vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 dmxslo
#261226
Pozdravljeni!

Pred letom dni sem pri nogometu staknil poškodbo zadnje stegenske mišici, tik pod zadnjico mi je močno poknili, bolečina je nastopila takoj (bila je zelo huda), po 2 dneh je cela zadnja loža postala temno plava in en teden po poškodbi sem praktično lahko hodil samo po eni nogi! Šel sem v bolnico kjer so mi svetovali naj mesto poškodbe hladim in mirujem dokler se stanje ne izboljša, potem pa naj začnem z vajami do bolečine (slikali me niso). Vse nasvete sem upošteval, takoj ko se je stanje izboljšalo sem začel razgibavati nogo in kolesariti.
Po 2 mesecih je bilo že stanje kr uredu, ampak od takrat naprej je moja poškodovana noga za 20% šibkejša od zdrave. Ne morem razvijati povne hitrosti pri teku, ko igram nogomet mi zelo boli kolk (imam občutek kot bi sedaj namesto mišice obremenitve prenašal kolk.

Na otip je občutiti kot da mišice ,zadnjih nekaj cm-je (približno 4 cm) tik pod ritjo, sploh nebi bilo (občutim luknjo)!
Ali je mogoče da je bila poškodba tako velika da je prišlo do popolnega pretrganja mišice, in se po zacelitvi mišica ni pripela kamorkoli bi se mogla(medenica ali kamor je pač pripeta) in je sedaj prekinjena ?

In ker sem unet rekreativni športnik, me zanima če se po tolikem času od poškodbe izvajajo operativni posegi na mišicah)ali je še mišico mogoče sešiti po tolikem času od poškodbe). Oziroma Ali je možno izgubljen del mišice pridobiti z vajami za zadnjo ložo.

S spoštovanjem
Aleš!
 hagar
#320709
Zadnja dva dni vsake toliko, pri čisto normalnem gibanju začutim bolečino v zadnji stegenski mišici. Prav tako na otip oz. masažo boli omenjen predel. A bi kdo vedel, kakšna poškodba bi to bila, in ali je "varno" iti tečt, ali je boljše počivati en čas. Bolečina se pojavlja pri normalnem gibanju in tudi ko ležim včasih zapeče. Tekel še nisem, bi pa danes rad šel, ko je mal snega pobral....Hvala za odgovore.

Bolečina se mi je pa pojavila dan po tistem ko sem naredil ogromno predklonov..

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA