vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

#283748
Spoštovani,

pred 6 dnevi sem si med treningom na 15km pri polni hitrosti pretrgal LTFA (legament levega gležnja), skelet naj nebi bil poškodovan, kotrolno slikanje imam jutri. Dobil sem mavec, strogo mirovanje in bergle. Gleženj me še vedno močno boli in ga ne morem obremeniti. Veliko sem prebral na raznih forumih o lažjih oblikah zvina, nobeden ne piše o tako imenovani III. stopnji zvina (pretrganje vezi), zanima me, če je kdo imel podobno poškodbo, kakšna je doba okrevanja in kdaj (približno) lahko začnem s športnim udejstvovanjem.Posledično me zanima kakšna je pot do najhitrejšega okrevanja, bi moral obiskati zasebnega fizioterapevta, naredil bom vse kar je v moji moči, da čimprej okrevam in se vrnem na tekaške steze (travnike).

Za vse informacije se vam v naprej lepo zahvaljujem in vas vse prisrčno pozdravljam,

Dejan
#283801
Dejan pozdravljen, nočem te strašiti, ampak ta poškodba je cela j*ba po domač povedan oz. najvišja stopnja izvina gležnja. Jaz sem ca 18 let nazaj pri košarki utrpel 'natrganje' ligamenta levega gležnja (par let prej že tudi izpah :( ) => gips in počivanje 3. tedne (če me spomin ne vara :oops: ), nato bandaža noge, hladni obkladki, šele potem počasno razmigavanje in fizioterapija (takrat v SLO še ni bilo raznih modernih visoko tehnoloških zdravljenj), po pol leta šele lahki treningi s kompresijsko obvezo na gležnju. Pa še to sem šel najprej raje na kolo ali v vodo. Moram žal reči, da sploh ob spremembi vremena (pa kokr penzionostočno se že sliši :lol: ), gleženj še vedno čutim. Da ne govorim o konstantnem slišnem pokanju v njem. Vendar bolečina ni velika, vse to postane del tebe, z užitkom tečem naprej. V začetku je najhujši psihološki pritisk, saj si v konstanti preži in paziš kako in kam boš stopil. Sem bil pa vesel, ko so na trg prišle kompresijske nogavice, sm ubodu takoj in mi zelo koristijo. Ti pa govoriš o 'pretrganju' ligamenta in žal ni izključen operativni poseg šivanja ligamentov, če je pretrganje v velikem obsegu. Počakaj slikanje in boš videl. Nič lepega ti torej ne morem povedati, kot poslušaj nasvete zdravnika&fizioterapevta in ne prenagli se s povratkom na 'teren'. Da ne boš situacije še poslabšal. Želim ti čim hitrejše in čim manj boleče okrevanje. Misli pozitivno in good luck. LP M
#294626
Pozdravljeni!

Tudi jaz sem si pred 14 dnevi zlomila kost v gležnju, pretrgala eno vez, ostale pa natrgala. Bila sem operirana, dobila sem longeto, po dveh tednih oz dva dni nazaj,sem dobila longeto s peto. Strogo nebi smela stopiti na nogo, imam tudi bergle. V mavčarni, kjer so mi longeto delali, so mi rekli,da na nogo lahko stopim tako,da jo obremenim za 15 kg. Sama pa sem danes po pomoti stopila na nogo, malce me je zabolela, ampak trenutno ne čutim bolečin. Imela sem šivan legament, in me zanima, ker sem videla,da smo imeli podobne poškodbe, če morda vesta, če bi me moralo močno boleti, v primeru, če bi se vez ponovno pretrgala? Poleg tega Delta, je tvoje okrevanje napredovalo ? Mislim, delaš zdaj use normalno?

Lp :)!
#309368
Lep pozdrav!

Jaz sem imel v mladosti, ko sem še rolkal, več zvinov, ki pa jih nisem pravočasno in primerno saniral. Zato sta mi od takrat tetivi, ki izhajata iz mečnih mišic, preskakovali preko kosti gležnja kar je zadnjih nekaj let postalo precej moteče. Sedaj, star sem 33 let, sem se po posvetu z odličnim ortopedom (dr. Drobničem, priporočam) odločil za operacijo saj so preiskave pokazale vzdolžno natrganje obeh tetiv in prečno pretrganje veziva, ki te mišice pritrjuje na kost, da le te ne preskakuje preko kosti gležnja. Stvari bi se še slabšale, če ne bi bilo operacije. Poseg je potekal bp, rehabilitacija pa je sledeča: 3 tedne nehodilna longeta in hoja z berglami, 3 tedne hodilna ortoza, ki preprečuje stranske gibe gležnja, in postopno opuščanje bergel ter postopno sobno kolo. Po 6 tednih fizioterapija, potem pa bomo videli. Mi je pa dr. dejal da se pri tovrstnih poškodb res ne sme prehitevati tko da... To je moja izkušnja.
#316522
pozdravljeni vsi tekači z vnetji tetiv ali bolečinami v mišicah in sklepih.
Pred kratkim smo v Ljubljani, točneje na Tržaški 116 na Viču, odprli Hiperbarični center OKSI, v katerem vam lahko kvalitetno in hitro saniramo take in podobne poškodbe.
Nudimo vam hiperbarično kisikovo terapijo, v svetu že dolgo uveljavljeno metodo, ki z dovajanjem čistega kisika v praktično vse dele telesa, posebej pa še v takoimenovana bela tkiva, kot kite in kosti so, v zelo kratkem času sanira razna vnetja teh delov telesa.
Poleg tega vam bo po naporih pomagala pri hitri regeneraciji telesa, zato jo kot uspešno dodatno terapijo uporabljajo vrhunski športniki po vsem svetu. Naj omenimo le, da se je naša košarkarska reprezentanca pred tekmami z Italijani in Grki, pa tudi pred spopadom z Ukrajino regenerirala pri nas.
http://www.ipromocija.si/hc-oksi/
Za dodatna vprašanja pokličite na tel 041/690-391, dobili boste hitre in strokovne odgovore
#316528
hcoksi napisal/-a:pozdravljeni vsi tekači z vnetji tetiv ali bolečinami v mišicah in sklepih.
Pred kratkim smo v Ljubljani, točneje na Tržaški 116 na Viču, odprli Hiperbarični center OKSI, v katerem vam lahko kvalitetno in hitro saniramo take in podobne poškodbe.
Nudimo vam hiperbarično kisikovo terapijo, v svetu že dolgo uveljavljeno metodo, ki z dovajanjem čistega kisika v praktično vse dele telesa, posebej pa še v takoimenovana bela tkiva, kot kite in kosti so, v zelo kratkem času sanira razna vnetja teh delov telesa.
Poleg tega vam bo po naporih pomagala pri hitri regeneraciji telesa, zato jo kot uspešno dodatno terapijo uporabljajo vrhunski športniki po vsem svetu. Naj omenimo le, da se je naša košarkarska reprezentanca pred tekmami z Italijani in Grki, pa tudi pred spopadom z Ukrajino regenerirala pri nas.
http://www.ipromocija.si/hc-oksi/
Za dodatna vprašanja pokličite na tel 041/690-391, dobili boste hitre in strokovne odgovore


Tale kisikova zadeva...ali lahko kdo od forumašev to kaj komentira oziroma ali ima kdo pozitivne izkušnje glede tega...

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA