membran , ki so s tem vse manj in manj sposobna preuščati ustrezne elektrolite.

Zanimivo je recimo pri procesih hitrega razkisljevanja ( sprememba prehrane ) - izmenjava Ca kosti-krvi, da se najprej akutne bolecine kot posledice teh hitrih izmenjav pojavijo prav na tem.

Jaz bi vzrok iskal: nepravilna regeneracija : predvsem v elektrolistiskih tekocinah.
Pozoren bi bil na trdo vodo in bi jo nadomescal z mehkejso.
Torej ce je cas in volja za eno resno sanacijo potem bi naredil naslednje.
Najprej bi si ustimal kako piti vec mehkejse vode. Najboljsa varianta je destilirana voda. Elektrolite pa bi dobival iz svezih sokov ( najboljse so zelenjavni zaradi idealnih kombinacij Na-Mg-Ca-K ) ter da so ti elektroliti vpeti v organsko okolje ( pomembno zaradi trdote ). In pazil bi vsak dan na recimo cca. 2 litra tekocine v soceni obliki ostalo pa v vodi in ostalih ( juhe, ...omake ).

Pa pridruzujem se mnenju sogovornika : yoga stretching vaje, ostale vaje ...
V stari JNA vojski se spomnim iz spleta jutarnjih vezbi: ene vaje s kombinacijo skleca in zabjega poskoka - za premagovanje sebe in bolecine - oops previdno.
Pa puzanje, gibanje po ovseh stirih. Pri Yoga stretchingu je pomembno kdaj se izvaja. Recimo tiste asane , ki so primerne za tekaski ali kolesarski sport ( zvecer ali zjutraj )?
Zelo zdravilno. Zraven pa se kako mantro - me ne boli.
Se spomnim ene situacije enkrat v Slavonskem Brodu, ko sem zjutraj z bolecinami v hrbtu na trgu delal vaje pred startom. Tekaci so me hecali da naj se pocakam z merjenjem koruze, ko pridemo iz mesta. Ampak je razsejalo bolecino.


Teka tako ne bo treba opustiti. Clovek ima v genih tek. Tako da sigurno se to ni zgodilo zato, da bi odstopil od njega. Samo v cca. 3 do 4 tednih sanacije ( post ali drugacna oblika uzivanja organskih tekocin ) pa velja namesto teka vec ostalih vaj, ki so bolj usmerjene v gimnastiko.

Stari borci pa znajo reci: ja bom pustil tek pa "presaltal" na kolo. Ocitno ze vedo. Ampak potem se le vrnejo nazaj po kaksnem letu ali vec nazaj.
#280021
tek_v_snegu napisal/-a:V stari JNA vojski se spomnim iz spleta jutarnjih vezbi: ene vaje s kombinacijo skleca in zabjega poskoka - za premagovanje sebe in bolecine - oops previdno.


Gušterov let al nekaj takega so temu rekli 8)

Kaj pa se tiče spremembe režima prehrane sem pa pred resno odločitvijo, da naredim nekaj sprememb :roll:
#324197
Bom to temo izkoristila še za svoje vprašanje. Na primer, pri hoji, ki traja vsaj urco in pol ali pa med tekom, me začne boleti spodnji del hrbta, križ. Potem se navadno ustavim, naredim predklon do tal in prav dobro lahko slišim, kako mi v spodnjem delu hrbta večkrat zaporedoma "poči." To pokanje samo po sebi sicer ne boli, se pa ne ravno sliši zdravo...

Naj omenim, da sem pred par leti padla na trdem terenu in je takrat verjetno počila ena izmed medvretenčnih ploščič (več mi zdravnik na podlagi slikanja in preiskave ni znal povedati, operacije pa se v takih primerin ne dela).
#324436
Kaka je pa tvoja mišična masa-predvsem hrbet, rit in noge? Gibljivost hrbtenice?

Meni poka vse od prstov na nogah, gležnjev, kolena, občasno kakšen kolk (reesss redko), ko se zasedim mi potem pri raztegovanju poškrta v hrbtu, škripajo mi tudi ramena, komolci, zapesja, prsti, vrat in čeljust. :lol:

Stvar je v sklepni tekočini, ki ni pravi čas na pravem mestu-tako čisto po domače povedano. Nevarno ni.

Je večji problem bolečina. Sama sem imela kar hude bolečine v ramenu (kombinacija napačnega giba in minimalno mišične mase-ma res kot ptičja kost sem bila in je bolečina ramena vztrajala mesece, še spala sem slabo zaradi tega). Z masažo, sproščanjem in postopno krepitvijo mišic se je stanje popravilo. Ni bolečine-poka še vedno.

Slikanje je bilo pri meni BP.

Ampak, če imaš gibčno in močno hrbtenico potem je problem morda kje drugje.
#324450
Gibljivost hrbtenice sama ne bi znala oceniti, če to kaj pove, pri predklonu pridem z dlanmi do tal, predklon z ravno hrbtenico pa malo pod vodoravno lego. Za svojo mišično maso pa tudi nisem čisto prepričana...Sicer vsi pravijo, da sem na videz precej športne postave, sama pa dobro vem, da ko primem za svojo rit ali pa zadnjo stran stegen, takrat o mišicah ne duha ne sluha. :lol: Je vse tako mehko, če se razume. :D Kjub temu pa, da je vse na meni "mehko," sem imela vsa športna testiranja v šoli (z izjemo vese v zgibu...) opravljena zelo dobro. Koliko pa je to lahko merilo, ne vem.
Pri športu se lahko izkažem kot močna in vzdržljiva, imam pa samo sebe na sumu, da temu le ni tako. :roll:
Sem pa šla k Herbal lifu samo na to analizo telesa( :-- ), pa so mi ugotovili 28% maščobe in okrog 40% mišične mase. Ne vem pa, koliko so ti podatki verodostojni.
#324483
Samo kot dobronamerno opozorilo Herbalife je piramidni sistem in jaz v njih ne zaupam.
Gibljivost je mnogo več kot predklon Obstaja še leva in desna stran, ter "rikverc":) Pokukaj kakšne vaje so pri jogi, pilatesu etc-tam se kar vidi kje fali mišic in kje manjka prožnosti.

No-pa še kak maser naj potipa tvojo hrbtenico-tak tazaresen, ki pozna fizionomijo. Znajo dati kar dobre nasvete kaj in kako izboljšat.

Naj se še kak "hrbteničar" oglasi.
#324487
Herbalife je tudi za moje pojme ******, sem pa slišala, da ti brezplačno na začetku naredijo analizo telesa. Tako sem se prijavila, naredila analizo, počakala rezultate in odpeketala svojo pot dalje. 8)
Hvala za nasvete, bom malce pregledala te vaje iz joge in pilatesa in bom tako mogoče dobila neko sliko, na kakšni stopnji je moja gibljivost.
Resnega maserja pa ne vem, kje bi ga dobila. Do sedaj sem imela s takimi storitvami le slabe izkušnje... :?:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA