vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 Miroslav
#273055
Pozdravljeni!

Sedem dni nazaj se mi je pojavila bolečina v levem kolenu, pod pogačico. Zjutraj sem še tekel 13 km, popoldan je začelo rahlo pikat, potem se je bolečina stopnjevala. Naslednji dan sem kljub bolečini še šel tečt 5 km v rahlem tempu. Bolečina je bila vseskozi rahlo prisotna. Po teku pa je še narasla. Popoldan sem hotel iti na sprehod, pa sem se moral po 100 metrih obrniti, tako je bolelo. Zdaj po vseh teh dnevih mirovanja še ni v redu, bolečina je malo popustila, je pa še prisotna. Ne morem ne tečt, niti kolesarit. Še pri plavanju me spremlja.
Zanimivo pa je, da pri mirovanju ni nobenih bolečin. Tudi gibljivost kolena oziroma moč noge je še nespremenjena. Boli, ko krčim in stegujem koleno. Pri hoji vsakokrat, ko potisnem nogo naprej in jo potem pokrčim, rahlo zaboli. Koleno že nekaj dni mažem z NO DOL Traumgel kremo, bolečina pa ne mine. Tudi pogačica rahlo boli ob pritisku z roko. Od začetka je je bolela močno, predvsem predel tik pod njo (proti drugi nogi), sedaj je tam bolečina popustila.
Moram pa povedat, da sem v dnevih pred poškodbo veliko pretekel, predvsem po snegu, tudi visokem z vojaškimi škornji, tako, da so bile noge močno obremenjene.
Sumim, da je prišlo do vnetja kakšne tetive ali kaj podobnega.
Nikoli pa ne veš?

Je že imel kdo podobne težave?
Mnenja dobrodošla.
:D
Uporabniški avatar
 Johny77
#273395
Živjo
Ja jst mam tud nek podoben problem sam na desnem kolenu boli me tk na desni strani kva pa vem k sm dons teku na blegoš je blo še kar ok k sm pa šel dol je pa kje pa sm mal zakluval, ja men se je to začel pojavlat v januarju k sm enakt preteku vč kot 30 km ja mislem da je vnetje, dobu sm kremo naklofen, ta še kar fajn pomaga tle na tej strani maš opisano kremo jointac sam ta varianta je za dolgotrajno varianto, drgač na sploh za kolean je pa bicikl zlo uredu zadeva v petk šel eno 60ko užgat ti povem nč me ni kej bolel vč s kolesom razbremeniš kolena zato vsakmu tekaču priporočam da se sej enkat na tedn usede na bicikl in gre na izlet na kakšn hrib.
 ozelot
#273437
Tudi mene je pred približno dvema mesecema začelo boleti koleno po dolgem teku . Po nekaj tedenskem počitku in nošenju kolenčnika (z keramičnimi vlakni) je sedaj vse OK, tako kot prej. Še vedno malo pazim, da se preveč ne preteram. Mogoče je bil to samo poduk da moram malo "upočasniti".
Uporabniški avatar
 Koci
#273449
Meni pri raznih "pikanjih" (koleno ali tetiva) pomaga, da zamenjam stare superge z novimi.
Dobro je vedeti koliko km so imajo za sabo stare superge, pri meni jih je potrebno po 1200 km obvezno zamenjati z novimi. :)
Uporabniški avatar
 dimko
#273487
Živjo Miroslav.

Upam, da se motim, ampak glede na napisano, mislim da gre že za obrabo hrustanca, ker se je to pri meni pojavilo že 3 leta nazaj. Začne se z bolečino pod pogačico, pri meni se ja na tem mestu pojavila tudi oteklina, začne te boleti pri hoji po stopnicah (krčenju), sedenju, jaz sem se tudi ponoči med spanjem zbujal zaradi bolečin, ker sem imel pokrčeno koleno. Leta na žalost naredijo svoje:(. Operativen poseg tukaj ne pride v poštev, vsaj v večini primerov. Lahko si pomagaš z Suplasyn-om, vendar so te inekcije zelo drage, učinkujejo tam od 6-12 mesecev, pa še to ni 100%. Meni še najbolj pomaga glukozamin Superflex-3, lahko si ga naročiš na Agestop brez potnih stroškov, zanesljivo dobiš. Z njim se še zmeraj lahko ukvarjam s tekom in drugimi športi, ker bolečine med aktivnostjo skoraj ne čutim več, v mirovanju še malo, še posebej pri pokrčenem kolenu.

Pa ne obupat, teku boš še vedno lahko.l
Uporabniški avatar
 Miroslav
#273493
Mene pri mirovanju ne boli, niti pri pokrčenih kolenih. Boli me med gibanjem, ko pokrčim in istegnem koleno, tudi med hojo. Je že bilo malo boljše, pa sem šel tečt, in v trenutku poslabšanje. Tako, da nisem mogel niti hodit. Potem sem nekaj dni miroval, bolečine nisem več čutil, pa sem šel na spining za pol urce. Naslednji dan je spet bolelo. Sedaj pa že nekaj dni prisotna rahla bolečina. Pa ne tečem več, niti ne hodim na spining. Res pa je, da ne mirujem popolnoma, gibam se pri vsakodnevnih opravkih. Pa mažem koleno z NO DOL kremo. Treba bo nekaj drugega nabavit.
:roll:
Bojim se, da se bom na nedelo navadil!
:lol:
Uporabniški avatar
 dimko
#273536
Pri meni je bil takšen potek dogodkov, ker sem po prvih bolečinah še nekaj časa tekel, tako da sem imel potem kot sem omenil oteklino pod pogačico in tudi zaradi tega verjetno toliko težav v mirovanju. Ti na srečo nisi prišel do tega stadija, ampak ko se enkrat pojavijo bolečine na tem mestu, mislim da pomaga samo glukozamin.
Lahko si pogledaš tole stran, je zelo lepo razloženo:
http://www.sporthos.si/index.php?module ... op=showOne

lp dušan
Uporabniški avatar
 Miroslav
#273550
dimko napisal/-a:Pri meni je bil takšen potek dogodkov, ker sem po prvih bolečinah še nekaj časa tekel, tako da sem imel potem kot sem omenil oteklino pod pogačico in tudi zaradi tega verjetno toliko težav v mirovanju. Ti na srečo nisi prišel do tega stadija, ampak ko se enkrat pojavijo bolečine na tem mestu, mislim da pomaga samo glukozamin.
Lahko si pogledaš tole stran, je zelo lepo razloženo:
http://www.sporthos.si/index.php?module ... op=showOne

lp dušan


Sem že naročil glukozamin, ga danes dobim in začnem z "kuro". Bom kakšna dva tedna jemal dvojno dozo, za vsak slučaj. Upam, da bo boljše, ker mi zdravniki ne dišijo. :roll:

Lep pozdrav!
:D
Uporabniški avatar
 dimko
#273661
Zdaj ne vem sicer, katerega si naročil, ampak glede na to, da si napisal, da ga dobiš jutri, verjetno katerega iz Slovenije. Pri nas se dobijo samo prehranska dopolnila, katera učinkujejo bistveno manj. Superflex-3 pa je bistveno močnejši in učinkovitejši in je 1 tableta na dan dovolj. Boš pa definitivno občutil razliko. Poznam tudi gospoda, ki je imel težave že s samo hojo, probal je vse vrste glukozamina, ta pa mu je na koncu edini pomagal.
http://www.agestop.net/uk/product_detail.aspx?PID=259

ko boš začutil, da tablete učinkujejo, lahko na vsake toliko časa prenehaš z jemanjem, da se telo ne navadi preveč na to.

lp dušan
Uporabniški avatar
 Miroslav
#273726
dimko napisal/-a:Zdaj ne vem sicer, katerega si naročil, ampak glede na to, da si napisal, da ga dobiš jutri, verjetno katerega iz Slovenije. Pri nas se dobijo samo prehranska dopolnila, katera učinkujejo bistveno manj. Superflex-3 pa je bistveno močnejši in učinkovitejši in je 1 tableta na dan dovolj. Boš pa definitivno občutil razliko. Poznam tudi gospoda, ki je imel težave že s samo hojo, probal je vse vrste glukozamina, ta pa mu je na koncu edini pomagal.
http://www.agestop.net/uk/product_detail.aspx?PID=259

ko boš začutil, da tablete učinkujejo, lahko na vsake toliko časa prenehaš z jemanjem, da se telo ne navadi preveč na to.

lp dušan


Naročil in dobil naslednji dan, ker se s tem bavi sodelavec, Glukosamin od firme Peak (izdelujejo v Luksemburgu).
V pakiranju je 120 kapsul z glukozaminsulfatom, kolagen proteinom, vitaminom C in E.
Dva tedna bom jemal dvojno dozo, potem pa 3 kapsule na dan. Vsaj nekaj mesecev.

http://www.peak.ag/catalog/glucosamin-p-245.html
Uporabniški avatar
 polpiskra
#273758
Tudi sam se srečujem s tem problemom. Mislim, da je potrebno najprej najti vzrok za bolečino, preden se posega po "super" zdravilih.
Mogoče je pa odgovor preprosto tu:
...pri teku krepimo predvsem mišice na zadnji strani noge, medtem ko mišice na sprednji strani noge samo sledijo gibanju. Tek, razen šprintov, sprednjih stegenskih mišic ne razvija, zato se poruši ravnovesje med sprednjim in zadnjim delom.

Sprednje mišice delajo koordinirano z zadnjimi. Kadar so te šibke, oziroma so zadnje mišice premočne, se lahko pojavijo težave s koleni, golenjo ali spodnjim delom hrbta.
Vir: http://www.aktivni.si/tek/vadba-v-fitne ... ace-1-del/

Vsaj pri meni to drži. Sem zanemarjal vaje za moč in se samo prepuščal užitku teka čez drn in strn. Sedaj se mažem s kremami, ki blažijo bolečino, vzroka pa ne odpravljajo.
Uporabniški avatar
 Miroslav
#274265
Tri tedne že traja ta boj s kolenom. Ne morem tečt, kolesarit, še pri plavanju me boli.
Lahko pa rolam. :D Včeraj sem prevozil z rolerji 21 km v enem kosu brez problemov in bolečin. Danes sem malo tekel, v kombinaciji z hojo. Kljub bolečini. Manjka mi gibanje pri visokih obratih. Zanimivo, da v zadnjem kilometru, ko sem sezul "balerinke", pri bosi hoji in teku nisem čutil bolečine. :?
Koleno imam popolnoma stabilno in gibljivo, boli le pri krčenju in stegovanju - pod pogačico. Pri hoji v hrib ali na stopnicah še posebej. :(
V sredo imam RTG kolena, pa da vidimo.
:?:
Uporabniški avatar
 polpiskra
#274272
Jaz se še vedno mažem kolena z Jonitace gelom in delam vaje za krepitev zgornih stegenjskih mišic ... pa bolečina ostaja :? Tako da sem tudi jaz na prisilnem počitku od teka in bicikla (ker tudi tam brez bolečin ne gre, le če grem res na izi).

Regeneracija je bila slaba pred zadnjim nebolečinskim tekom. Če pa je tak fajn po potkah dirkat, ko se listje vrtinči za teboj in ko premagaš strmino, pa vsi ti lepi razgledi :D Zdaj pa mam kaj sem si skuhal. :bum:

Mogoče je tudi kaj narobe z mojo tehniko teka?? Pristajam na sprednji del stopala, vendar malenkost na notranjo stran, na palčevo stran. In to na obeh stopalih. To bi tudi pojasnilo, da mi kolena zvrača navznoter. Bolečina se pojavlja pod pogačico na notranji strani noge. Na obeh nogah. Da bi si hrustanec znucal na obeh nogah hkrati? Mogoče gre za kaj drugega, ker me tudi pika po zadnjih stegenjskih mišicah in mečih.

Sem tudi jaz razmišljal, da bi se "včlanil" v klub bosopetnikov ali pa vsaj minimalistov.
Rojeni za tek je tudi meni dal mislit in me je navdušil.

A kdo prakticira bosopeti tek v Mariboru?

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA