vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 Vreme
#301028
Tudi sam sem teden dni nazaj dobil svojo krvno sliko, pa nisem bil prej na maratonu, pa tudi na sistematskem pregledu ne :wink:

Sam imam Holesterol na zgornji meji, ampak v mejah normale, imam pa povečane vrednosti trigliceridov (4,4). Mi je pa moja osebna zdravnica rekla, kar že zgoraj omenjate, da praktično diete ni. Zdrava in čim bolj raznolika prehrana je priporočljiva in zaželena :D

Sicer pa mi odstopajo tudi vrednosti pri oceni delovanja ledvic - OGF zaželena nad 90 izmerjena 77. Baje bi moral več pit. Sem ji pozabil povedat, da pir ni ravno moj prijatelj :roll:
Uporabniški avatar
 bor©
#301033
Vreme napisal/-a:Baje bi moral več pit. Sem ji pozabil povedat, da pir ni ravno moj prijatelj :roll:


Rajko, ti si moj prijatelj, pivo pa moj in se pogliha :lol:
 sitrader
#301066
5r002 napisal/-a:Hvala vsem za javljanje in komentiranje rezultatov!!

Zaradi enega zdravniškega pregleda pa ja ne bomo prestavljal oz odpovedoval maratona. ;)
Da sem naročen za sistematski pregled sem izvedel dober teden pred pregledom, maraton pa je bil plačan dobre 3 mesece prej... Sicer pa, tud profiči majo kontrole po tekmah! :lol: Tako da je po eni strani kar sreča, da se je glede terminov tako izšlo. Verjetno se ne bo nikoli več. :D

Še podatek za: K-Hemoglobin 143 (140-180 g/L)



Hehe :D

Nihče ne pravi da ne bi smel it na maraton. Rečeno je bilo samo, da potem referenčne vrednosti niso več prave ;)

Znižano št. eritrocitov v takšnih pogojih (po maratonu) ni najbrž nič nenevadnega, saj se je verjetno zaradi nekoliko bolj kislega ph-ja in pa večje obremenitve povečala njihova liza. Če drži ta domneva, se bo zadeva popravila čez nekaj časa brez problema. :)

Tiste eritrocite, ki jih imaš, so nafilani z hemoglobinom. Skupno gledano, pa naj bi ga tudi imel povsem dovolj. Torej :D
Uporabniški avatar
 čara
#312666
Jaz grem jutri jamrat svoji dohtarci, me prav zanima kaj bo naumila in ugotovila, če sploh kaj
Se mi tole vleče že nekaj mesecev, ampak sem dost trmasta, da vseeno vsaj psa šetam in in raztezanje....za tek pa ne pridem skozi.
-nenehna utrujenost neglede na spanec (6,7,8,9,10)
-pogosti glavoboli
-pogosti krči v mečih ponoči
-pogosto razbijanje srca
-prehitro se zadiham (da se zadiham po stopnicah v 2. nadstropje NI sprejemljivo, niti normalno zame)
-pogoste afte
-še slabšo koncentracijo in spomin imam kot prej
-že od zime imam spokane ustnice (sicer ne hudo, ampak ker mam vedno enako nego + ogromno tekočine...ni ravno normalno)

na evo...se borim, da ne zaspim. obup!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA